3 LAUSET, MILLE ÜTLEMINE võib sinu suhtele punkti panna

Sõnadel on tohutult suur jõud ja kõik, mis kord välja öeldud on, jääb kuulaja kõrvadesse kõlama alatiseks, sest tagasi oma sõnu paraku võtta ei saa. Ei aita siinkohal ka vabandused ega aeg - mõned laused jäävad tõesti meelde igaveseks ja loomulikult mõjutavad sõnad ka inimsuhteid.


Sõnadel on tohutult suur jõud ja kõik, mis kord välja on öeldud, jääb kuulaja kõrvadesse kõlama alatiseks, sest tagasi oma sõnu paraku võtta ei saa. Ei aita siinkohal ka vabandused ega aeg – mõned laused jäävad tõesti meelde igaveseks ja loomulikult mõjutavad sõnad ka inimsuhteid.

Siirad ja armastusest öeldud laused muudavad suhte tugevamaks ja liidavad teid emotsionaalselt, ent halvad sõnad hakkavad suhet tasapisi seestpoolt sööma ja lõppkokkuvõttes võivad need hävitada ka viimsegi armastusekillu.

Ükspuha kui vihane ja ärritunud sa ka poleks, ära ütle oma kallimale asju, mis on tema jaoks kui löök allapoole vööd. Kui sa just ei taha suhet lõpetada, siis väldi nende kolme lause kasutamist oma suhtes:

1. Mis sul viga on?

Vihahoos võib see lühike ja vägagi teravalt lõikav lause kergelt üle huulte libiseda, ent kui analüüsida selle lause olemust, siis see on üsnagi valulik ja süüdistav. Just sellised laused jäävad kergelt meelde ja tekitavad ärritust ka siis, kui te olete tüli lahendanud. Teineteise süüdistamine ei aita lahendada probleeme ja selliseid lauseid ei ole mõtet kasutada – need ei muuda teie suhet mingilgi määral tugevamaks.

2. Sinu eksnaine on…  (ebameeldivad sõnad)

Endistest kallimatest rääkimine ei ole kunagi hea mõte ja negatiivsed laused võivad väga halvasti mõjuda. Sinu kallim oli selle inimesega koos, mis tähendab, et teatud eluhetkel oli see inimene tema jaoks väga kallis ja võimalik, et ta arvas, et nad jäävad elu lõpuni kokku. Inimsuhted on õrnad ja sõnadega on iga inimene võimeline neid sidemeid lõhkuma. Ära ütle midagi halvasti tema endiste kallimate kohta – isegi kui sul ehk oleks selleks alust, siis see pole seda väärt. Ära raiska oma suhet, et rääkida millestki, mis oli minevikus. 

3. Sinu ema on… (ebameeldivad sõnad)

Sa ei pruugi tema emaga hästi läbi saada ja võimalik, et te ei meeldi teineteisele, ent sellest tuleb üle olla. Mitte ükski mees ei taha kuulda halvustavaid sõnu oma ema kohta ja kui nende sõnade lausujaks on veel tema enda naine, siis seda valusam see löök on. Austa tema ema ja kui te ei saa läbi, siis te lihtsalt ei peagi suhtlema. Kõik inimesed ei saagi omavahel hästi läbi saada, aga sinu suhe ei pea seetõttu kannatama.

Karin Karu