Koristamine ilma juhtmeta: varstolmuimeja annab paindlikkuse ja vabaduse

Sisuturundus

varstolmuimeja
K-rauta.ee

Koristamine on töö, mis ei saa kunagi otsa. Iga päev on vaja midagi korrastada ja tolmu imemine on üks neist töödest, mida peab tegema mõnikord isegi mitu korda päevas. Seega on hea, kui selleks puhuks on olemas tolmuimeja, mida on mugav kasutada ja mis teeb oma tööd hästi. Miks valida varstolmuimeja ja kuidas leida enda koju just see õige? Vaatame lähemalt!

Kuidas erineb varstolmuimeja tavalisest tolmuimejast?

Põrandalt tolmu pühkimiseks on mitmeid mooduseid, alustades tavalisest põrandaharjast ning lõpetades robottolmuimejaga. Enamus meist on harjunud nn hariliku tolmuimejaga. Kuigi ka see pole tänapäeval enam raske ja mürarikas, on “vanakooli” masina ülesehitus ja töövõtted üldjoontes samas jäänud. Juhe läheb seina, tööd tehakse voolikuga ja tolmu kogub tolmukotti.

Varstolmuimeja on tublisti kompaktsem, enamasti ilma juhtmeta, vaikne ja kerge. Need omadused muudavad selle nii mõnegi lemmikuks kodumasinaks. Varstolmuimeja suudab oma tööd imehästi teha ning paljudel mudelitel on lisafunktsioonid, mis teevad koristamise veelgi paremaks.

Varstolmuimeja võib olla nii juhtmega kui ka juhtmeta. Juhtmeta mudel annab suurepärase liikumisvabaduse ning on väga kasutajasõbralik. Samas sõltub selle tööaeg aku kestvusest. Juhtmega mudeleid on samuti kerge kasutada ning nende tööaeg ei ole piiratud, kuid manööverdamine ei ole nii mugav kui juhtmevabaga.

varstolmuimeja
K-rauta.ee

Käepärased varstolmuimeja lisad

Varstolmuimeja ei pea olema lihtsalt kergeks tolmu võtmiseks. On olemas mitmeid kasulikke lisasid ja funktsioone, mis muudavad sellega töö tegemise veelgi mugavamaks ning tõhusamaks.

Pesemisfunktsioon

Tänapäeva kodumasinad peavad konkurentsis püsimiseks olema mitme funktsiooniga ja võimalikult kasutajasõbralikud. Sellepärast võimaldab nii mõnigi varstolmuimeja ka märgpesu, asendades niimoodi isegi moppi.

Pesemisfunktsiooniga mudelid on väga praktilised. Näiteks läheb köögis mahl põrandale. Paberiga koristades jääb pind kleepuma, mopp jätab põranda liiga märjaks, aga varstolmuimeja pesemisfunktsioon puhastab pleki minimaalse veekuluga.

Valgustus

Võib küsida, et miks on vaja tolmuimejal valgustust? Eks ikka selleks, et iga viimanegi tolm ja puru oleks näha ning mitte midagi ei jääks kahe silma vahele. Nii saad puhastada ka hämaramaid kohti, kuhu valgus ei ulata, näiteks diivanialune või erinevad panipaigad.

Koduloomad

Iga koeraomanik teab, milline vaev on kodu hoida karvavabana. On varstolmuimejaid, mis on piisavalt võimsad, et ka kõige kangekaelsemad loomakarvad maast kätte saada. On olemas ka spetsiaalsed otsikud loomakarvade eemaldamiseks.

Käsitolmuimeja ja muud otsikud

Tolmuimeja ei ole ainult põrandate puhastamiseks. Nagu eespool öeldud, peavad kodumasinad tänapäeval mitmekülgsed olema. Osad tolmuimejad peidavad endas ka käsitolmuimejat, mida on mugav kasutada mööbli või auto puhastamiseks.

Kindlasti võiks varstolmuimejal olla ka mitmesuguseid otsikuid erinevate pindade puhastamiseks, näiteks hari mööbli või kitsas otsik raskesti ligipääsevate kohtade jaoks.

Filtrid

Kui oled allergik või keskmisest tundlikum, siis hea filter on tolmuimeja puhul väga oluline. Erinevad mudelid pakuvad erinevate omadustega filtreid, seega enne ostu uuri, milline on sinu jaoks vajalik.

varstolmuimeja
K-rauta.ee

Foto: K-rauta.ee

Mida varstolmuimeja ostul silmas pidada?

  • Tööaeg: akuga varstolmuimejad töötavad vaid nii kaua, kuni kestab aku. Ehk aku tööaega vaadates mõtle, kas see on piisav aeg, et kõik pinnad korraga puhtaks saada või oled valmis oma töö mitmeks osaks jaotama.
  • Lisaakud: mõndadel tuntumatel mudelitel on olemas ka lisaakud, et tööaega pikendada. See on eriti mugav, kui oled poole koristamise peal – jätkamiseks pead vaid akut vahetama.
  • Kaal: kuigi varstolmuimejad on tavaliselt kerged, kehtib reegel, et mida rohkem on lisasid ja võimsust, seda raskem on masin. Jälgi tolmuimeja kaalu ka juhul, kui oled liikumisraskustega või pead tolmuimejat treppidest üles-alla vedama.
  • Jõudlus: tasuks meeles pidada, et mida võimsam on masin, seda suurem on tema imemisvõimsus. Mõtle taaskord oma vajadused läbi ja langeta valik jõudluse vajaduse suhtes. Mõned mudelid võimaldavad ka jõudluse reguleerimist.
  • Kompaktsus: varstolmuimeja suur pluss on see, et seda on lihtne hoiustada. On mudeleid, mida saab seinale kinnitada, mõned seisavad ise keset põrandat püsti. Enamus neist võtavad üsna vähe ruumi.
  • Prügikonteiner: tolmu- ja prügikoguja asub varstolmuimejatel erinevates kohtades ning selle eemaldamine võiks olla võimalikult lihtne ja kiire.
  • Erinevad lisad: kuna varstolmuimejatel on tõesti väga palju erinevaid kasulikke lisafunktsioone, siis tutvu erinevate mudelitega ja leia selline, mis sobib just sulle.

Robottolmuimeja

Ka robottolmuimeja on kodudes aina populaarsem valik. Neil on ka omad kindlad eelised: robottolmuimeja töötab iseseisvalt ning ruumid saavad puhtaks ka siis, kui kedagi pole kodus. Samas varstolmuimejaga kontrollid ise pidevalt töökäiku, saad liigutada vajadusel mööblit, vaipa või mänguasju. Üks ei ole parem kui teine, sest valik oleneb ikkagi sellest, millised on reaalsed vajadused ja võimalused.

varstolmuimeja
K-rauta.ee

Foto: K-rauta.ee

Kokkuvõtteks

Varstolmuimeja on suurepärane alternatiiv tavalisele tolmuimejale. See on kerge, lihtne kasutada ja saab edukalt põrandate puhastamisega hakkama. Neid on olemas erineva võimsuse ja lisafunktsioonidega ja muidugi erinevas hinnaklassis. Selleks, et leida enda jaoks parim varstolmuimeja, külasta K-rauta veebikaubamaja, kus on suur valik erinevaid kodumasinaid.