Reklaam sulgub sekundi pärast

Varstolmuimeja vs traditsiooniline tolmuimeja: tõhususe ja disaini head ja vead

Sisuturundus

varstolmuimeja
1a.ee

Kodumasinad mängivad puhta ja tervisliku kodukeskkonna loomisel ja hoidmisel olulist rolli. Tänu tehnoloogia edenemisele ja tootearendusele avaneb meile mitmekülgne valik tolmuimejaid. Lisaks traditsioonilisele tolmuimejale vaatavad poelettidelt vastu ka näiteks käsi- ja varstolmuimeja, robottolmuimeja ning ka peseva tolmuimeja eri mudelid.

Eri tüüpi seadmetel on oma plussid ja miinused, mis võib otsustusprotsessi keerukaks muuta. Selles artiklis võrdleme peamiselt varstolmuimeja ja traditsioonilise tolmuimeja erinevusi, et aidata sul oma majapidamise jaoks teadlik valik teha.

Varstolmuimeja – elegantne ja kompaktne disain

Varstolmuimeja on viimastel aastatel populaarsust kogunud tänu oma elegantsele ja kompaktsele disainile. Seda tolmuimeja tüüpi iseloomustab sihvakas, varrega harja taoline disain ja see on loodud eelkõige hõlpsaks manööverdamiseks.

varstolmuimeja
1a.ee

Miks valida varstolmuimeja?

Lihtne hoiustamine

Tänu kompaktsele disainile on varstolmuimeja hoiustamine uskumatult lihtne, mis teeb sellest suurepärase valiku piiratud hoiuruumiga korteritesse või kodudesse. Nii saad seadme lihtsalt seinale riputada või kappi pista.

Juhtmevaba manööverdamine

Valdav enamus varstolmuimejatest töötavad akuga, mis tähendab, et jääb ära kuhugi mööblinurga taha kinni jäänud juhtmega vägikaika vedamine. See on eriti oluline, kui võtad tolmu kõrgematest kohtadest, näiteks lae alt, seinariiulitelt vms. Juhtmevaba varstolmuimeja on ideaalne kiireks koristuseks ja kitsastes kohtades navigeerimiseks, näiteks mööbli alla või põrandaliistude äärde pääsemiseks.

Mugav asend

Kuna varstolmuimeja on, nagu nimigi ütleb, pika varrega ja samuti püstises asendis, võimaldab see koristada mugavalt ilma kummardamata, mis on sobiv eriti eakamatele inimestele või seljaprobleemide korral.

Varstolmuimeja miinused

Väiksemad tolmukotid ja madalam võimsus

Varstolmuimejatel on väiksemad tolmukogujad, mis võivad vajada sagedast tühjendamist. Samuti võib nende võimsus jääda alla traditsioonilistele tolmuimejatele, mis tähendab, et need ei pruugi nii hästi sobida suuremate pindade koristamiseks. Olenevalt mudelist võib juhtuda, et akut tuleb üsna sageli laadida.

Traditsioonilised tolmuimejad – suurem võimsus ja mitmekülgsus

Traditsioonilised tolmuimejad on läbi aegade oma tõhustust tõestanud ja on keskmises majapidamises koristamisel suurepäraseks abiliseks. Traditsioonilisi tolmuimejaid on müügil võimsa imavusega ja mitmekülgseks kasutuseks mõeldud otsikutega. 

varstolmuimeja
1a.ee

Miks eelistada traditsioonilist tolmuimejat?

Võimas imavus

Traditsioonilised tolmuimejad on heaks abimeheks sügavpuhastuse tegemisel. Neil on sageli võimsamad mootorid, mis eemaldavad tõhusalt mustuse ja prahi vaipadelt ja polstrilt. Need on hea valik suuremate pindade põhjalikuks puhastamiseks, eriti kui sul on lemmikloomi või puutud sageli kokku tõrksa mustusega.

Lai valik lisaseadmeid

Traditsiooniliste tolmuimejatega tuleb kaasa erinevaid tarvikuid, mis võimaldab sul hõlpsalt puhastada erinevaid pindu. On olemas peenikesi otsikuid, mis aitavad tolmu kätte saada kitsastest pragudest, spetsiaalsed harjased polstri ja lemmikloomade karvade puhastamiseks.

