Maailma suurim online-kasiino jackpot on kerkinud ulmelistesse kõrgustesse

Sisuturundus

jackpot
Unsplash.com

Maailma läbi aegade suurim online-kasiino jackpot, mis oleks pidanud langema juba aasta aega tagasi, jätkab visalt paisumist ning on kasvanud tänaseks juba pea 40 miljonini. Mida WowPOT endast kujutab ning kas hiigelvõit võib tulla ka Eestisse?

Mis põhimõtetel WowPOT toimib?

WowPOT on üks maailma tuntuimatest võrguülestest jackpot-süsteemidest, mis kuulus varem Microgamingule, nüüd aga Eestiski tegutsevale Games Globalile. WowPOT toimib samal põhimõttel, mis teisedki loto- ja kasiino jackpotid. Igast panusest, mis on tehtud WowPOT süsteemi lülitatud mängudes, läheb väike osa erilisse jackpot-fondi. Neid mänguautomaate on üheksa, millest tuntuimad Book of Atem ja Sisters of Oz.

Jackpoti võitmiseks tuleb mängida pärisrahaga mistahes WowPOT süsteemi slotimängu. Panuste suurus pole oluline, küll tasub aga arvestada, et mida suurema panuse mängija teeb, seda kõrgemad on tema võimalused Jackpot-mängu (kus selgub täpne võidu suurus) jõudmiseks. Jackpot mäng käivitub juhuslikult.

WowPOT’il on neli taset – Mini Jackpot (algab 10 "ühikust", milleks võivad olla nii dollarid, eurod kui naelad), Minor Jackpot (alates 100 ühikust), Major Jackpot (alates 50 000 ühikust) ning Mega Jackpot (alates 2 miljonist). Mida kõrgem on jackpoti tase, seda väiksem on tõenäosus selle võitmiseks. Kui Mini Jackpot võib langeda koguni mitmel korral minutis, siis viimane Mega Jackpot saadi kätte 2022. aasta 12. augustil.

Puhtstatistiliselt peaks Mega Jackpot langema iga 121 päeva järel ning järgmine õnnelik võitja võinuks selle loogika alusel selguda juba mullu 12. detsembriks. Tänavu kevadel kerkis Mega Jackpot maailmarekordilistesse kõrgustesse ning siis oldi juba päris kindlad, et järgmine võitja selgub kas päevade või lähimate nädalate jooksul. Hämmastaval kombel pole seda aga siiani juhtunud.

Millised on seni suurimad kasiinovõidud maailmas?

Kui WowPOT Mega Jackpot peaks lõpuks oma õnneliku omaniku leidma, läheb ta ajalukku maailma teadaolevalt suurima kasiinovõiduna, arvestades ka maapealseid kasiinosid. Tõsi – suurimad lotovõidud jäävad veel püüdmatutesse kõrgustesse. USA-s ülimenukate Powerball ja Mega Millions jackpotid on kerkinud ka miljardist dollarist kõrgemale.

Seni suurimad internetikasiinode jackpotid jäävad aga 20 miljoni euro kanti. Vingeimaid võite on pakkunud samuti Games Globalile kuuluv võrguülene Mega Moolah jackpot, mis toimib sarnasel põhimõttel WowPOT-iga ning on toonud suurvõidu ka kahte Eesti kodusse. Nende kõrval on aga teisigi suuri jackpot-süsteeme. Näiteks 2013. aastal pääses Guinnessi Rekordite Raamatusse Eestiski oma teenuseid pakkuv Paf, kus ühel Soome pokkerimängijal õnnestus kõigest 25-sendise panusega Mega Fortune Jackpot-slotikal koguni 17,8 miljonit eurot võita.

Kas WowPOTi võiks võita ka eestlane?

Kuna Games Global mänge vahendavad ka Eesti online-kasiinod, võib WowPOT langeda ka mõnele meie mängijale. Senine ajalugu on näidanud, et eestlased on olnud maailma suurimate online-jackpottide jahtimisel võrdlemisi edukad ning saanud kätte ka mitu mitmemiljonilist võitu.

Näiteks 2021. aasta suvel võitsid kaks Optibetis mänginud Eesti ehitajat vaid kahekuuse vahega Mega Moolah kõrgeima jackpoti, mis oli vastavalt 7,2 ja 6,4 miljonit eurot. Samal aastal saatis erakordne õnn ühte Eesti naist, kes tabas Pafis 3,68 miljoni eurost Jackpoti mängus Hall of Gods, olles seejuures vaid lühikest aega miinimumpanusega mänginud.

WowPOT Mega Jackpoti pole küll ühelgi eestlasel siiani veel võita õnnestunud. Küll on saadud aga vähemalt kahel korral kätte kraad madalam, Major Jackpot. 2020. aastal õnnestus see ühel Chanzi, 2022. aastal aga Optibeti mängijal. Seejuures olid mõlema mängija panused suhteliselt madalad, vastavalt üks euro ning 20 senti.

Kindlasti tuleb Eesti mängijatel jälgida, et mängimiseks valitud kasiino oleks seaduslik ning Eestis litsentseeritud. Samuti on väga oluline mängida vastutustundlikult. Tegemist on ikkagi hasartmänguga, mida ei tohiks mingil juhul mängida rahaliste probleemide lahendamiseks, sest tõenäosus hiiglasliku jackpoti võitmiseks on äärmiselt väike. Lisaks jääb jackpot-slotikate keskmine võiduprotsent pisut alla nende mängude omale, kus võimalus jackpoti võitmiseks puudub.