15 märki, et peaksid kaugsuhte lõpetamisele mõtlema

15 märki, et peaksid kaugsuhte lõpetamisele mõtlema

Iial ei tea millal ja kus võib sinu teele sattuda tõeline armastus. Tänapäeval on levinud suhtevormiks ka kaugsuhe, mis on ühtlasti nii põnev kui ka raske. Siin on mõningad märgid, mis näitavad, millal on õige aeg edasi liikuda.

Iial ei tea millal ja kus võib sinu teele sattuda tõeline armastus. Tänapäeval on levinud suhtevormiks ka kaugsuhe, mis on ühtlasti nii põnev kui ka raske. Siin on mõningad märgid, mis näitavad, millal on õige aeg edasi liikuda.

1. Te ei suhtle enam nii tihedalt kui varem

Ta ei vasta su kõnedele, kirjadele ega sõnumitele üldse või vastab väga lühidalt. Samuti ei tunne ta ise üldse huvi sinuga suhtlemise vastu. Järelikult ei peaks ka sina temaga oma pead vaevama.

2. Vabandused, vabandused, vabandused …

Tal on alati mingid vabandused varuks, kui soovid temaga Skype’is või muul moel online’is suhelda. Tal on alati kiire, ütleb, et ta on väsinud või on tal hoopis muud plaanid. Sinuga aja veetmine (ka online) peaks olema tema jaoks prioriteet, kui ta soovib, et kaugsuhe toimiks ja jätkuks.

3. Sa tunned, et ei ole talle enam tähtis

Kui soovid oma tunnetest rääkida, ei pea ta seda jutuajamist vajalikuks ega mõista, mis sul öelda on. Samas peaks tegema kõik selleks, et sa tunneksid ennast õnneliku ja armastatuna, isegi kui tegemist on kaugsuhtega. Kui tunned, et oled tema prioriteetide tagaotsa sattunud, oleks õige tal minna lasta. 

4. Ta ei taha rääkida ühisest tulevikust

Kui arutlused selle üle, milline näeb välja teie kunagine pulmapidu, mõtisklused lapsenimede üle ning ühise kodu asukoht ei ole teil pikka aega teemaks tulnud, võib kahtlustada suhte vaikset hääbumist. Kaugsuhtes olevad paarid räägivad sageli tulevikust, sest nende ühiseks eesmärgiks ja unistuseks on kord koos elada. 

5. Ta ei kutsu sind enam hellitavate hüüdnimedega

Enamikule paaridele meeldib teineteist hellitavate hüüdnimedega kutsuda. Mitte ainult lõbu pärast, vaid ka seetõttu, et see tugevdab nendevahelist emotsionaalset sidet. Musirull, kallike, tibu – kui varem päevast päeva kuuldud nimed ei ole su kõrvu juba enam ammu paitanud, on samuti põhjust kahelda suhte tulevikus.

6. Ta ei taha arutada suhteprobleeme

Enamik mehi on juba loomu poolest lahenduste otsijad. Seega: kui tal ei ole mingit huvi teie suhete probleemidega tegeleda, ei ole suhe tema jaoks oluline.

7. Tal on tekkinud uus meie-vahel-pole-midagi-sõbranna

Ta küll väidab, et nad on ainult sõbrad, kuid sellegipoolest närib sind kahtlus, et seal on midagi enamat. Kui kutsud teda enda juurde ja ta ütleb, et tal on plaanid oma uue „sõbrannaga“, on see lausa neoonvärvides vilkuv tuli, et sind on kellegi teise vastu välja vahetatud ning arvatavasti ei ole ka temal midagi selle vastu, kui vahetad tema kellegi teise vastu välja.

8. Muretsed pidevalt oma suhte pärast ja mõtled sellele, mida ta teeb

Kus suitsu seal tuld – kui muretsed pidevalt, sest ei tea, mida ta teeb sinust nii palju kaugemal, siis järelikult puudub teie vahel usaldus. Usaldus on aga iga suhte alustala. Pealegi ei saa sa oma elu täiel rinnal elada ega nautida, kui mõtled kogu aeg ainult sellele, mida tema seal kaugel teeb. Kahtlused ja kõhklused ei toida ühtki suhet.

9. Sa ei tea, millal teda jälle näed

Palju raskem on olla kallimast eemal, kui ei tea, millal teda jälle näed. Kui oled pidevalt teadmatuses, siis tõenäoliselt ei kesta see suhe kaua. 

10. Ta ei räägi sulle kõigest, mis ta elus toimib

Igas suhtes, ka kaugsuhtes, tuleb jagada oma igapäevarõõme ja -muresid. Kui omavahel kõigest ei räägita, siis kaugenetakse teineteisest ja lõpuks kaovadki ühised teemad. Lisaks võid sa kahtlustada, et tal on midagi varjata. 

11. Sina oled see, kes kontakti otsib

Kui alati oled sina see, kes saadab sõnumeid, helistab, sõidab külla, tähendab see, et teil on erinevad vajadused ja ootused suhtele. Kaugsuhe nõuab pühendumust – võib-olla ei ole ta selleks siiski valmis.

12. Sulle tundub, et sa pead temaga ühendust hoidma

Kui kallimale helistamine või kirjutamine tundub kohustusena, võib see olla halb märk. Sa peaksid seda tegema rõõmuga ning üldse mitte kohusetundest. Kui tunned, et pead ja oled kohustatud temaga ühendust võtma, siis mõte sellele, mida sa tegelikult tahaksid.

13. Teie suhtes on palju armukadedust

Armukadedus on kõikide suhete aeglane, kuid järjekindel hävitaja, seda eriti kaugsuhtes, mil on raske suhtel silma peal hoida. Kui mõtled ainult sellele, mida ta sinust nii kaugel teha võib, ning teie vestlused lõppevad alati armukadedusstseeniga, ei ole ka teie suhtel pikka tulevikku. Sama kehtib tema liigse armukadeduse kohta. 

14. Te ei naera enam koos 

Kui teie vestlused (nii kokku saades kui ka online’is rääkides) on tõsised, siis on midagi viltu. Jah, ka tõsistel teemadel tuleb aeg-ajalt vestelda, aga eelkõige peaks kallimaga rääkimine sind õnnelikuks ja rõõmsaks muutma. Kui sa ei mäleta, millal te viimati koos naersite, siis mõtle, mis võib selle põhjuseks olla.

15. Kõige olulisem: kuula oma sisemist häält

Eelkõige kuula oma sisemist häält. Kui see ütleb sulle, et tähendad tema jaoks vaid head sõpra, mitte aga kuuma ja ihaldusväärset tüdruksõpra, oleks õigem see suhe lõpetada. 

 

Tekst: Keit Laisaar

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping sügis 2013