5 olukorda, kus sa võid käituda armukadedalt

5 olukorda, kus sa võid käituda armukadedalt

Armukadedus võib rikkuda ka kõige harmoonilisema suhte ja kindlasti ei ole käesoleva artikli eesmärgiks seda õigustada, ent sellegipoolest on teatud olukorrad, kus sul on täielik õigus olla armukade. Tegu on emotsiooniga, mida me kõik vähemal või rohkemal määral tundnud oleme.

Armukadedus võib rikkuda ka kõige harmoonilisema suhte ja kindlasti ei ole käesoleva artikli eesmärgiks seda õigustada, ent sellegipoolest on teatud olukorrad, kus sul on täielik õigus olla armukade. Tegu on emotsiooniga, mida me kõik vähemal või rohkemal määral tundnud oleme. 

Allpool toome välja 5 olukorda, millal armukadedus on õigustatud:

1. Kui sinu kallim saadab teisele naisele flirtivaid pilke.

Kui see on ilmselge, et ta saadab võõrale naisele flirtivaid ja iharaid pilke, siis on sul täielik õigus tunda armukadedust ja sa ei pea seda varjama. Surudes alla oma tundeid, lõpeb olukord emotsionaalse krahhiga ehk siis teisisõnu ühel hetkel sa lihtsalt plahvatad ja valad kõik emotsioonid korraga mehe peale välja. Sellest kasvab tüli, mis jääb teie suhet pikka aega räsima. Sellises olukorras tuleks oma kallimaga kohe rääkida, ütle talle rahulikult, mis sind häiris ja miks. Kui mees saadab sinu nähes teisele naisele flirtivaid pilke, käitub ta sinu suhtes halvasti ja isegi alandab sind, siis tea, et sa oled paremat väärt.

2. Kui sa kuuled väga olulist infot oma kallima kohta kolmandatelt isikutelt.

Usaldus ja austus on kestva ning täisväärtusliku suhte alustaladeks. Kui sa pead oma tuttavatelt kuulma olulist infot oma kallima kohta, mida ta oleks pidanud sinule kõige esimesena rääkima, siis on täiesti normaalne, kui sa tunned armukadedust. Räägi temaga ja anna teada, et selline käitumine kahandab sinu usaldust tema vastu. 

3. Kui sinu kallim suhtub oma hobisse või töösse kirglikumalt kui sinusse.

Tõeline armastus tähendab teineteisele jäägitut andumist ja soovi oma elu temaga jagada. Kui sa tõepoolest tunned, et sinu kallim suhtub oma töösse või hobisse kirglikumalt kui ta sinusse suhtub, on sul õigus olla armukade. Lisaks näitab see, et teie suhtes on midagi valesti. Nii tööalased kui ka hobipõhised saavutused peaksid olema miski, mida ta saab sinuga jagada, et te saaksite koos rõõmu tunda. 

4. Kui ta veedab suurema osa ajast reisides ning sina pead üksi olema.

On arusaadav, et kui sa pead oma kallimast palju eemal olema, siis tunned sa ühel hetkel armukadedust. Räägi temaga ja äkki õnnestub teil vahel koos reisile minna nii, et tema saab oma tööasju ajada ja te saate ka koos aega veeta. Kui kaks inimest on pidevalt teineteisest eemal, on suhet väga raske hoida ja ühel hetkel tekib küsimus, millel see suhe põhineb, kui te koos ei ole? Suhe peab pakkuma rahuldust mõlemale osapoolele ja kui see nii ei ole, siis varem või hiljem saab see suhe otsa.

5. Kui ta veedab rohkem aega oma sõprade kui sinuga.

Sõbrad on väga olulised, eriti meestele, ent see ei tähenda, et ta peaks kogu oma vaba aja nendega veetma. Muidugi sa muutud armukadedaks, kui sa näed teda vaid uksest sisse ja välja jooksmas, et taas oma sõpradega midagi lahedat ette võtta. Ainus lahendus on sellest rääkida ja anda teada, et sa tahaksid temaga rohkem koos olla. Kui ta sind armastab, siis oled sina tema jaoks number üks, mitte tema sõbrad. Neid kahte asja ei saa võrrelda.

Vahel on armukadedus lubatud ja vahel on see isegi kasulik, sest kui me ei tunneks mitte üheski situatsioonis grammigi armukadedust, tekib küsimus, kas me ikka armastame teineteist? Kas see on armastus, kui sind üldse ei huvita, kus ja kellega ta lõunatamas käib ja kui palju naissoost sõpru tal on?

Allikas: marieclaire.co.uk

Toimetas: Karin Karu