10 MEHETÜÜPI! Kas sinu boyfriend on karjäärimees, klassikaline memmepoeg või…?

10 MEHETÜÜPI! Kas sinu boyfriend on karjäärimees, klassikaline memmepoeg või…?

Kas sinu boyfriend on karjäärimees, klassikaline memmepoeg või … hoopis macho? Mehed võivad tunduda meile salapärased ja mõistetamatud.  Seda me teame, et neile meeldivad igasugused tegevused ja suurte poiste mänguasjad, erinevalt meist – naistest, kes me oleme sügavalt suhetele ja inimestele orienteeritud.

Kas sinu boyfriend on karjäärimees, klassikaline memmepoeg või … hoopis macho? Mehed võivad tunduda meile salapärased ja mõistetamatud.  Seda me teame, et neile meeldivad igasugused tegevused ja suurte poiste mänguasjad, erinevalt meist – naistest, kes me oleme sügavalt suhetele ja inimestele orienteeritud.

Enamik vallalisi naisi unistab printsist. Kurb tõsiasi on see, et ideaalseid mehi pole olemas, kõik mehed on vähemal või rohkemal määral memmepojad, printsid või igavesed poisikesed. Alljärgnevalt tuleb juttu kümnest mehetüübist, kes pole küll ideaalsed, kuid lähemalt tundma õppides on neid võimalik kodustada ja nende „kiiksudega“ edukalt toime tulla. :)

Macho
See mees meeldib naistele, ta on mehelik, ürgne, ülimalt enesekindel. Kindlasti on tal mõni mehelik action-hobi (autod, surfamine, jaht). Ta arvab, et on enda meelest ülimalt tark, talle meeldib õpetada ja selgitada naisele igasuguseid elutõdesid. Kuigi ta on nii mehelik, et teda nähes lähevad põlved nõrgaks, on ta voodis küllaltki igav. Armastab teada-tuntud poose, on sõnakehv ja rohkem enda soorituse kui naisele naudingu pakkumise peale väljas. Macho’le meeldivad allaheitlikud, natuke abitud ja turvalisust vajavad naised. Ta ei talu võimukaid naisi. Olles „naiselikult“ tark, on teda kerge õnge võtta, ergutades tema mehelikku edevust.

Spordipoiss
Suurema osa ajast veedab ta jõusaalis või treeninglaagris. Nr 1 tema elus on sport. Kui sulle meeldib selline mees, siis oleks kasulik, kui sa suhtuksid jalgpalli või fitnessi sama agaralt kui tema, vastasel juhul muutub ta sulle varsti väga igavaks. Voodis tunneb spordipoisi ära selle järgi, et ta suhtub ka seksi nagu sporti. Naise orgasm on talle väga tähtis. Selle nimel on ta valmis kõvasti vaeva nägema ja tehnilisi oskusi lihvima. Tundelist meest temas ei ole mõtet otsida.

Mõnus mõmmi
Tema tahab alati kõik õigesti teha (ka voodis). Ta on eluvõõras romantik, keda heidutavad konfliktid, ei talu tülisid ja annab naisele alati õiguse. Tal pole kalleid hobisid, ega mingeid kollektsioneerimiskirgi, tema ainus hobi näib olevat oma naise õnnelikuks tegemine. Kas pole tore? Kahjuks temast ei saa ka perekonnapead. Ta annab meelsasti võimu naise kätte ning tal pole ambitsioone ega kõrgemaid eesmärke elus. Tüüpiline tuhvlialune. Selliselt mehelt pole naisel elus tuge loota. Naine  peab olema iseteadlik otsustaja ja teadma täpselt, mida ta tahab, siis pole sellisel mehel midagi viga.

Klassikaline memmepoeg
Ta käitub tugeva ja enesekindlana, kuid tegelikult vajab turvatunnet ja kindlust. Temaga koos on hea seni, kuni kõik on hästi. Tal on olnud arvatavasti ülihoolitsev ja alati käepärast ema, keda ta loodab ka tulevases naises teatud määral näha. Ta pelgab suuri ja tugevaid tundeid, kuid romantikat pakub piisavalt. Voodis ei armasta tormakat ja kirglikku seksi, ega julmi mänge. Vana hea misjonär pakub talle piisavalt kindlustunnet.
Ohjes saab hoida teda, kui mitte alati välja teha tema egoistlikust tähelepanuvajadusest ning soovist, et veedaksid temaga koos iga oma vaba hetke. Ema jääb tema jaoks tähtsamaks inimeseks maailmas, nii et ämmaga pole mõtet võistelda. Harju selle mõttega, kui sulle see mees meeldib.

Kõva meest mängiv hellik
Sisimas ta vajab naist, vajab tähelepanu, hellust ja kiitust, kuid ei näita seda välja, sest oma hellahingelisuse ja armastusevajaduse tunnistamine on tema jaoks ebamehelik. Pealegi, abielu võib talle näida tüütu kohustusena. Ta jagab hellust ja tähelepanu vaid niikaua, kui tema seda tahab. Kui sina teda vajad, võib ta põgeneda. Seepärast ei oska ta midagi peale hakata väga tundelise, feminiinse naisega. Temaga elamine vajab kannatlikkust ja järeleandlikkust. Ära nõua tähelepanu, liigset hellust ega nunnuta teda. Selline mees sobib väga iseseisvale naisele, kes vajab võibolla vähem õrnusi ja hellusi, kui tüüpiline naine, kuid on mehe jaoks alati olemas, kui viimane seda vajab.

