ÜKS ASI, MIDA KÕIK NAISED Anu Saagimi abielust õppida võiksid!

Anu Saagim ja Ristomatti Ratia lahutasid selle aasta veebruaris, täpsemalt päev enne sõbrapäeva, oma abielu, mis kestis üle kahekümne aasta. Esimene, kes peale lahutust meedias sel teemal rääkima nõustus, oli Ristomatti ning Anu kohta jagus tal vaid positiivseid sõnu. Kuigi enamus teab Anu, kui skandaalset bravuuritari, siis hingelt on ta täpselt samasugune inimene nagu me kõik. 

Anu Saagim ja Ristomatti Ratia lahutasid selle aasta veebruaris, täpsemalt päev enne sõbrapäeva, oma abielu, mis kestis üle kahekümne aasta. Esimene, kes peale lahutust meedias sel teemal rääkima nõustus, oli Ristomatti ning Anu kohta jagus tal vaid positiivseid sõnu. Kuigi enamik teab Anu kui skandaalset bravuuritari, siis hingelt on ta täpselt samasugune inimene nagu me kõik. 

Anu ja Ristomatti abielu oli kõike muud kui traditsiooniline ning kumbki osapool ei eitanud seda. Anu elas ja töötas Eestis ning tema abikaasa jätkas tööd Soomes – sellegipoolest nende suhe toimis. Anu ja Ristomatti oskasid oma suhte toimima panna ning tegelikult on sellest abielust nii mõndagi õppida.

Anu ja Ritomatti austasid teineteist lõpuni välja. Paljudes suhetes puudub austus ja lugupidamine ning see on asi, mis sööb suhet seestpoolt. Anu on avalikult tunnistanud, et ta tegi abielu jooksul kõrvalehüppeid ja sama tegi ka Ristomatti, ent isegi need asjad suutsid nad omavahel selgeks rääkida. Isegi lühiajalised armumised ja kõrvalehüpped ei lõhkunud seda suhet.

Anule meeldis Ritomattiga abielus olla, sest see mees ei sundinud teda millekski ja lasi tal teha oma asja. Nad olid mõlemad iseseisvad ja elasid oma elu ning selle kõrvalt suutsid ka oma kaugsuhet elus hoida. Just iseseisvust pidas Anu põhjuseks, miks neil nii hea omavaheline klapp oli.

Kui lahku lähevad kaks kuulsust ning mängus on ka raha, siis tihtipeale lõpeb see avaliku skandaaliga ning ilmselt arvasid paljud, et kui Anu ükskord lahutab, siis teeb ta seda suure paugu ja skandaaliga, ent läks hoopis vastupidi – viisakamat lahutust leida on raske. Ei mingit avalikku sõimamist, vaid hoopis teineteise kiitmine.

Anu ja Ristomatti olid head sõbrad ja nad austasid teineteist lõpuni välja ja see austus kestab edasi.

 

Karin Karu