10 teaduslikku avastust seksi kohta

10 teaduslikku avastust seksi kohta

G-punkt, peenise pikendamisseadmed, seksilõhn – teadlased teevad seksist ja seksuaalsusest kogu aeg uusi ja üllatavaid avastusi. Live Science’i lehekülg tõi välja neist mõned.

G-punkt, peenise pikendamisseadmed, seksilõhn – teadlased teevad seksist ja seksuaalsusest kogu aeg uusi ja üllatavaid avastusi. Live Science’i lehekülg tõi välja neist mõned.

Seks ei küsi vanust

Vastupidiselt sellele, mida võib-olla nooremad oleksid eeldanud, harrastab neljast kolm vanema vanuseklassi esindajat seksi. 2007. aastal avaldatud uuring näitas, et üle pooled 75-85 aastased seksivad vähemalt kaks korda kuus.

Meeste seksuaalelu kestab kauem

Mehed elavad keskmiselt vähem kui naised, kuid nende seksuaalelu kestab see-eest kauem. USA uuringu põhjal on 55aastastel meestel veel vähemalt 15 seksuaalselt aktiivset aastat ees, sama vanadel naistel on seda keskmiselt veel 10.

Süütunne sõltub soost

Mehed tunnevad pärast petmist rohkem süütunnet kui naised. Naisi vaevab rohkem hoopis emotsionaalsel tasandil tehtud rikkumine.

Miks naised seksi edasi lükkavad?

Ühe uuringu kohaselt naised, kes soovivad seksi edasi lükata, toimivad bioloogilise impulsi järgi, mille eesmärgiks on oodata sobivaima abikaasakandidaadi leidmist. Mehed omakorda keelduvad seksist tõestamaks, et suudavad kiusatusele vastu panna.

Liigne seks on kurjast?

Mehed, kes on kahe- ja kolmekümneselt seksuaalselt väga aktiivsed – ja eriti need, kes masturbeerivad palju – on suuremas ohus haigestuda eesnäärmevähki. Risk väheneb vanusega ja viiekümneselt kaitseb vähene seks antud vähi eest.

Seks ja õnn käivad käsikäes

Oma seksuaaleluga rahul olevad naised on õnnelikumad. Ei ole aga teada, kas seks teeb naised õnnelikumaks või õnnelikud lihtsalt seksivad rohkem. Susan Davis Austraalia Monashi ülikoolist märgib, et libiido võib mõjutada naise enesetunnet samamoodi nagu paarisuhe.

Peenise pikendusseadmed võivad isegi töötada

Torino ülikoolis läbiviidud uuringu kohaselt võivad peenise pikendamiseks mõeldud seadmed isegi töötada – vähemalt peenise venitamiseks mõeldud seadme kohta leiti, et see venitas puhkeolekus olevat peenist ligi 2,5 cm võrra.

G-punkti polegi olemas?

Kuulus G-punkt on väidetavalt vagiinas asuv erogeenseim piirkond. Uue uuringu kohaselt on kogu punkt ainult kujutlusvõime vili.

Seksil on lõhn

Mehe higi lõhnab teistmoodi, kui ta on erutatud. Uue uuringu kohaselt suudab naine eristada seksuaalset higi tavalisest.

Hingeline lähedus on seksikas

Hingeline lähedus mõjutab noorte täiskasvanute – ja eriti naiste – seksuaalelu rohkem kui religioon, impulsiivsus või alkohol. Ühtekuuluvustunne omab suurt tähtsust vaimsele seksuaalsusele.

 

Anneli Allikas-Parv