EKSPERT PALJASTAS alkohoolsed kokteilid, mida saledad naised enim armastavad: retseptid

Buduaar

Gin

Džinnirevolutsioon on täies hoos, mitte kunagi pole toodetud nii palju nii head džinni kui praegu.

Terviseekspertide sõnul sisaldab gin märkimisväärselt vähem kaloreid, kui mitmed teised alkohoolsed joogid ning just sel põhjusel saledad naised seda nii väga armastavadki.

Miks maitsedžinn?

Maitsedžinn on nagu vana hea džinn, aga mingi väga hea ja kindla maitsega. Lihtne – maitsestatud džinn või lühidalt maitsedžinn on välismaal nimega flavoured gin. Niisiis on tihtipeale džinnimeister valinud põhimaitseks mõne marja, taime või vilja. Maasikad, vaarikad, sõstrad, rabarberid, mündid, sellerid, rosmariinid, mangod, lavendlid… kõik on džinni maitseks sobivad ja kuskil maailma otsas ka pudelisse püütud. Isegi šokolaad ja vahukommid on saanud jala džinnimaailma ukse vahele. Maitsedžinniga on väga lihtne kodus hea kokteil kokku segada – pikenda vaid sobiva toonikuga ja ongi kodune kokteilielamus käes. Sinu käes.

Maitsehitt – apelsin

Lubage tutvustada  – Saaremaa ORE GIN. Apelsinidžinn. Kellele siis apelsin ei maitse? Meie ei tea kedagi. Apelsinimaitseline Aperol Spritz on kujunenud paljude lemmikuks, miks mitte nautida apelsini džinnina. Saaremaa ORE kvaliteetses džinnis täiustavad kadakamarjade kargust küpsed apelsinid, kergelt värske noodi lisab sidrunikoor. Tulemuseks on rikkalikult puuviljane ja elegantselt kadakane džinn.

Saaremaa ORE GIN toonikuga

Kõik on ülimalt lihtne. Klaas triiki jääd täis, džinn ja toonik peale, soovi korral klaasi pigistatud apelsini sektori garneering. Ja valmis ta ongi. Võib aimata, et maitsedžinnid on võitnud rahva südame just tänu lihtsatele kokteiliretseptidele. Ja loomulikult heale maitsele.

Džinni ja tooniku suhe hoia 1:3, näiteks 50 ml džinni 150 ml tooniku kohta.

Džinnitrendid muutuvad

Aastaid tagasi vaatasid maailma kuulsamad džinnieksperdid maitsedžinnide peale veidi viltu, et miks panna marju ja puuvilju džinni sisse ja et kõige õigem on ikka kadakane klassikaline London Dry. Nüüdseks on see suhtumine eilne või lausa üle-eilne päev. Paljud neist ekspertidest toodavad maitsedžinne nüüd ise või aitavad teisi uusi maitsekombinatsioone turule tuua. Maitsedžinnid on nii head, midagi pole teha. Maitse loeb.

Maitsedžinnid võidavad rahvusvahelistel võistlustel üha rohkem auhidu, nad on tagasi tulnud, et jääda.

Saaremaa ORE GIN kokteilides

Saaremaa ORE GIN käitub kokteilides väga seltskondlikult. Sobib pea kõikide toonikutega, oskab olla hea koostisaine nii džinn ja toonikus, Spritzis, Collinsis, Negronis kui ka sour-tüüpi kokteilis. Vaata Saaremaa ORE Gin teisi kokteiliretsepte leheküljelt joogikultuur.ee. Lisame tagasihoidlikult siia lõpetuseks, et Saaremaa ORE GIN võitis rahvusvahelisel The Spirit Business võistlusel “Gin Master 2021” hõbemedali. Gin-gin.

Saaremaa ORE Gin & Tonic

1 osa Saaremaa ORE Gin

3 osa toonik (nt Schweppes Tonic Water)

1 apelsini sektor

1-2 apelsini koor

Täida klaas jääga, vala klaasi džinn ja toonik. Pigista apelsinisektorist mahl kokteili, lisa kokteilile nii sektor kui ka apelsinikoore ribad. Sega ning naudi!

Saaremaa ORE Gin Sour

1 osa Saaremaa ORE Gin

0,5 osa suhkrusiirupit (1:1 suhe vesi ja suhkur)

0,5 osa sidrunimahl

Pool munavalget

Kalla kõik koostisained šeikerisse, šeigi jääta, et munavalge läheks vahtu. Seejärel lisa jää ning šeigi uuesti kuni šeiker on külm. Kurna läbi sõela jahutatud kokteiliklaasi, soovi korral garneeri apelsinikoorega.

Saaremaa ORE Gin Collins

1 osa Saaremaa ORE Gin

0,5 osa sidrunimahl

0,5 osa suhkrusiirup (1:1 suhe vesi ja suhkur)

2 osa mullivesi

2 apelsini sektor

Kalla koostisained šeikerisse, lisa jää ja šeigi. Kurna läbi sõela jääga täidetud klaasi ning pigista apelsinisektoritest mahl kokteili. Pane sektorid klaasi, pikenda mulliveega, sega ja serveeri.

Saaremaa ORE Gin Spritz

1 osa Saaremaa ORE Gin

2 osa kuiv vahuvein

2 osa toonikut (nt Schweppes Tonic Water)

2 apelsinisektorit

Täida klaas jääga, lisa džinn, vahuvein ja toonik. Pigista apelsinisektoritest mahl kokteili ning pane sektorid ka klaasi. Sega ja naudi!

Foto: Gin