Retro vinüülplaadimängija – kingiidee muusikasõbrale

Sisuturundus

vinüülplaadimängija
© Przemek Klos via canva.com

Vinüülid on teinud suure tagasituleku ja koguvad jätkuvalt populaarsust – seda näitavad aina rohkemad vinüülplaatide väljalasked uue muusikaga. Vinüülplaadimängija on seetõttu üks hea kingituse idee kõikidele neile, kes armastavad muusikat kuulata. Retro vinüülplaadimängija on loodud just neile, kes lisaks muusikale hindavad ka vintage stiili. Kuidas valida välja retro vinüülplaadimängija?

Milline retro vinüülplaadimängija valida?

Camry CR, Roadstar, Lenco või midagi muud? Vinüüplaadimängijate valik on suur – need ei erine mitte ainult välimuse, vaid ka muude tehniliste näitajate poolest. Just sel põhjusel võib sobiva retro vinüülimängija valimine osutuda üpriski keeruliseks. Kuidas aga leida suurest valikust see õige?

  1. Mõtle, millise disainiga retro vinüülimängija kingisaajale meeldiks. Kas selleks on kohvris Lenco või hoopiski minimalistlikumat tüüpi Sencori plaadimängija? Disain on küllaltki oluline, sest vinüülimängija peaks kingisaajale meeldima, lisaks sobima tema elutoa kapile.
  2. Pane paika oma eelarve, vinüülimängijate hinnad algavad paarikümnest ja võivad ulatuda kuni mõne tuhande euroni. Hinna määravad nii tehnilised näitajad kui ka bränd, kingitust tehes on hea see paika panna, et piiritletud valikust midagi sobivat leida.
  3. Vaata, kas komplekti kuuluvad ka kõlarid või mitte. Kui need ei ole komplektis, võid kaaluda nende juurde ostmist. Kõlarid on olulised, et muusikat saaks kvaliteetsema heliga kuulatada. Paljud vinüülimängijad tulevad ilma lisa kõlariteta.
  4. Oluline on vaadata, milliseid vinüülplaate mängija mängib. Retro vinüülplaadimängija võiks mängida nii 7’’, 10’’ kui ka 12’’ plaate.
  5. Muud vajalikud näitajad, mida pead oluliseks: kiirus, kaal, mõõdud jne.
  6. Küsi kingisaajalt, milline retro vinüülplaadimängija talle sobiks – see võib anda sulle hea vihje, millega teda üllatada.

Leia sobiv retro vinüülplaadimängija e-poest

Üks mugavamaid viise, kuidas leida retro vinüülplaadimängija omale või kingituseks, on see tellida internetist. Kaup24 ja Hansapost jäävad silma rohke vinüülimängijate valikuga, kust leiab nii retro stiilist kui ka minimalistlike joontega mängijaid. Mitmekülgne bränditoodete valik, mis on saadaval erinevas hinnaklassis pakub midagi igaühele. Kasutades e-poe filtreid, mille põhjal saab kuvada vaid need tooted, mis vastavad soovitud eelarvele, eelistatud brändidele või muudele näitajatele, muudavad õige retro vinüülplaadimängija leidmise lihtsaks. Ära unusta ka seda, et e-poest tellides, saab tooteid tagastada ja ümber vahetada ja sa ei pea muretsema, mida teha tootega, mis kätte saades ei sobi.