Mobiilse baariga naudi esmaklassilisi kokteile kasvõi koduõuel!

Sisuturundus

elamusteenused
Elamusteenused — FOTO: Katrin Käis

Suvine pidude hooaeg on kohe algamas ning siin ongi hea rääkida pisut sellisest teenusest nagu mobiilne baar / baariteenus. Millega täpsemalt tegu ning mis rolli mängib antud variant pidustustel, sellest räägib meile täpsemalt ettevõtte Elamusteenused omanik ning show-baarmen Anti Kustassoo. Antil on aastakümnete pikkune baarmeni kogemus nii siin kui välismaal ning samuti õpetab ta Eestis välja tulevasi baariteenindajaid. Elamusteenused on väisanud sadu pulmi, firmapidusid, sünnipäevi jne.

Mida siis baariteenus või nö mobiilne baar endast kujutab?

Alustame siis algusest! Kui te hakkate planeerima mõnda üritust, olgu selleks siis pulm või lihtsalt sõpradega mõnus koosviimine, siis enamasti jõuate ühel hetkel sinna punkti, kus küsite: “Aga mida juua pakkuda?” Siin tulemegi mängu meie- Elamusteenused! Meie oleme need, kes tulevad teile sobilikku asukohta ning paneme püsti baari koos kogu vajaliku inventari ja materjalidega. Toome kohale professionaalsed baariteenindajad, kes siis teie külalistele õhtu/päeva/öö jooksul pakuvad tipptasemel kokteile. Korraldajal tuleb meile vaid helistada või kirjutada ning kokku leppida koht, aeg ning soovi korral öelda, milliseid kokteile eelistab. Viimast ei pea, sest me enamasti pakume just sellist joogimenüüd, kus igaüks leiab oma. Peale pidu pakime oma baari kokku ja läinud me olemegi.

Aga miks ma ikkagi peaksin kellelegi maksma, et nad jooke välja valaks?

Vot siin ongi see nö “koer maetud”. Paljud arvavad, et selline teenus tähendab pudelist joogi välja valamist. Ei, ei tähenda. Mõtleme nüüd korra sellele, et su üritusele on tulemas ca 100 inimest. Kui palju ja millist alkoholi sa neile siis varuksid? Osad ehk eelistavad gini, teised rummi ja kolmandad hoopis midagi muud. Mitu kokteili üks inimene joob? Ja milliseid klaase mul siis vaja on, veini ju kokteiliklaasis ei serveeri? Kõik need küsimused saavad vastuse meie näol. Meie toome kohale kõik vajaliku – erinevat sorti alkoholi, pikendajad, puuviljad, marjad jne. ja seda nii palju, et puudu ei jääks. Teie maksate vaid selle eest, mida tarbitakse. Ise ostes, oleks tõenäoliselt teil hiljem kodus mitme peo jagu jooke üle, mille alla on raha juba pandud kinni või siis jääb keset pidu midagi puudu. Lisaks on Elamusteenuste teenindajate näol tegemist kogenud baaridaamide või baarmenitega, kes oskavad jookide osas jälgida ka piduliste tarbimist, et pidu üle käte ei läheks ning teie üritust sellega ei rikutaks.

Palju selline teenus maksab?

Ausalt öelda, siis on hinnad väga erinevad, kuna enamasti on iga üritus erinev. Hinna paneb paika osalejate arv, peo kestus, asukoht jne. Pakume erinevaid võimalusi vastavalt kliendi eelistusele. Me saame avada Cash Bari ehk baari, kus kõik külalised tasuvad oma jookide eest ise. Teine varinat on Fixed Bar ehk siis peo peremees/naine on paika pannud summa, milleni tasuvad jookide eest nemad ja sellest summast edasi juba maksab iga külaline ise. Kolmandaks ehk kõige populaarsemaks variandiks pulmades ja firmapidudel on muidugi Open Bar ehk avatud baar, kus eelarvet paika pandud ei ole ning ürituse korraldaja maksab peale pidu vastavalt tarbitud koguse eest (külalistele on joogid nö tasuta).

Elamusteenused läheneb alati igale kliendile väga personaalselt ning me püüame juhinduda oma teenuse pakkumisel sellest, et me ei peaks kliendile ütlema: “Ei, ei ole võimalik!” Püüame alati leida lahenduse vastavalt kliendi eelarvele ning kõik kliendi ettepanekud ja ideed on väga oodatud.

Milliseid teenuseid Elamusteenus veel pakub?

Meie üks populaarsemaid teenuseid on kokteilikoolitus. Seda tellitakse nii pulmade eelsele tüdrukuteõhtule, naistekatele, sünnipäevadele. See on koolitus, kus me tuleme kliendi tellitud kohta ning õpetame läbi nalja ja naeru selle seltskonna kokteile valmistama nagu professionaalid. Kõik saavad käed külge lüüa ja muidugi ka enda valmistatut ise nautida. Koolitus kestab ca 2-2.5 tundi ja hind sõltub osalejate arvust ning sellest mitu kokteili valmistame. Meie poolt on kõik vajalik, kliendi poolt vaid koht. Tartus saame kohaga ka abiks olla Drinkgeldis või Ülikooli Kohvikus asuvate ruumidega. PS! Alati saab koolitust teha ka alkoholivabade kokteilidega ehk mokteilikoolitusena.

elamusteenused
Elamusteenused — FOTO: Martin Dremljuga

Poissmeesteõhtutele on meid kutsutud viskikoolitust tegema ning oleme ka sageli käinud erinevatel üritustel show-baarmeni oskusi näitamas. Tegemist siis sellise lühikese aga väga efektse ning wow- emotsiooni pakkuva etteastega.

Ja suurt populaarsust on viimase aasta jooksul kogunud mokteilikoolitused teismelistele/noortele. Paljud teismeliste vanemad kindlasti teavad, kui keeruline on leida meelelahutust lapse sünnipäevaks ja siin tuleme mängu meie. Samamoodi nagu kokteilikoolitusel, on lapsed kuni 2.5h meie koolitajaga, kes õpetab neid mokteile valmistama ning räägib ka pisut õpetlikku juttu sinna kõrvale. Lapsed õpivad jooke segama sõprade seltsis ja saavad kvaliteetselt aega veeta. Koolitus toimub seal, kus teie soovite.

Kuidas Elamusteenuseid enda üritusele tellida saab?

See on äärmiselt lihtne. Tuleks minna meie kodulehele www.elamusteenused.ee ja sealt kaudu saata meile päring. Kui päring on meieni jõudnud, võtame teiega juba ise ühendust ja lepime detailides kokku. Peame mainima, et suvine periood ehk maist septembrini on väga populaarne ning paljud kuupäevad on juba kinni aga kindlasti tasub küsida, sest püüame ikka leida aja igale kliendile.