Kuidas esikus asju hoida ja ummikut vältida – esikumööbel, mis aitab sul organiseerida

Esikumööbel
Esikumööbel — FOTO: K-Rauta

Tere tulemast uude maailma, kus su esik on korras!

Esik, olgu see siis pigem toa või koridori kujuline, on (harilikult) esimene ruum, kuhu uksest sissetulnu satub ja seega on just esikul kanda oluline roll sinu kodu visiitkaardina. Aga hästi organiseeritud esikul on kanda veelgi olulisem roll, nimelt praktilise ruumina, kus hoida esmavajalikke rõivaid, jalanõusid ja muid olulisi aksessuaare. 

Esik võib olla kaos, aga hästi valitud esikumööbel ja enda jaoks või kogu perega koos paika pandud põhimõtted aitavad sellest sageli tahaplaanile jäetud ruumist teha hästi organiseeritud oaasi. 

Mööbel, mis on loodud organiseerima

Esiku organiseerimisel ja korras hoidmisel tasub kaaluda mitmeid mööbli- ja hoiulahendusi. Siinkohal tutvustamegi sulle hulka sobilikku mööblit koos ideede ja näpunäidetega, millest inspiratsiooni ammutada, et saavutada külalislahke, organiseeritud ja funktsionaalne esik ja koridor. 

Niisiis, ära vali uisa-päisa, vaid kindla tagamõttega – 

1. Nutikad lauakesed

Esikumööbel
Esikumööbel — FOTO: K-Rauta

Sahtlitega konsoollaud on mitmekülgne mööbliese, mis pakub panipaiku ja pinda dekoratiivesemete eksponeerimiseks. Kasuta  sahtleid võtmete, rahakoti ja muude väikeste, ent oluliste asjade hoidmiseks. 

Täiendavaks hoiustamiseks saad aga sellise nutika lauakese alla riiulitele või tühimikku asetada dekoratiivsed korvid, hoiukastid või ka jalanõuderiiuli.

Konsoollaud Esta Kalune Design brändilt on just säärane mitmekülgne lauake: 

  • Stiilsest puitlaastplaadist kattega
  • Vastupidav
  • Kahe suure sahtliga
  • Minimalistliku disainiga esikumööbel, mis sobib paljude erinevate interjööridega
  • Hulk lisa hoiuruumi sahtlite all, kui tarvis 

2. Jalanõuderiiul päästab kaosest

Ilma asjaliku jalanõude organisaatorita saab igast esikust varem või hiljem lihtsalt suur kingade-saabaste lesila, mille otsa kõik komistavad. Korralik jalanõuderiiul, millel on sisseehitatud spetsiaalsed lahtrid, aitab aga koridori korras hoida – nii ei satu jalanõud nii kergesti ka koduloomade mänguasjaks. 

Julgusta ka oma pereliikmeid ja külalisi koju tulles jalanõusid ära võtma ja õigesse kohta panema. 

3. Nagid seina!

Kolmas hästi oluline osa esikumööblist on nagid.

Paigalda sissepääsu lähedale seinale nagid või ükskõik mis stiili konksud – ideid on hästi palju igasuguse stiili jaoks, lappa kasvõi Pinteresti. Nii saad korra luua ka välisriiete, kottide ja mütside jaoks. Nii ei lõpeta riided põrandal, sina aga hoiad ruumi kokku. Suurem pere? Las igaühel olla oma personaalne nagikonks, siis ei lähe lastel ka rõivad sassi.

4. Sügavad sahtlid ja rikkalikud riiulid

Esikumööbel
Esikumööbel — FOTO: K-Rauta

Sul on juhtumisi suur esik? Palju õnne, sul on tõeliselt vedanud võimalusega hästi palju vajalikke asju esikusse paigutada. Väikese esikukapi või ujuvate riiulite asemel võid sa mõelda säärastele iludustele, nagu pildil olev Cosmo Cortex – Kalune Design’i loodud lisariiulitega kummut

Esikumööbel võib ja mingis mõttes peabki silma paistma ja meelde jääma, ning Cosmo Cortex teeb seda päris kindlasti. Ja see mahutab massiivselt palju asju, ei pea kõike magamistuppa või pööningule ära toppima! 

5. Ujuvad riiulid

Ujuvate ehk hõljuvate riiulite nimetus tuleb sellest, et nende plaadid kinnituvad otse seina ega ole enamjaolt ühenduses ei oma ülemiste ega külgmiste naabritega. Nad on stiilsed, praktilised ja võtavad väga vähe ruumi. 

Kasuta neid erinevate dekoratiivesemete eksponeerimiseks, raamatute hoidmiseks või väikeste tarbeesemete (nt kindad, sallid ja päikeseprillid) hoiustamiseks.

6. Mahukad riidekapid

Esikumööbel
Esikumööbel — FOTO: K-Rauta

Esikumööbel võib olla kitsuke ja minimalistlik, aga kõik sõltub esikust. Suuremasse ruumi on tegelikult hästi hea mõte paigutada ka riidekapid, kasvõi üks ja suur. Nii saad jalust ära parajasti mitte hooajas olevad rõivad, või lisaruumi magamistuppa. 

Eelnevalt tutvustatud kummutiga läheks aga hästi kokku just see Black Red White’i brändilt pärit pruunist tammest tehtud Madisoni nimeline riidekapp. Tõsine centerpiece, vastupidav – materjalideks puit ja puitlaastplaat – ning mahutab tõsiselt palju. 

5 nippi, kuidas kõik eelnev sind veel paremini aitab: 

  • Loo süsteem – kõigel on kindel koht, ja kõik pannakse õigesse kohta tagasi.
  • Kontrolli aeg-ajalt, kas kõike läheb ikkagi vaja – kui ei, vii näiteks taaskasutusse.
  • Väiksed karbid ja topsid aitavad pisiasjad korras hoida, nii ei satu need ka põnnidele või kassipojale hambusse ja mänguasjaks. Pane karbikestele sildid külge, mis kuhu käib.
  • Ära jäta postkasti sisu esikusse vedelema, viska ära, mida vaja pole ja paned teised õigesse kohta. 
  • Me rääkisime ennist küll lahedatest mööblitükkidest, aga ära nendega liiale ka mine! Võta see, mida on vaja, ja mis mahub.

Esiku korrashoidmine on selline korraline pisike töö, aga organiseeritult ja grupitööna kukub see palju paremini välja! 

Kokkuvõtteks

Nüüd, mil sul on rohkem teadmisi ja loodetavasti ka inspiratsiooni, kuidas oma esik korda seada, on aeg plaanid ellu viia. Tee esimene samm juba täna, olgu selleks siis uus esikumööbel, kasvõi üks nagi juurde, millestki vanast ja kasutust lahtisaamine – ole roheline ja vii vana mööbel taaskasutusse- või mõne meie organiseerimisnipi kasutuselevõtmine. 

Uudista meie veebikaubamaja ning loodame, et peagi koged ise ja saad ka külalistele pakkuda rõõmu esikust, mis on sinu tegu ja nägu!