Kuidas valida sobiv kihlasõrmus? Praktiline juhend

Sisuturundus

kihlasõrmus
Pixabay.com / StockSnap

Oled otsustanud oma kallimale abieluettepaneku teha, kuid selleks eriliseks hetkeks tuleb talle ka kihlasõrmus osta. Kihlasõrmuse valik võib esialgu tunduda üsna keeruline ülesanne, kuid ära muretse.

Oleme kirja pannud praktilise juhendi, mis aitab sul leida õige sõrmuse ning muuta see kingituseks, mis on meeldejääv ja püsib kallimaga terve elu.

Partneri maitse-eelistustega arvestamine

Iga naine on ainulaadne omades isikupärast stiili ning eelistust. See, mis ühe jaoks on kaunis ja kõnetav, ei pruugi olla teise jaoks samasuguse efektiga. Keskendu oma tulevase abikaasa eelistustele. Kas ta hindab klassikalist või modernset stiili? Eelistab ta kollast, roosat või valget kulda? Kas ta eelistab teemantide või teiste vääriskividega kaunistatud sõrmust? Oma kaaslast kuulates ja püüdes mõista tema eelistusi, saad määratleda üldise suuna, mille abil valida sobiv sõrmus.

Sõrmuse suurus ja selle sobivus

Kihlasõrmuse suurus on oluline, sest see oleks ebameeldiv kogemus, kui sõrmust peaks suuremaks või väiksemaks pärast kinkimist tegema. Ehkki kaaslast üllatada võib tunduda ahvatlev, on äärmiselt tähtis tagada, et sõrmus sobib ideaalselt partneri sõrmele. On nippe, mille abil saada teada kallima sõrmuse suurust, ilma et peaksid seda temalt otse küsima. Parima variandina saaksid viia mõne tema ehte juveliiri juurde ja lasta see temal ära mõõta. Kui soovid, võid abi paluda mõnelt tema lähedaselt või sõbralt, kes aitab õige suuruse selgeks teha.

Hinna ja kvaliteedi tasakaal

Kihlasõrmuse ostmisel on oluline leida tasakaal kvaliteedi ja hinna vahel. Tegu on tähtsa pikaajalise investeeringuga, mistõttu tuleks valida kvaliteetsest materjalist ja vastupidava disainiga sõrmus. Määra kindlaks oma eelarve, ning hoia sellest kinni. Sind püütakse veenda eelarvest üle astuma, kuid oluline on endale kindlaks jääda. Kindlasti on võimalik leida sõrmus, mille hinnaklass sinu jaoks sobilik on, ilma, et peaksid kvaliteedist palju järele andma. 

Sertifitseeritud ehete ostmine usaldusväärse müüja käest

Maailmas, kus võltsingud on levinud kaup, on oluline leida usaldusväärne müüja, kes müüb ainult sertifitseeritud ehteid. Sertifikaat on oluline selleks, et tõendada ehete autentsust, kvaliteeti ja päritolu. Enne ostu kaalumist uuri müüja tausta, et teada saada, milline on eelnevate klientide tagasiside ja kas müüjal on maine, mis vastab sinu ootustele. Oluline on enne ostmist ka küsida, kas ehete müüja pakub ostuga kaasa garantiid ja kas toimib kehtiv tagastuspoliitika. 

Kihlasõrmuse üleandmine erilisel viisil

Nüüd on aeg küsida: “Kas tuled mulle naiseks?” Kihlasõrmuse üleandmine on eriline hetk, mida salvestada ka videona või pildiseeriaga. Selle hetke eriliseks muutmiseks tuleb mõelda kihlasõrmusest kaugemale. Millises kohas abieluettepanek teha on oluline, kuid kas sa tead, kuidas sõrmust talle esitleda? Sa võid sõrmuse võtta välja erilisest riidest kinkekotist või asetada selle sametist valmistatud kinkekarpi, mille sees on pehme vooder. Kihluse jäädvustamine tähendab ka seda, et see millises keskkonnas abieluettepanek tehakse muutub järjest olulisemaks. Vali asukoht, mida on hea paarina taaskülastada või mille meenutamine piltidelt ja videolt jätab sooja tunde.

Kokkuvõte

Kihlasõrmuste valik väljendab üksteisele pühendamist ja on igavese armastuse sümboliks. Kuula ning austa oma partneri eelistusi, leia sõrmus, mis sobib tema stiili ja isikupäraga ning tähtsusta ka üllatusmomenti ja kaasnevate emotsioonide tähtsust. Püsi kindel oma rahalistest piirangutest, ning leia seejuures tasakaal kvaliteedi ja hinna vahel. Pea meeles, et ehteid tuleb osta edasimüüja käest, kellel on hea maine, ning suutlikkus tõendada ehete päritolu ja kvaliteeti sertifikaatidega. Kihlasõrmus on palju enamat kui lihtsalt tavaline ehe – see on sinu pühendumuse sümbol, mis jääb teie mõlemaga eluks ajaks.

Selleks, et see teie jaoks eriline sündmus leiaks aset ka juhul, kui sääste pole piisavalt, tuleb ennekõike mõista, millises summas saad sõrmusesse investeerida. Kui säästud kogu sõrmuse maksumust ei kata, aitab sündmusel aset leida väikelaen. Väikelaenule lisaks on võimalik avada krediidikonto või tellida krediitkaart. Endale sobiva makselahenduse leiad, kui pöördud edasise info lugemiseks laen.ee lehele.