Reklaam sulgub sekundi pärast

Asjalikke näpunäiteid vaipade pikaealisuse tagamiseks

Sisuturundus

vaipade
K-rauta.ee

Vaibad on iga maja- või korteriomaniku jaoks pikaajaline investeering. Vaibad lisavad kodule soojust ja mugavust, kaitsevad põrandat ja rikastavad disaini. 

Vaipade nõuetekohane hooldamine on nende pikaealisuse ja heas seisukorras hoidmise jaoks ülioluline. Siit artiklist leiad asjatundlikke näpunäited, mis aitavad sul oma vaipade eest hoolitseda ja nende eluiga pikendada. 

Puhasta vaipa regulaarselt tolmuimejaga. 

Tolmuimemine on kõige olulisem ja tõhusam viis vaipadelt mustuse, tolmu ja prahi eemaldamiseks. Püüa puhastada neid piirkondi, mis kõige rohkem vatti saavad – näiteks lastetoa vaip ja suure elutoa vaiba kõige käidavamad-söödavamad piirkonnad, 1-2 korda nädalas, ülejäänusid aga korra. 

Kasuta kvaliteetset pöörleva või kloppiva režiimiga tolmuimeja harja.

Puhasta plekid kohe, mitte pärast

vaipade
K-rauta.ee

Igasugu õnnetusi juhtub, aga plekkide vältimiseks puhasta häda saanud koht ära nii kiiresti kui võimalik. 

  • Alusta sellest, et haara puhas lapp või köögipaber ja pühi vedelik ära, alustades servadest ja liikudes sissepoole – nii ei valgu vedel õnnetus vaipa pidi laiali. 
  • Ära hõõru, isegi kui see tundub hea mõte – hõõrumine võib kergesti vedeliku sügavamale vaiba kiududesse viia ja nii on plekki palju keerulisem eemaldada. Naturaalsed vaibad on ses osas eriti tundlikud, nii et ole ettevaatlik. 

Kasuta õigeid puhastusvahendeid

Plekieemaldusel ja puhastamisel kasuta ainult neid puhastusvahendeid, mis sobivad sinu vaiba tüübiga. Puuvillane vaip ei kannata sama töötlust kui villane, ja vastupidi, kunstlikest materjalidest rääkimata – neile viimastele mõeldud vahendeid ära palun oma naturaalsete vaipade peal kasuta, pikemas perspektiivis teeb liigne keemia vaibale väga liiga, rikub selle ilmet ja lühendab eluiga. 

Lisanipp: enne, kui uut vahendit pleki peal katsetad, proovi seda mõnes vaiba vähemnähtavas nurgas. 

Regulaarne professionaalne sügavpuhastus

vaipade
K-rauta.ee

Tegelikult võiksid kõik vaibad nii iga 12-18 kuu kohta korra saama professionaalide käe alla, kellel on olemas kõige sobivamad vahendid ja meetodid vaipade sügavpuhastamiseks. Väiksemad vaibad saad ise puhastusse viia, suuremate jaoks aga tasuks eksperdid lihtsalt koju kutsuda. 

Eriti su laste vaip võib sügavamates kihtides sisaldada säärast mustust ja baktereid, milleni koduste puhastusvahenditega lihtsalt ei küüni. 

Väldi liigniiskust

Kui puhastades – või ka liigniiske õhu tõttu – jäävad vaibad rõskeks, võib seal hakata arenema hallitus. See aga kahjustab vaiba kiude ning lisaks on hallitus sissehingamisel ebatervislik, seda eriti lastele ja allergikutele.

Ole vaipade puhastamisel ettevaatlik – kui kasutad vaibapuhastusvahendit või vaibašampooni, järgi täpselt tootja juhiseid ja veendu, et vaip saab peale pesu korralikult ära kuivada. 

Pühi koju tulles jalad puhtaks

vaipade
K-rauta.ee

Loogiline, et mida vähem mustust sa oma koju tood, seda vähem seda ka vaipadele satub. Uksematt on odav ja lihtne lahendus liigne mustus koduukse taha jätta. Pane üks matt välisukse taha ja teine sissepoole, ning õpeta ka lapsed sisenedes korralikult jalgu pühkima. 

Kokkuvõtteks

Vaibad on tõsine investeering ja nende õige hooldamine tagab nende kestvuse veel aastaid. Järgides selles artiklis kirjeldatud asjatundlikke nõuandeid, püsivad su vaibad kauem kaunite ja funktsionaalsetena. Regulaarne tolmuimemine, plekkide kohene puhastamine ja regulaarne professionaalne sügavpuhastus on kõik väga vajalikud sammud vaiba korralikuks hoolduseks. 

Lisaks aitab vaiba värskust säilitada ka karmide kemikaalide ja jalanõudes ringitrampimise vältimine. 

Loodame, et meie näpunäited aitavad sul oma hästivalitud vaipu nautida veel pikki aastaid. Ja kui leidsid, et see artikkel oli sulle kasulik, jaga seda ka sõpradega!