Mis imeline riie on Mulberry siid?

Sisuturundus

siid
Unsplash.com

Mulberry siidi ajalugu – Mulberry siid on üks vanimaid ja kõige hinnalisemaid siidi sorte maailmas. Seda on toodetud juba üle 5000 aasta. Siidi tootmise ajalugu ulatub tagasi Hiina iidsetesse aegadesse, kus siidi peeti kõige väärtuslikumaks kaubaks. Mulberry siid on saadud siidiusside toodetud kookonitest, mis on kasvatatud spetsiaalselt mooruspuude (inglise  k. mulberry tree) lehtedel.

Siidi tootmise saladused olid Hiina valitsuse poolt väga hoolikalt hoitud. Kuni 6. sajandini oli siid Hiina keisrite ja aristokraatide priviligeeritud riietusmaterjal. Siis hakkas siid levima teistesse maailma riikidesse, kuid Hiina suutis siiski pikka aega oma monopoli säilitada.

Mulberry siid on tuntud oma erakordse pehmuse, sileduse ja vastupidavuse poolest. See on ka üks kõige tugevamaid looduslikke kiude maailmas. Mulberry siidi tekstuur on väga õrn ja kerge ning see hoiab keha talvel sooja ja suvel jahedana. Mulberry siidi kasutatakse laialdaselt kvaliteetsete rõivaste, patjade ja tekikottide valmistamisel.

Tootmisprotsess käib niimoodi

Siidi tootmisprotsess on väga töömahukas ja nõuab palju käsitsitööd. Järgnevalt räägime siidi tootmisprotsessist ja selle erinevatest etappidest.

Mooruspuu lehtede korjamine

Siidi tootmisprotsess algab mooruspuu lehtede korjamisega. Mooruspuud on siidiusside peamiseks toiduallikaks. Siidiussid söövad ainult mooruspuu lehti, mistõttu on oluline, et lehed oleksid kvaliteetsed ja puhtad. Lehed korjatakse käsitsi, et vältida nende kahjustamist.

Siidiusside kasvatamine

Siidi tootmise järgmine etapp on siidiusside kasvatamine. Siidiussid kooruvad munadest ja söövad mooruspuu lehti. Kui siidiussid on valmis kookonit kuduma, siis nad eritavad siidikiudu, mille abil nad enda kookonid ehitavad. Siidiusside kasvatamine nõuab palju tähelepanu ja hoolt ning on väga töömahukas protsess.

Siidi ekstraheerimine

Siidi ekstraheerimine on viimane etapp siidi tootmisprotsessis. Siidiusside kookonid kogutakse kokku ja keedetakse kuumas vees, et eraldada siidikiud. Siidikiud kogutakse kokku ja keeratakse niidiks, mida saab seejärel kasutada erinevate rõivaste ja aksessuaaride valmistamiseks.

Siiditootmise lõpptulemusena saadakse üks maailma kõige luksuslikumaid ja kvaliteetsemaid tekstiilimaterjale.

Millised on Mulberry siidi omadused

Kui otsid magamistoas luksuslikku ja mugavat kogemust, siis on Mulberry siid kindlasti üks parimaid valikuid. Siidi erakordne pehmus ja sile tekstuur pakuvad unustamatut kogemust, mis aitab Sul lõõgastuda ja sügavalt magada. Siin on mõned Mulberry siidi omadused, mida Sa kindlasti hindama hakkad:

1. Allergiavaba ja lõhnavaba

Mulberry siid on 100% allergiavaba ja lõhnavaba. See tähendab, et sa ei pea muretsema allergiliste reaktsioonide või ebameeldivate lõhnade pärast. Lisaks ei vaja see siid enne kasutust õhutamist, nagu seda tuleb teha mõnede madalamat kvaliteeti metsikute siidisortidega.

2. Jahutav ja hingav

Mulberry siid on katsudes mõnusalt jahe ning hingab hästi. See tähendab, et see reguleerib temperatuuri ja aitab hoida sind jahedana ka kuumadel suveöödel. Lisaks on see ka väga õhku läbilaskev, mis aitab vältida higistamist ja ebamugavustunnet.

3. Nahasõbralik ja antibakteriaalne

Mulberry siid on väga nahasõbralik ja antibakteriaalne, mis tähendab, et see aitab hoida nahka tervena ja puhtana. See on eriti kasulik inimestele, kellel on tundlik nahk või nahaprobleemid nagu akne või ekseem. Lisaks on see allergiavaba ja seega ideaalne valik inimestele, kes kannatavad allergiate all.

4. Kvaliteetne ja vastupidav

Mulberry siid on kõige hinnalisem siidisort ning seda peetakse ka kõrgeima kvaliteediga siidiks. See on tugev, vastupidav ja säilitab oma pehmuse ja tekstuuri ka pärast mitmeid pesemisi. Seega, kui otsid luksuslikku ja vastupidavat magamiskogemust, siis on Mulberry siid kindlasti üks parimaid valikuid.