Naljamees
Ta on seltskonnalõvi, anekdoodivestja ja rahvanaerutajast kloun. Temaga ei hakka kunagi igav. Ta ei võta elu kuigi tõsiselt, sealhulgas ka naisi. Temaga saab kõige paremini läbi, kui teda ennast kuigi tõsiselt ei võta. Püsisuhe temaga on kahtlane, sest otsustaval momendil võib ta lihtsalt kaduda. Kuid kui kõik klapib ja mees kodustatud, on kooselu temaga lõbus. Tema mõjul hakkad tundma, et paljudest asjadest saab elus huumori abil üle ja igast pisiasjast ei tasu suurt draamat teha.

Ärahellitatud prints
Tavaliselt on ta pärit rikkast perest ja ainus laps. On harjunud saama kõik, mida tahab. Temasugune mees näib uljas, mehelik, jõuline ja sädelev. Tal on palju jalustrabavaid ideid ning meeldivale naisele mänglevalt romantilise õhtusöögi või reisi korraldamine pole talle mingi probleem. Kõik on temaga suurepärane kui asjad sujuvad, teda imetletakse ja ümmardatakse, mingeid konflikte pole. Kahjuks tema uljusest ja mehisusest pole enam jälgegi, kui elu annab valusa hoobi. Siis saab temast virisev eneseimetleja, kel pole eriti empaatiavõimet teiste vajaduste ja soovide jaoks, kuid ootab, et tema soove silmist loetakse. Ta võib olla rahaliselt väga helde, kuid seda eelkõige seepärast, et kaunistaksid teda. Sellise mehega tuleb olla järjekindel realist, pakkuda talle tunnet, et teda armastatakse tema enda pärast, mitte asjade pärast, mida ta saab pakkuda. See mees on usin õpilane, kuid ka hell kriitika suhtes.

Karjäärimees
Ta on väga pühendunud tööle ja tihti valib naise, kes jätab kolleegidele sügavama mulje. Suure füüsilise ja psüühilise pinge tõttu vajab palju seksi ning ka truudusetus pole tema puhul välistatud. Pidevad komandeeringud ja rahalised võimalused annavad turvalise diskreetsuse. Naiselt ootab ta tunnustust, kiitust, tuge ja lojaalsust. Loomulikult tagab ta naisele majanduslikult kõik vajaliku ning meeldiva. Ta ei talu kui naine on temast edukam. Eelistab pigem kaunist nukukesest koduperenaist, kui edukat võrdväärset ärinaisest partnerit. Nii et, kellele meeldib olla rikka ärimehe kaunis aksessuaar, see mees on just teile!

Omaette nokitseja
See mees on tavaliselt üsna nutikas, sageli tehnilise kõrgharidusega, lahtise pea ja kätega. Suhte loomisel tuleb naisel olla algataja pool, mees on suhteliselt passiivne. Ta ootab naise algatust, kuid liigne agarus võib ta eemale peletada. Tal pole suhte vastu midagi, kuid ta on veendunud, et üksinda elada on lihtsam. Temaga tuleb tegutseda tasa ja targu, mitte näägutada, olla alati naeratav ja leplik. Raske on temaga rääkida seksist või intiimelust üldse, ta usub, et need asjad loksuvad ise paika. Kuigi tema koolitamine võtab aega, tasub see ära. Temast võib saada üsna asjalik abikaasa – abivalmis, truu ja vastutustundlik pereinimene.

Tõeliselt tubli poiss
Tema on naiste unelm – meeldiv, hell ja pingutab, et suhe toimiks ja kõik oleks hästi. Väldib tülisid ja konflikte, on hea lohutaja ja rahustaja, kompromissialdis. Erinevalt paljudest teistest meestest räägib ta oma sügavatest tunnetest ja mõtetest, kui naine seda soovib. Ta on ka voodis tubli, pingutab, et naisel hea oleks. Ta pole muidugi ka täiesti ideaalne. Vahel vihastab põhjustel, millest naine aru ei saa. Kui ta on õnnetu, siis on ta seda tõeliselt ja sa ei tea, mida peale hakata. Tema miinuseks on ka see, et ta võiks tihedamini avaldada enda soove ning vahel rohkem otsustada. Selle väikese puudujäägi kompenseerib tema oskus ja tahe tuua ellu ehedaid emotsioone, hoida su tuju üleval ja ohverdada end sinu eest kui vaja. Temast saab igati tubli abikaasa ja hea isa lastele.

 

Autor: Helena-Reet Ennet

Loe ka:
Millised partnerid sobivad kokku?

9 asja mis kinnitavad, et oled tõeliselt armunud

Helena-Reet: 4 põhjust, miks paljud naised endale meest ei leia

Helena-Reet: 17 viisi, kuidas te ise teete oma elu raskemaks kui see on

Helena-Reet: tugeva suhte 12 raudreeglit