Milline on sinu jaoks hea mees?

Milline on sinu jaoks hea mees?

Kui tihti me sellest mõtleme, et kas minu mees on ikka piisavalt hea? Või, et mul on ikka maailma parim mees? Millal mina endale ükskord toreda mehe saan nagu mu sõbrannal? Kas alati käib lõputu võistlus sellega, et minu sõbranna mees on minu omast parem? Kas meile piisab alati ainult heast? Või otsime ikkagi seda täiuslikku komplekti? Kas täisulik komplekt on üldse olemas? Kui väike on see tõenäosusprotsent, et ma üldse leian täiusliku mehe? Ja kui see ime juhtub, kas ma peaksin kümne küünega kinni hoidma? Jackpot!

Kui tihti me sellest mõtleme, et kas minu mees on ikka piisavalt hea? Või, et mul on ikka maailma parim mees? Millal mina endale ükskord toreda mehe saan nagu mu sõbrannal? Kas alati käib lõputu võistlus sellega, et minu sõbranna mees on minu omast parem? Kas meile piisab alati ainult heast? Või otsime ikkagi seda täiuslikku komplekti? Kas täisulik komplekt on üldse olemas? Kui väike on see tõenäosusprotsent, et ma üldse leian täiusliku mehe? Ja kui see ime juhtub, kas ma peaksin kümne küünega kinni hoidma? Jackpot!

Hea mees tähendab iga naise jaoks kindlasti midagi personaalset ja isiklikku. Kui üks tahab suurt Rambot või Bruce Willise välimusega meest enda kõrvale, siis teise jaoks ei pruugi see üldse olemas olla. Samas selle esimese jaoks pole Rambo või B. Willise välimuseta mehe puhul millestki rääkidagi.

Kui on eelnenud purunenud suhteid, milles mehed on naiste südamed murdnud, siis on tulevane uus hea mees mõnel määral eelmiste meeste vastand. Eelmised elukaaslased on õpetlikud selles osas, milline ma ei tahaks, et minu järgmine mees oleks ja milline ma tahan, et ta oleks. On tähtis suhete lõppemisel hästi läbi mõelda, mida uude algusesse kaasa võtame ja millele ukse suletuks jätame. Aga kui ei olegi olnud palju ja pikki suhteid? Kas siis toimib ainult katseeksitusmeetod? Kas veab või ei vea? 

Ma võin ju nimetada iseloomujooni, mida oleks hirmsasti ühel heal mehel vaja omada, kuid tegelikult teevad mehe eriliseks ka tema väikesed vead ja kogu kupatus kokku. Hea mehe saab endale naine, kes on õige suhtumisega. See tähendab, et tuleb mõista, et pisiasjad, mis meid vahel häirivad, teevadki mu mehe just eriliseks. Need teevad temast tema. 

Aga millised iseloomujooned siis ikkagi iseloomustavad sellist meest, kelle kohta naine võiks südamest öelda: „Mul on ikka nii hea mees“

Naine peab tundma, et tegemist on nii „minu inimesega“. Mis tunne see on? Mõne inimesega lihtsalt on nii hea klapp, et planeeritud tunniajane kohtumine venib märkamatult südaööse. See on see inimene, kes sind ennast täiustab ja annab inspiratsiooni. Naine saab selliselt mehelt positiivset energiat.  Kui mõlemad pooled sama tunnevad, ei ole kumbki energiavampiir. Mõne inimesega on koos olemine väsitav ja kurnav – „minu inimesega“ seda tunnet pole.

Ta on sulle parima sõbra eest.  Te teete asju koos, olete koos õnnelikud. Kui sina nutad, siis on sinu mehe suur tugev embus sulle lohutuseks. Sa tead, et ta on alati sinu jaoks olemas. Teie vahel ei ole lihtsalt igapäevased „ma armastan sind“ sõnad, mis on saanud tänapäeval sama tavaliseks, kui „tere“, „head aega“ ja „palun vabandust“. Teievahelised tunded on sügavad ja erilised, mis ei peitugi sõnades vaid tegudes. Sinu parim sõber on sinu kaaslane, kes armastab sind sinu vigadega ja just sellisena, nagu sa lihtsalt oled. 

Julgus hoolida! Palun mulle üks sellime mees, kes oma meessõprade seltsis oma käe minu ümber paneb. On uhke selle üle, et tal on selline naine nagu Sina! Ka kodus kahekesi hellitab ta sind  pidevalt. Ainult selle pärast, et tema ise tahab, et sinul oleks hea olla. Ta hoolib kõige enam sinust. Sina täidad ta meeled ja väljas käies ei vahi ta kael kõveras võõraste naiste seksikaid kehasid. 

Mõistev ja aus! Palun mulle nüüd üks selline mees, kes ei arva, et iga meesterahvas, noormees, kellega ma vabalt suhtlen, on minusse armunud. Ja mina ei ole ka temasse armunud. Üks selline mees, kes on mõistlikuse piires armukade?  Mõistev mees arvestab teiste inimestega oma elus ja ei ole isekas ning kritiseerimise asemel annab hoopis head nõu. Ja seda nõu tahab naine alati küsida ja kuulda. 

Seiklusjanu.  Need on need samad mõtted, mida kõike ühel päeval ma oma kaasaga ära teha sooviks. Matkata, telkida, reisida, kadakate all kitarri mängida, spaas mõnuleda, autoga välisriiki trippida, nädalavahetuse Muhus veeta, tuulevaiksel õhtul rannas romantikat teha. Mis iganes põnevad ideed, peaasi, et need ei jääks ainult sõnadeks. 

Tark ja leiab aega. Palun mulle nüüd üks selline mees, kes leiab aega minu jaoks, pere jaoks, kodu jaoks, töö jaoks, sõprade jaoks ja siis iseenda jaoks ka.  Piisavalt tasakaalukas ja oskab oma aega hästi planeerida. Targal mehel on kindlad sihid töös ja eraelus ning ükski samm pole läbimõtlemata astutud.

AGA. Nüüd räägib minu kogemus. Kõik mu sõbrannad olid kadedad, kuna mul oli nende arust nii ideaalne pikk suhe. Aga on üks hea ütlus: see mees on täpselt nii kaua hea, kuni ta pole sinu oma. Mis kõrvaltvaatajal viga kommenteerida? Me ei näe kunagi teiste inimeste suhete sisse – pealt poolt läigivad need nagu kuld. 

Kui Sul on kord vedanud hea, suurepärase mehega, siis hoia seda. Mõtle, kas sa ise oled üldse piisavalt hea, et oma suurepärast meest enda juures hoida. Ja kui mitte, siis ära jätka otsinguid. Sa ei pea meeleheitlikult otsima ja kartma üksindust, sest see hea mees üllatab sind absoluutselt kõige ebatavalisemal ajal ja kohas sinu eluteel. Ja kui ta tuleb, siis õige inimesega oskad sa kuidagi iseenesest õnnelik olla.

 

Buduaarile Kati