TOP 5 LEGO komplekti täiskasvanutele, et nautida mõnusat ja lõõgastavat hobi

Sisuturundus

lego
1a.ee

Lego on terapeutiline hobi, leiavad fännid ja eksperdid.

Legodega nokitsemine aitab muuhulgas: 

  • Oma sisemist kunstnikku, arhitekti või mehaanikut välja elada
  • Eemalduda rutiinist ja siseneda fantaasiamaailma
  • Keskenduda hetkele – seesama kuulus mindfulness, mis aitab leevendada stressi ja vähendada ärevust
  • Tunda, et oled midagi saavutanud
  • Nostalgitseda ja lapsepõlve taaskogeda
  • Teha miskit koos pere või sõpradega – sotsialiseeruda nutitelefonidest ja arvutitest eemal.

Valikut jagub – erinevate LEGO tüüpide minitutvustus

Lego Technic

…komplektid sisaldavad kõiksugu hammasrattaid, telgesid, talasid ja mootoreid ning pakuvad kõvemat väljakutset kui enamus teisi Legosid. Technicu abiga saab ehitada kõiksugu sõidukeid, roboteid, ehitusseadmeid jne.  

Lego Duplo

…klotsid on ennekõike mõeldud mudilastele ja nende pisikestele kätele, sobivad aga need kirkad vidinad tegelikult ka täiskasvanutele, eriti juhul, kui oled hädas peenmotoorikaga või silmanägemisega. Duplo komplektid kujutavad teemasid, nagu loomad, sõidukid, hooned ja populaarsete frantsiiside tegelased.

Lego Friends

…on disainitud fookusega jutuvestmisele ja sotsiaalsetele teemadele. Lego Friendsi komplektid sisaldavad sageli üksikasjalikke minifiguure, värvilisi klotse ja tarvikuid, mis julgustavad rollimängu ja jutuvestmist. Märksõna: sotsiaalne interaktsioon. 

lego
1a.ee

Lego Mindstorms

…on robootikaplatvorm, mis ühendab Lego ehituselemendid programmeeritavate mootorite, andurite ja programmeeritava klotsiga, mil nimeks “Intelligent Brick”. See võimaldab kasutajatel luua ja programmeerida oma interaktiivseid ja autonoomseid roboteid. 

Lego Ideas

…on koht Lego veebisaidil, kus fännid saavad jagada oma Lego komplekti ideid. Kui idee saab kogukonnalt piisavalt toetust, võib Lego muuta selle reaalseks Lego komplektiks, mis jõuab kogu maailma poelettidele. 

Lego Classic

…sisaldab mitmesuguseid põhilisi erineva kuju, suuruse ja värviga Lego klotse, mis võimaldavad ehitajatel oma kujutlusvõime vabaks lasta ja ehitada kõike, mis aga pähe tuleb. Lego Classic ei ole seotud konkreetsete teemade ega juhistega, mis julgustab rakendama omaenda kujutlusvõimet. 

Lego Creator

…on Lego sari, mis pakub erinevaid komplekte, mis võimaldavad ehitajatel luua mitu erinevat mudelit, kasutades sama klotside komplekti. Iga komplektiga on tavaliselt kaasas juhised kolme erineva mudeli jaoks, kuid klotse annab omavahel ka segada ja sobitada, et päris omaloomingut teha.

Lego Education

…on spetsiaalselt loodud praktilise õppimise toetamiseks sellistes ainetes nagu loodusteadused, tehnoloogia, inseneriteadus ja matemaatika (STEM). Lego Education komplektid sisaldavad sageli spetsiaalseid klotse, mootoreid, andureid ja õppekava materjale.

1a.ee käib siinkohal välja 5 eriti loomingulist ja ägedat, just täiskasvanutele hästi sobivat Lego komplekti: 

Isiklik Lamborghini

lego
1a.ee

Isegi kui sa ei tea, mis teema täpselt Lamborghini Sián FKP 37’ga on, siis see auto näeb lihtsalt nii eepiline välja, et vahet väga pole. 

Kaheksakäiguline käigukast? Jep. Liikuvate kolbidega autentne mootor? Jep. Nelikvedu? Muidugi. Ja need tõstanduksed… Lisaks kõigele paljule muule kuulub komplekti ka signeeritud alus, millel kokkupandud kaunitari eksponeerida. 

Ja kui sa enne veel superautode fänn ei olnud, siis peale seda Lego kogemust sa ilmselt oled. Win-win. 

Igihaljas bonsai

lego
1a.ee

Lego bonsaipuu otsib legolikul viisil ühendust looduse harmooniaga, ja nikerdamine sellega ka saavutab oma eesmärgi. Antud komplektis on lisaks ka erinevad versioonid – lehed annab asendada ka imeliste kirsiõitega ja nõnda oma meisterdamisse ja koju aastaaegade vaheldumist tuua. 

Veel üks tore botaanikakollektsiooni märksõna on taimne plast, mida toodetakse ökoloogiliselt kasvatatud suhkruroo abil. 

Stiilne kummitusmaja

lego
1a.ee

Kummikutes kummitus kummitas kummutis…

Miks peaks täiskasvanu kummituslossiga „mängima“? Aga miks me käime vanades lossides? Miks me mängime täie innuga põgenemistubades? Miks me fänname Halloweeni? Sama. 

Selles komplektis on pealegi erinevad stiilid, alates klassikalisest gooti horrorist kuni Egiptuse muumiateni. Lisaks võimalus kogu see asi käima panna, heliefektide ja valgustusega. Power up! 

Kodust kuu peale – NASA Apollo 11 Lunar Lander

lego
1a.ee

Kotkas on maandunud!

Esialgu tuleb see kotkas muidugi kokku panna, aga selles asja võlu peitubki. Alul ei ole midagi, on ainult eesmärk ja unistus. Just nagu päriselt oligi. Kusjuures, nii selle kui ka teiste NASA-teemaliste Legode puhul on NASA eksperdid päriselt kaasa löönud, et konstruktor saaks võimalikult autentne. 

Seepärast kuuluvadki sellesse komplekti näiteks videokaamera (Legodest), laserhelkur ja isegi Kuu pind koos maandumisjälgedega. 

…või kaugele kosmosesse NASA kosmosesüstik Discovery’ga

lego
1a.ee

Kas 2354 tüki kosmosesüstiku kokkupanemine kõlab nagu äge tegevus? Hubble’i kosmoseteleskoop veel lisaks. Kosmos köidab samavõrra nii väikeseid ja suuri. Jah, sa võid nooremaid pereliikmeid kampa võtta, aga sa võid seda suurt kildu ajalugu läbi elada ka koos sõpradega või täiesti omaette nokitsedes. Ja hiljem on sul olemas võimas kaunitar kõigile külalistele näitamiseks ja võimalus ausalt väita, et oled omaenda roosade näppudega kokku pannud süstiku JA teleskoobi! 

Kokkuvõttes on Lego klotsidega mängimine – või siis täiskasvanulikumas keelepruugis „ehitamine“ – kombinatsioon lõõgastumisest, loovuse vallapäästmisest, kognitiivsest stimulatsioonist ja tundest, et oled midagi saavutanud. Nii ongi Legost saanud terapeutiline hobi ka täiskasvanutele, sest kes meist ei tahaks saada natukesekski puhkust igapäevaelu rutiinist ja rabelemisest.