Milliste taimede ekstraktid on S+ Haircare toodetes ja mida need teevad?

Sisuturundus

taimede ekstraktid
India karusmari ehk amla — FOTO: Splushaircare.com

S+ Haircare toodetes on kasutatud erinevate looduslike toimeainete ekstraktide komplekse, mis on teadlikult valitud põhimõttel – kõik hea meie kehale on kasulik ka juustele. Kõiki, toodetes kasutatud taimseid ekstrakte kasutatakse ka toidu- või farmaatsiatööstuses. Baikali tihashein, sojaoa ja nisu idud, humal, rebasheina seemned, India karusmari ehk amla, Peruu jaanikauna ehk tara ja hariliku jaanikauna ehk kaarobi…

Nende taimsete komplekside tootja (Provital) poolsed teaduslikult kinnitatud uuringud tõestavad, et need sobivad suurepäraselt ka juuksehooldustoodetesse.

Juuste väljalangemise vastane ekstrakt – Baicapil

Baicapil™ kompleks on kombinatsioon 3 taimest, Baikali tihasheinast (Scutellaria baicalensis), nisust (Triticum vulgare) ja sojaoast (Glycine max sprout), mis suurendavad raku energiat ning aktiveerivad juuksenääpsude tüvirakke, kaitstes neid samal ajal vananemise eest. Sel viisil võitleb see nähtavalt juuste väljalangemise vastu: stimuleerib juuste kasvu, suurendab juuste tihedust, vähendab juuste väljalangemist, taastab juuste terve ja tugeva välimuse.  Baikali tihasheina juured sisaldavad suures koguses flavonoide (26 erinevat) ning seda taime kasutatakse väga laialdaselt hiina meditsiinis.

Soja- ja nisuidud on Baicapili™ koostises tänu nende süsivesikute, valkude, lipiidide ja mineraalelementide rohkusele. Kasvavad juuksenääpsud kasutavad rakuenergia saamiseks glükoosi 2 korda kiiremini võrreldes puhkefaasi näpsudega. Baicapil™ annab neile täiendavaid suhkruid, mis suurendavad rakkude hapniku tarbimist raku energia kasvatamiseks. Toitained aitavad juuksenääpsudel suureneda ja olla aktiivsemad juuste kasvu ja tiheduse suurendamisel ja kasvufaasi pikendamisel. Uinunud juuksenääpsu tüvirakud aktiveeritakse selleks, et toota uusi juukseid.

Baicapil™ kiirendab tüvirakkude aktiveerimise kaudu kasvufaasi algust, mis tekitab uue juuksekarva. Selle imelise taimeekstraktide koosluse leiad sptesiaalselt hõrnevatele juustele sobivatest S+ Haircare Anti Hairloss šampoonist ja seerumist.

taimede ekstraktid
Baikali tihasheina juur — FOTO: Splushaircare.com
taimede ekstraktid
Baikali tihasheina juur — FOTO: Splushaircare.com

Tugevate juuste kasvu ja peanaha tervist toetav ekstrakt – kerascalp

Kerascalp™ kompleks sisaldab India karusmarja ehk amla ekstrakti, mis takistab juuksenääpsu väiksemaks muutumist ja see aitab võidelda peanaha vananemisega enne, kui vananemismärgid ilmnevad. Seda kasutatakse kosmeetikatööstuses nahka ja juukseid niisutava ainena, ajurveedas tuntakse amla karusmarja juuste ja peanahka noorendava ja heaolu taimena. Amla sisaldab hulgaliselt antioksüdante, nagu emblikaniin, füllantiin, kvertsetiin, gallushape ja ellagiinhape. Amla sisaldab ka suures kontsentratsioonis mineraalaineid, aminohappeid ning tugevaid immuunsust tugevdavaid koostisosi.

