16 põhjust, miks sagedane seks on kasulik ja miks peaks seda tegema TÄNA

16 põhjust, miks sagedane seks on kasulik ja miks peaks seda tegema TÄNA

Kui oled argielust rõhutud, sind koormavad keerulised eluprobleemid ja hirm tervise kaotuse ees, siis soovitame seksida. Seks toob sinu ellu tagasi nii kehalise kui ka hingelise õnne ja tagab pikaealisuse. Vaidled vastu? Siin on loetelu seksi kasulikkusest nii meestele kui ka naistele ja ära jäta seda tervise salarelva kasutamata juba täna!

Kui oled argielust rõhutud, sind koormavad keerulised eluprobleemid ja hirm tervise kaotuse ees, siis soovitame seksida. Seks toob sinu ellu tagasi nii kehalise kui ka hingelise õnne ja tagab pikaealisuse. Vaidled vastu? Siin on loetelu seksi kasulikkusest nii meestele kui ka naistele ja ära jäta seda tervise salarelva kasutamata juba täna!

Toome sinuni 16 põhjust, miks seks on kasulik sinu tervisele.

1. Stressimaandaja

Seksi ajal toodab keha dopamiini, ainet, mis võitleb stressihormoonidega, endorfiine ehk õnnehormoone ja oksütotsiini, mis tekitab naudingut. Uuringust isaste rottidega leiti, et seksuaalselt aktiivsed rotid olid igas mõttes paremas vormis kui need rotid, kellel ei olnud mingit seksuaalset tegevust.

2. Hea füüsiline vorm

Seks on nagu treening. Vahekorra ajal toimuvad organismis  füsioloogilised muutused, mis on samad, mis treeningul. Tõuseb hingamissagedus, mis tähendab, et sa tegeled füüsilise tegevusega ja põletad kaloreid. Kui seksida kolm korda nädalas 15 minutit (aga me teame, et suudad seda ka kauem ja tihedamini!), põletad umbes 7500 kalorit aastas. See on samaväärne kui sörkida 120 kilomeetrit! Sügav hingamine toob hapniku rakkudesse ja testosterooni teke seksi ajal hoiab luud ja lihased tugevad.

3. Alandab kõrget vererõhku

Kallistused ja seks parandavad vererõhku ja vereringet.

4. Tugevam immuunsus

Võitled nohuga? Seks aitab üle saada nii külmetushaigustest kui ka muudest terviseprobleemidest parandades immuunsüsteemi.

5. Noorendab

Seksides kolm korda nädalas, näevad inimesed umbes 10 aastat nooremad välja. 

6. Terve süda

Seks aitab põletada kaloreid, kuid see võib parandada ka südametööd. Seks hoolitseb selle eest, et mehi ei kimbutaks insult ja südameinfarkt. Uuring näitas, et meeste tõenäosus saada infarkt või insult vähenes 45%, kuid naiste kohta sarnane uuring seda ei näidanud.

7. Valu

Pea või lihased valutavad? Jällegi on seks vastus. Kuid seljavalu puhul pöörduge parem arsti poole.

8. Toob paarisuhtesse usaldust ja intiimsust

Kui tunned, et teie suhe käib alla või oled mures, et partner on sinust eemaldumas, siis seks hajutab need kahtlused. Seksi ajal tekkiv hormoon oksütotsiin suurendab usaldust ja lähendab paare.

9. Vähivõimalus väheneb

Regulaarne seemnepurse vähendab tõenäosust, et mehel võiks tekkida eesnäärmevähk. 

10. Tugevamad vaagnalihased

Seks kaasab mitmeid lihaseid ja regulaarne seksuaalelu aitab sul treenida vaagnapõhjalihaseid. Lisaks muule aitab seks kaasa ka põie ja soolestiku tugevdamisele.

Tugevad lihased, kalorite põletamine, tugev süda – seks hoolitseb sinu eest!

11. Eesnäärme kaitse

Regulaarne seemnepurse puhastab eesnääret ja tagab selle heaolu kõrge eani. Probleeme võib tekkida ka siis, kui ejakulatsiooni sagedust äkki muuta.

12. Hea uni

Pärast seda väga mõnusat treeningut saad alati hea une. Aga miks? Seks töötab samamoodi nagu treening, kus südame löögisageduse tõusule järgneb mõnus puhkus. Soovitame unetutele!

13. Regulaarne tsükkel

Seksiga saab parandada menstruaaltsükli kõikumisi. Seks reguleerib hormoone, mis omakorda reguleerivad menstruaaltsüklit. Seks vähendab stressi, mis on üks põhjuseid, miks naiste tsükkel ei ole ühtlane. 

14. Hoiab ära erektsioonihäired

50% üle 40aastastest meestest kannatavad erektsioonihäirete all ja kõik noored mehed kardavad seda hetke, kui neil enam ei seisa. Parim ravim impotentsuse vastu on… seks. Seks tugevdab peenise artereid ja on nagu sport – mida rohkem treenida, seda võimekam mees on.

15. Pikem elu

Terve süda, tugevamad lihased, suurenenud hapnikusisaldus veres ja õnnetunne on mõned seksiga kaasnevad positiivsed tegurid, mis pikendavad sinu eluiga. Meeste eluiga võib see pikendada isegi kaks korda võrreldes nendega, kes üldse ei seksi!

16. Tervem sperma

Kui paar üritab rasestuda, siis saab suurendada sperma kogust ja parandada kvaliteeti regulaarse seksiga. Mida värskem sperma, seda paremas vormis on spermatosoidid ja seda vähem on võimalikke DNA kahjustusi.

 

Allikas: www.expressionoftruth.com