Kui soovid proovida midagi uut ja erilist, siis soovitame kindlasti proovida Mulberry siidist padjapüüre ja tekke. Kui tunned huvi Mulberry siidist toodete vastu, siis neid saab osta Domingo e poest

Kuidas hoolitseda Mulberry siidi eest

Oled just saanud endale esimese siidist padjapüüri ja tahad teada, kuidas selle eest hoolitseda? Siid on vastupidav materjal, kuid vajab siiski õrna käsitlemist. Siin on mõned näpunäited, kuidas hoida oma Mulberry siidist padjapüüri ilusana:

Pesemine

Mulberry siidist padjapüüri võib pesta käsitsi või pesumasinas. Soovitatav on kasutada siidile mõeldud pesuvahendit või õrnatoimelist pesuvahendit. Kui pesed siidist padjapüüri pesumasinas, siis kasuta kindlasti õrnpesu programmi ja madalat tsentrifuugimiskiirust.

Kuivatamine

Pärast pesemist ära kuivata siidist padjapüüri kuivatis ega otsese päikese käes. Kuivatamine toatemperatuuril on parim valik. Ära kuivata siidist padjapüüri ka radiaatori ega muu kuumusallika läheduses.

Triikimine

Kui soovid siidist padjapüüri triikida, siis kasuta madalat temperatuuri ja auruta õrnalt. Vältida tuleks kõrge temperatuuri kasutamist ja otsest siidi peal triikimist.

Hoiustamine

Kui Mulberry siidist padjapüür ei ole hetkel kasutusel, siis hoia seda puhtas ja kuivas kohas. Ära hoiusta siidist padjapüüri niiskes kohas ega lase sellel kokku puutuda otsese päikesevalgusega.

Mulberry siidist padjapüüri eest hoolitsemine on lihtne ja see aitab tagada, et Sinu padjapüür kestab kauem ja näeb alati ilus välja.

Mulberry siidi kasutamine

Riided, aksessuaarid

Kas oled kunagi kandnud siidist riiet? Kui jah, siis tead, kui luksuslik ja mugav see materjal on. Mulberry siid on üks kõrgema kvaliteediga siidi tüüpidest, mis on valmistatud Mulberry söödavast osast.

Kuna Mulberry siid on väga pehme ja sile, siis on sellest valmistatud riided ja aksessuaarid väga mugavad kanda. Siidist rõivad on väga vastupidavad ning neid saab kanda aastaid. Siidist sallid, rätikud ja peakatted on populaarsed aksessuaarid.

Kuna siid on hingav materjal, siis on see eriti sobilik kandmiseks suvel. Siidist rõivad ei kleepu keha külge ning hoiavad keha jahedana ka kõige kuumemal päeval. Samas saab neid ka kanda probleemivabalt talvel, sest need hoiavad ka sooja.

Kodu kaunistamine

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas oma kodu kaunimaks muuta? Mulberry siidist padjapüürid ja voodipesu on suurepärane valik. Siidist voodipesu on väga pehme ja sile ning sobib suurepäraselt ka külmal talveõhtul voodisse pugemiseks.

Siidist padjapüürid on ka väga kasulikud sinu nahale ja juustele. Kuna siid on sile materjal, siis ei tekita see juustesse pusasid ning ei jäta ka kortse näole. Siidist padjapüürid on eriti soovitatavad inimestele, kellel on tundlik nahk või kellel on probleeme aknega.

Mulberry siid on suurepärane valik nii rõivaste kui kodutekstiilide jaoks. Selle materjali luksuslikkus ja vastupidavus teevad sellest ideaalse valiku igale inimesele, kes soovib end ümbritseda kvaliteetse ja mugava materjaliga.

Siidi mõju keskkonnale

Mulberry siid on looduslik ja ökoloogiliselt puhas materjal. Siiditootmine on jätkusuutlik alternatiiv sünteetilistele ja loomsetele materjalidele, mis võivad olla keskkonnale kahjulikud.

Mulberry siidi tootmisel kasutatakse ainult looduslikke koostisosi, mis on biolagunevad ja ei jäta endast jääke ega saasteaineid. Siiditootmisel ei kasutata kahjulikke kemikaale ega pestitsiide, mis võivad mõjutada keskkonda ja inimeste tervist.

Mulberry siid on väga vastupidav materjal, mis kestab kaua ja ei vaja sagedast asendamist. See vähendab jäätmete hulka ning aitab säästa ressursse. Siid on allergiavaba ja sobib seetõttu inimestele, kellel on tundlik nahk või allergiad.

See on keskkonnasõbralik alternatiiv teistele materjalidele ning sobib hästi inimestele, kes peavad oluliseks looduslikke ja biolagunevaid materjale.