Reklaam sulgub sekundi pärast

SINU NUTITELEFON ei pea enam teistega alati sarnane välja nägema

foto

Hea disainiga kvaliteetne nutitelefon ei ole täna luksus, vaid pigem toode, mida tarbijad seadmete tootjatelt eeldavad. Ja kuigi võib tunduda, et nutitelefonide välimus on üsna ühesugune, siis tegelikult on võimalik seadme disainis päris mitmeid valikuid teha.
 
Et nutitelefon on igapäevaselt nii palju kasutuses, pole disaini aspekt pelgalt esteetika vaid ka kasutusmugavuse küsimus. Nii võivadki mõned pisidetailid disainis mõjutada oluliselt erinevate nutitelefonide kasutamise kogemust ja mugavust.
 
Suurus loeb
 
Mida rohkem infot ekraanile kuvada saame, seda paremat ülevaadet näeme ning selle võrra lihtsamini saame teatud olukordades ka otsuseid langetada - kui tegemist on näiteks korraga paljude erinevate andmete kuvamisega. Samas võimaldab suur ekraan saada parema elamuskogemuse näiteks filmide vaatamisel või piltide tegemisel ja hilisemal sirvimisel.
 
Küll aga on teatud piirid, kust alates muutub nutitelefon liiga suureks, et seda näiteks taskusse pista või ühe käega käes hoida. Selleks on aga arendajad järgmisi samme astunud ning tulnud välja volditavate telefonidega, mis võimaldavad näiteks Huawei P50 Pocket mudeli näitel saada 6,9-tollise ekraaniga maksimaalse kasutuskogemuse, kuid seejärel seadme kokku voltida ja taskusse pista - ilma et see liiga suur oleks või kuidagi kriimustada saaks. Ka siis jääb kokkuvolditud telefoni välimisel ekraanil näha peamine info näiteks helistaja, kellaaja, ilma või hoopis sissetulevate sõnumite kohta. Nii saab Huawei volditud telefoni kasutada avatuna mugavalt ühe käega ekirju kirjutades või Messengeri ja Whatsappi chattides suheldes, samas on aga telefoni ekraan piisavalt suur ja pikk, et kasutada seda nii Facebooki kui Instagrami sirvimiseks ja sisu nägemiseks kogu ekraani ulatuses.
 
Tegelik ekraan
 
Samuti on oluline panna tähele, kui suure osa telefoni suurusest võtab enda alla korpus koos kaamerate või sõrmejäljelugejaga ning kui palju jääb ruumi ekraanile. Seda tasub hinnata näiteks seadme kuvasuhte näitajate põhjal - mida suuremad on kuvasuhte numbrid, seda suurem on ka ekraanipilt. Näiteks kaamerat ja korpust ümbritseva keskpärases mõõdus uuepoolse telefoni kuvasuhe jääb üldjuhul 16:9 juurde, samas kui uusimatel mudelitel ümbritseb ka kaamerat ekraanipind ning sõrmejäljelugeja on peidetud seadmes mujale - nii võimaldab seade koguni kuvasuhet 21:9.
 
Eristuv välimus
 
Ekraaniga laua poole asetatud mitmete telefonide puhul on neid üldjuhul võimalik ära tunda vaid korpuse värvi või juurde lisatud kaante järgi - sedavõrd vähe disainivalikut võimaldas telefonide valik kuni tänaseni. Käesoleval aastal on aga turgu üllatanud selgelt eristuva välimusega volditavad telefonid, mis torkavad silma nii rohkem kui ka vähem tehnoloogia vastu huvi tundjatele. Uued erineva disainiga mudelid pakuvad täiendavat eneseväljenduse võimalust, millega viidata oma isikupärale ning pälvida tähelepanu ka inimestelt, kes ei pruugi uusimate tehnoloogiatrendidega kursis olla. Lisaks isikupärasele väljanägemisele on uued klapiga telefonid nagu näiteks Huawei P50 Pocket võrreldes varasemate mudelitega oluliselt nutikamalt kokkuvolditavad ning sealjuures ka vastupidavamad.
 
Seega ei tasu uue telefoni soetamisel selle välimusse sugugi ükskõikselt suhtuda, vaid arvestada, et tehnoloogiliste uuenduste kõrval on võimalus valida endale sobivaim ja mugavaim variant ka disaini seisukohalt.

FOTO