Amlas sisalduvad vitamiinid, mineraalid ja fütotoitained soodustavad tervet peanahka, tugevdavad juuksenääpsusid ja stimuleerivad tervete uute juuste kasvu. Seepärast lisasime amla ekstrakti spetsiaalselt meestele mõeldud Gentle Gentleman šampooni ja kõõmavastasse Anti Dandruff sarja toodetesse.
Kerascalp™ hoiab ära juuksenääpsu väiksemaks muutumise ja nõrgenemise, annab juustele läiget, tasakaalustab peanaha olukorda ja ergutab vereringet, jätab juustele elujõulise tunde ning tugevdab nõrgenenud juukseid.

taimede ekstraktid
India karusmari ehk amla — FOTO: Splushaircare.com
taimede ekstraktid
Amla viljad — FOTO: Splushaircare.com

Õrnalt sügapuhastav ja juuste väljalangemise vastane ekstralt – Hops

HumalaHops™ ekstrakt on tugev antioksüdant, antiseptilise toimega, õrnalt sügavpuhastav ja juuste väljalangemise vastase toimega.
Humala ekstrakt sobib hästi rasuse või ärritunud peanaha hooldamiseks ja tasakaalustamiseks. Humalaekstrakti soovitatakse juuste kasvu stimuleeriva või seborröavastase toimega ja nahka rahustavate kosmeetikatoodete valmistamiseks. Humala ekstrakt on tugeva antioksüdantse, antimikroobse ja põletikuvastase toimega, sisaldab hulgaliselt flavonoide ja soodustab juuste kasvu, humalaekstraktist on suur kasu ka puhastava toimega kosmeetikatoodete valmistamisel. Sageli kurdavad mehed tundliku või sügeleva peanaha üle, seepärast on humala ekstrakt meeste šampoonis Gentle Gentleman ja kõõmavastases šampoonis ja seerumis sarjas Anti Dandruff.

taimede ekstraktid
Humala käbid — FOTO: Splushaircare.com

Juukseid ja peanahka niisutav viie mereverika ekstrakt – Polyplant Marine

Viie (nori, rohevetika, punase vetika, wakame, põisadru) vetika ekstraktid Polyplant Marine™ kompleksis niisutavad, taaselustavad ja pehmendavad juukseid ja on peanahka toniseeriva, stimuleeriva toimega. Vetikatel on toitainete potentsiaal loomulikus tasakaalus, mis imenduvad kergelt ning taastavad toitainete puuduse erinevates organites ja kudedes. Vetikate kaasamine kosmeetikamaailma aitab taastada naha loomulikku tasakaalu, tänu nende ioonipõhistele elementidele (oligoelementide, vitamiinide ja mineraalide kelaatvormid). Vetikad imavad endasse mere mineraalsooli, kaltsiumi, fosforit, joodi ja vitamiine. Need elemendid aitavad loomulikul viisil naha ja juuste elujõdu taastada ja nende välimust parandada. Tänu vetikate niisutavatele ja juukseid taastavatele omadustele, leiab vetikate ekstrakti kõige rohkem S+ Haircare sarja toodetes, juuste eluiga pikendavas Longer Hair sarjas, tundlikule peanahale ja lastele mõeldud šampoonis Child Proof, pähejäetavas palsamis Leave In ning niisutavas ja taastavas palsamis All In Conditioner, kogu pere dušigeelis Bodywash.

taimede ekstraktid
Põisadru — FOTO: Splushaircare.com
taimede ekstraktid
Roheline vetikas — FOTO: Splushaircare.com

Juukseid sügavuti taastav ekstrakt – Ama Oil

Rebasheina seemnete ekstrakt Ama Oil™ kompleksis taastab juukseid ja annab neile kaitsva kihi kahjustusi tekitava liigniiskuse eest, aitab säilitada soengut, hoiab ära kahususe. Ama õli saadakse longus rebasheina (Amaranthus caudatus) ehk amaranti seemnetest, mis on väga rikas küllastumata rasvhapete (linool-, palmitiin- ja oleiinhape) ja skvaleeni poolest. Kuna skvaleen on osa juuste looduslikest lipiidikomponentidest, suurendab selle lipiidi olemasolu Ama-õli biosobivust juustega ja selle efektiivsust. Lisaks sisaldavad rebasheina seemed leutsiini, valkude sünteesiks vajalikku aminohapet, arginiini, lüsiini, väävlit, fosforit, kaltsiumit, rauda, kaaliumit, tsinki, E- ja B-vitamiine. Ama-õli kontrollib liigset niiskust juukses, hoiab ära kahususe ja säilitab soengu, hoides seda kauem paremas seisukorras ka ebasoodsates keskkonnatingimustes. Kõige enam juukseid taastav ja kahjustuste eest kaitsev sari Longer Hair sisaldab rikkalikult amaranti seemnete ekstrakti.