Suuremad tolmukastid või -kotid

Võrreldes varstolmuimejatega on traditsioonilistel mudelitel sageli suuremad tolmukastid või -kotid. See tähendab, et ei pea neid iga natukese aja tagant tühjendama või välja vahetama, mis on kindlasti kasulik kodudes, kus koristatavad ruumid on suuremad.

varstolmuimeja
1a.ee

Traditsioonilise tolmuimeja miinused

Traditsioonilised tolmuimejad võivad aga rohkem ruumi võtta ja rohkem kaaluda, mistõttu on neid tülikam hoiustada ja treppidest üles ja alla vedada. Nendega võib sõltuvalt mudelist olla teatud kohtadesse keerulisem ligi pääseda. Samuti võivad võimsamad masinad teha ka rohkem müra.

Milline tolmuimeja on tõhusam?

Põrandapindade puhastamisel toovad vars- ja traditsioonilised tolmuimejad sarnaseid tulemusi. Vaipade puhul tuleb aga tõhususe osas sisse erinevusi.

Kõrgemasse hinnaklassi kuuluvad varstolmuimejad puhastavad üldjuhul sama tõhusalt kui traditsioonilised tolmuimejad, kuid soodsamate varstolmuimeja mudelite puhul on varieeruvus suurem ja nende tõhusus jääb vaiba sügavamal puhastamisel viimastele alla. 

Robottolmuimeja – kratt, kes võtab sinu heaks tolmu

Tehnoloogia areng on toonud meieni veel ühe tolmu eemaldamise lahenduse – robottolmuimeja. See automatiseeritud abiline on populaarsust kogunud tänu oma mugavusele ja ajasäästule igapäevasel kasutamisel.

varstolmuimeja
1a.ee

Ajasääst ja käed vabaks

Nii nagu robottolmuimejad, muutuvad lähiajal ilmselt kõik kodumasinad nutikateks kodumasinateks. Nad saavad iseseisvalt sinu kodus navigeerida ja tolmu võtta, samal ajal kui sa ise tööl viibid või muu asjaajamisega tegeled. Seadista koristuste regulaarsus seadmes või mobiilirakenduses ja sinu robottolmuimeja teeb ülejäänu.

Suurepärane põranda status quo säilitamiseks

Robottolmuimeja sobib suurepäraselt puhtuse säilitamiseks põhjalikumate koristuskordade vahel. Seda saab programmeerida igapäevaselt puhastama ning tänu oma madalale disainile pääseb ta paremini ligi tolmurullidele mööbli all.

Robottolmuimeja miinused

Robottolmuimeja tegutseb ainult põrandal. Tema tolmukoguja on üsna pisike, mis nõuab sagedast tühjendamist ning kitsastes mööblirohketes ruumides võib juhtuda, et masin jääb kuhugi kinni ja ootab päästmist. Samuti ei saa robottolmuimejad vahel kodu lemmikutega läbi.

varstolmuimeja
1a.ee

Tolmuimejad on asendamatud kodumasinad kodu korras hoidmisel 

Kokkuvõtteks võib öelda, et tolmuimeja valik taandub ikka sinu konkreetsetele vajadustele ja eelistustele. Suurte majade ja põhjalike puhastustööde korral on traditsiooniline tolmuimeja tänuväärne abimees ning selle eest peab vähem välja käima, kui sama võimsa varstolmuimeja eest.

Samas on varstolmuimeja asendamatu kiirel koristusel, mispuhul pole vaja isegi pistikupesa otsida ning saab mugavalt ka kiirelt kõrgematelt pindadelt tolmu võtta. Robottolmuimeja on pigem hea neid kahte toetav lahendus, et koristuste vahelisel ajal ka korter üsna puhas püsiks.

Kuna kõigil seadmetel on omad eelised, on mõnel kodus lausa mitu erinevat tolmuimejat, et neid vastavalt vajadusele kombineerida. Võta aega, et uurida erinevaid mudeleid ja toodete arvustusi, et leida masin, mis on just sinu vajadustele kõige sobivam.

Külasta 1a.ee e-poodi, kus on lai valik eri tüüpi tolmuimejaid, et oma kodukeskkonda kõige tõhusamalt puhtana hoida!