Leia omale ideaalne voodi, valides sobiv voodiraam

Sisuturundus

voodi
Krauta.ee

Kui otsid omale uut voodit, siis võib valik pea lausa pöörlema panna. Voodiraame on erinevast materjalist, eri värve ja muudki. Kindlasti ei tasu valida esimest ettejuhtuvat, sest hea voodi on väga oluline. Vaatame lähemalt, millised on parimad voodid

Miks on hea voodi oluline? 

Täiskasvanud inimene peaks ideaalis magama umbes kaheksa tundi. Selle kaheksa tunni jooksul peab uni olema piisavalt hea, et keha puhkaks ja vaim oleks hommikul värske. Kui voodi on kuidagi ebamugav, siis une kvaliteet kannatab. Muidugi on põhiline õige madrats, kuid ka voodiraam võib siinkohal rolli mängida. Voodi on magamistoa põhielement, mis peab sobima ülejäänud sisekujundusega. 

Mida voodi valimisel silmas pidada? 

Magamistoa voodid on väga eriilmelised ja valimisel peab arvestama mitme aspektiga. Voodi laius oleneb magamistoa suurusest, kasutaja kehaehitusest ja kui palju inimesi peaks voodi mahutama. Võib mõelda, kas on eelistusi kõrguse osas, sest on olemas nii luksuslikke kõrgeid kui ma maadligi põrandavoodeid. Maitsed ja ootused peatsi suhtes on väga erinevad – mõned ei soovi seda voodi külge, teised leiavad, et see on hädavajalik osa. 

Mõistlik on tutvuda erinevate materjalidega ja vooditüüpidega. Levinud on näiteks puit, metall ja kangas ning igal on omad plussid ja miinused. Mõned voodid tulevad ka suurepäraste lisadega, näiteks on olemas pesukastiga voodid või vooditaskud öökappide asenduseks. Otsus tuleb teha puhtalt selle põhjal, milline voodi sobib sinu vajadustega ning muidugi magamistoa interjööriga. 

voodi
K-rauta.ee

Erinevad voodid

Siin on lühike ülevaade, milliseid voodiraame ja vooditüüpe enim ostetakse. Välja on toodud ka iga voodi eelis. 

Puidust voodi

Puidust voodi on ajatu klassika ja on väga vastupidav, kestes vahel isegi terve eluaja. Puidutoon toob tuppa soojust ja sobib peaaegu kõigega. Puidust voodid sulanduvad hästi erineva sisekujundusega, kuna on ehitatud kas väga tagasihoidlikult või vastupidi, peatsid on eriliseks disainitud. Kõige lihtsamad ilma peatsita puidust voodid on ilmselt ka kõige soodsamad. Täispuit voodi on massiivne ja peab suurepäraselt vastu raskustele. 

Metallist voodi

Nagu puitki, on metallist voodid aegumatu stiiliga ja äärmiselt vastupidavad. Kui puit kaotab aja jooksul oma sära või tooni, siis metallist voodi püsib muutumatuna. Seda on ka väga lihtne hooldada ja puhastada, seega ei pea kartma, et lapsed voodiraami ära kriibivad või täis joonistavad. Metallvoodeid on erinevas stiilis ning seetõttu on seda väga lihtne erinevatesse interjööridesse sobitada, alustades rustikaalsest talumajast lõpetades modernse stuudiokorteriga. 

Kontinentaalvoodi

Kontinentaalvoodi ehk jenkkivoodi kogub üha enam populaarsust. See erineb teistest voodiraamidest, kuna sellel on juba madrats sisse ehitatud. Kaks kušetti moodustavad alusvoodi ja üleval on vedrumadrats. Seda voodit peetakse väga mugavaks, sest madrats on kõrgkvaliteetne ja ka praktiliseks, kuna tihtipeale on kontinentaalvoodid koos pesukastiga.

Muidugi näeb see välja ka moodne ja väga stiilne, sobitudes ideaalselt modernse sisekujundusega. Kui armastad magamistoas värve, siis kontinentaalvoodi on hea valik, kuna seda on müüa erinevates toonides. Nende voodite peatsid on pehmed, mis tähendab et õhtul raamatu lugemine või telefonis istumine on ekstra mugav. Kontinentaalvoodist õhkub luksust ja mugavust. Samas vajavad nad tunduvalt rohkem hoolt kui näiteks puidust või metallist raamid, kuna kangast tuleb tolmuimejaga puhastada ning plekke on keerulisem välja saada. 

voodi
K-rauta.ee

Reguleeritav voodiraam

Seda voodit saab tõsta, kas käsitsi või mootoriga. Nii on võimalik näiteks voodis mugavalt hommikust süüa või taastuda haigusest. Voodiraami saab pea juurest tõsta erinevatesse kõrgustesse. Kõrgemal asetsev pea võib parandada unekvaliteeti, vähendada norskamist ja valu leevendada. Need raamid on enamasti metallist või kombineeritud materjalist. Kuna nende jaoks on vaja spetsiaalset madratsit, siis on need voodid võrdlemisi kallid. 

Kušetid

Tänapäeva kušetid on tunduvalt mugavamad kui vanasti. Kušett on ilma ümbritseva raamita ning madrats on juba voodi sisse disainitud. Tihtipeale on kušetil ka praktiline panipaik. See on lihtsakoeline ja enamasti ka soodne variant voodiks. 

Pesukastiga voodi

Tegu on rohkem küll lisaga kui voodiraamiga, aga tasub siiski eraldi väljatoomist.  See on väga praktiline vooditüüp, mis aitab ruumi kokku hoida ja võimaldab hoiustada voodipesu, tekke, patju ja palju muud. Tavaliselt on pesukast kontinentaalvoodi baasvarustuses, kuid pesukastiga voodi võib olla ka puidust või on panipaik ülestõstetava kušeti all. Igatahes tasub pesukastiga voodi ostu tõsiselt kaaluda.

voodi
K-rauta.ee

Kokkuvõteks 

Voodi valik on väga oluline. See peab sobima magamistuppa ning üldise stiiliga, olles samal ajal mugav ja vastupidav. Õnneks on voodiraame väga erinevaid ning igale maitsele leidub midagi. Suurim valik voodiraame leidub k-rauta.ee lehel, kus on võimalik kodust lahkumata sadu voodeid sirvida. Mine vaata ja leia oma lemmik!