Soodne köögimööbel: uuenda oma kööki eelarvet lõhki ajamata

Buduaar

Köögimööbel
Köögimööbel — FOTO: 1A.ee

Köök on ilmselt üks enim kasutatavaid ruume kodus. Olgu köök suur või väike, seda on üsna keeruline kujundada nii, et kõik vajalik ideaalselt ära mahuks. Ühtlase välimusega köök on kaunis ja praktiline, seepärast on mõistlik valida köögimööbel, mis moodustab komplekti.

Kui plaanid oma köögile uut hingamist anda, siis ei pea sugugi tuhandeid eurosid kulutama. Siin on mõned soovitused, kuidas valida soodne köögimööbel.

Kuidas valida soodne köögimööbel?
Enne, kui tormad mööblisalongi või asud veebikaubamajasid sirvima, tuleks läbi mõelda, mida oma köögis vajad ja millised on sinu ootused köögimööbli suhtes. Siin on mõned näpunäited.

Suurus
Alustada tuleks ikkagi sellest, kui palju on köögis kappidele ruumi. Mõõda ära oma seinad ja muud pinnad. Arvesta, kuhu on võimalik seinakappe paigutada, kuidas kõige efektiivsemalt nurki ja väikeseid kohti ära kasutada. Köögis on vaja arvestada ka kraanikausi, külmkapi ja muu tehnikaga. Kui on vaja ruumi kokku hoida, siis võib mõistlik investeering olla integreeritud ahi või nõudepesumasin. Isegi, kui ruumi on palju, tuleb kappide paigutus läbi mõelda.

Kappide kujundus
Köögimööbli komplektid on väga mitmekülgsed. Enne valiku langetamist vaata kindlasti ka, mis uste taga peitub. Uuri, kui suured või sügavad on riiulid või kui palju on sahtleid. Ka ülemised kapid võiksid olla kergesti ligipääsetavad. Mõtle, kas soovid traditsioonilisi käepidemeid või hoopis puudutuse peale avanevaid uksi.

Stiil ja värv
Maitsed on erinevad. Seega vali köögimööbel, mis peegeldab just sinu isikupära ja sobib olemasoleva interjööriga. Puitlaastplaadist valmistatud köögimööbel on soodne ning ka disain on väga mitmekülgne. Mõtle, kas sinu koju sobib puitimitatsioon või hoopis mõnda põnevat värvi köögimööbel? Kui kahtled, võid alati valida ajatu skandinaavialikult valge köögimööbli. 

Komplekt või eraldi?
Köögimööbli komplektid on väga mugavad, kuna saad korraga välja valida mööbli, mis omavahel sobib. Neid saab paigutada köögis täpselt nii nagu ise soovid ja ikkagi jätab see tervikliku mulje.

Samas on võimalus osta köögikappe ka eraldi ja luua ise oma vajaduste järgi kokkusobiv köögimööbel. See on hea lahendus väikestes köökides, kuhu suured köögimööbli komplektid lihtsalt ei mahu. Leia komplekt, mis sobib välja valitud või olemasoleva köögitehnikaga.

Muu mööbel
Köök ei koosne ainult kappidest. Ka söögilaud on väga oluline osa köögist. Mõtle läbi, kas lood kööki eraldi tasapinna või köögisaare, mida söögilauana kasutada või on mõistlik valida eraldi söögitoa komplekt ehk laud koos toolidega. 

Soodne köögimööbel
Kui pole veel päris kindel, milline köögimööbel oleks sobilik või võtab valik lihtsalt silme eest kirjuks, siis siin on mõned soovitused. 

 

 

Köögikomplekt Sara Line
Köögikomplekt Sara Line — FOTO: 1A.ee

Kui soovid oma väikest kööki veidi avaramaks muuta, siis hele mööbel on selleks parim. See köögimööbli komplekt on tehtud puitlaastplaadist, on heleda puitimitatsiooniga ning kõigi vajalike kappidega, mida ühes köögis vaja läheb. All on kolm kappi ja üleval neli. On olemas mahukad riiulid nii üleval kui ka all, kraanikausi kapp ja kapp õhupuhasti jaoks.

 

 

Köögikomplekt Livia
Köögikomplekt Livia — FOTO: 1A.ee

See väike, kuid praktiline köögimööbli komplekt kasutab ära maksimaalselt kappide ruumi. All on kolm kappi ja üleval neli. Lisaks on komplektis ka töötasapind, nii et seda ei pea eraldi otsima minema. Välimuse poolest on need kapid kindlasti pilkupüüdvad. Kapiuksed on küll puitimitatsiooniga, aga hele muster on vaid üleval, all on tume. Materjaliks on lamineeritud puitlaastplaat. 

 

 

Köögikomplekt Marija
Köögikomplekt Marija — FOTO: 1A.ee

Kui ruumi on tõesti vähe, siis tasub kaaluda väikest kahemeetrist köögimööbli komplekti. Nii üleval kui all on piisavalt veidi kitsamaid kappe, et hädavajalik ära mahutada, sealhulgas ka kraanikausikapp ja õhupuhastikapp. Kapid on valmistatud puitkiudplaadist ning uksed on modernse välimusega – valged ja kõrgläikega. See komplekt sobib ideaalselt tänapäevasesse korterisse või majja.

 

 

Köögikapp Vento
Köögikapp Vento — FOTO: 1A.ee

Kui köögikomplektid pole esimene eelistus, siis on alati võimalik ise sobiv köögimööbel kokku sobitada. See on hea lahendus eriti väikese ruumi puhul, või kui tead täpselt, millises stiilis kapid on sinu köögis enimkasutatavad.

Küll aga tasuks valida välja üks kindel seeria, mis pakub sarnase välimusega erinevaid kappe, et valik oleks lai. Selline seeria on näiteks Vento, kus on erinevaid köögikappe igale vajadusele. Vento valged köögikapid on väga populaarsed, aga on olemas ka stiilne beežide ustega Vento. Mõlemad on modernses stiilis ja kõrgläikega, kaunistades iga tänapäevast kööki.

Kokkuvõtteks 
Kui plaanid kööki uuendada, siis kokkusobiv köögimööbel on mõistlik ja praktiline valik. Kui soovid, võid ise ühest seeriast köögimööbli kokku panna, valides just sellised kapid ja riiulid, mida vajad. Kuid on olemas ka köögimööbli komplektid, mis pakuvad kohe ja korraga kappe, mida ühes tüüpilises köögis on vaja. Kiire ja lihtne!

Suure valiku köögimööblit leiad 1a.ee kodulehelt, kus on mööblit igale maitsele, pakkudes erineva suuruse ja välimusega komplekte ning kappe. Mine vaata järele ja leia oma kööki sobiv lahendus!