taimede ekstraktid
Amarant ehk rebashein — FOTO: Splushaircare.com
taimede ekstraktid
Amaranti seemned — FOTO: Splushaircare.com

Juukseid taastav ja rikkalikult toitev ekstakt – Soy

Soja ja Peruu jaanikauna ehk tara ekstraktid Soy™ kompleksis tugevdavad ja taastavad juukseid seespidiselt, vähendavad juuste katkemist, annavad neile elastsust ja läiget. Väävli aminohapete sisaldus sojaoas on kõrgem kui teistes kaunviljades, seepärast on sojavalk ideaalne komponent juuksehoolduseks. Soja biopeptiidid saadakse sojavalkude hoolikal lõhustamise teel ning on tõestatud, et võrreldes teiste taimsete valkudega pakuvad sojavalgud juustele suuremat kaitset värvi tuhmumise ning samuti juuste väljalangemise eest. Jaanileivapuu ehk tara kasvab Peruus Andides 1000-3100m kõrgusel, selle lamedad kaunad sisaldavad 4-7 seemet, mis on rohkelt niisutavate omadustega tänu suurele võimele vett koguda ja endas säilitada. Soja ja jaanikauna ehk tara ekstrakte sisaldavad need S+ Haircare sarja tooted, mis on kõige enam juukseid taastavad ja toitvad, Longer Hair šampoon ja seerum ning S+ Haircare palsamid.

taimede ekstraktid
Sojaoad — FOTO: Splushaircare.com

Nõrgenenud ja kahjustunud juukseid sügavuti taastav ekstrakt – Keratrix

Keratrix™ on hariliku jaanikauna ehk kaarobi peptiidide ja aminohapete parabeeniavaba kompleks, mis taastab nõrgenenud ja kahjustatud juuksekiude looduslike toimeainetega juukse sisemises, korteks kihis. See tugevdab juukseid ja kaitseb uute murdumiste eest. Nii on juuksed vastupidavamad, tugevamad, elastsemad ja kaitstud mehaaniliste-, keemiliste- ja kuumakahjustuste eest. Lisaks neutraliseerib Keratrix™ juuste elektrostaatilise laengu, positiivsed laengud loovad sillad negatiivselt laetud keratiini aminohapetega, mis aitab kaasa peptiidiahelate stabiliseerimisele ja seeläbi on juuksed kergemini töödeldavad.

Harilik jaanikaunapuu ehk kaarob on Vahemere lõunaosas ja Lähis-Idas kasvav igahaljas, kõrge ja tugev puu, mille kaunades kasvavad kõvad seemed, jaanikaunad, on eraldatud suhkruste vaheseintega. Puuviljade magusa maitse tõttu on seda traditsiooniliselt kasutatud loomasöödana. Puuviljade massi ühtluse tõttu sai sellest aga mõõtühik, mida hiljem hakati juveelitööstuses nimetama karaadiks.

Jaanikaunade hüdrolüüsimisel saadakse kolme aminohappe rikkus, mis moodustavad üle 47% proteiinidest: glutamiinhape, arginiin ja asparagiinhape. Asendamatud aminohapped moodustavad kuni 48% ja väävli aminohapped (nagu metioniin ja tsüstiin) moodustavad selles kuni 3%.

Kaarobi ekstrakt aitab juukseid hooldada ja taastada juuste kasvu soodustavas šampoonis ja seerumis Longer Hair sarjas ning taastavas ja niisutavas palsamis All In Hydrating Conditioner.

taimede ekstraktid
Kaarobipuu — FOTO: Splushaircare.com
taimede ekstraktid
Kaarobi kaunad ja seemed — FOTO: Splushaircare.com

Rohkem S+ Haircare toodetes olevate taimsete komplekside ja koostisainete kohta saad lugeda koostisainetest lehel.