5 SEKSIMÜÜTI, mis võivad suhte rikkuda

Keskiga ei tähenda seksiisu kadumist, vaid see võib just vastupidi olla seksuaalsuse kuldne ajastu. Paljud võivad vanemas eas seksiisu uuesti üles leida. Liikvel on siiski endiselt palju valearusaamu selle kohta, milline on seks keskeas ja milline see olla ei tohiks. Parandame mõned.

Müüt 1: menopaus tuleb, seksiisu läheb

Ilmselt ei ole seksiisu enam nii suur kui kahekümnendates. Menopaus ei tähenda siiski seda, et seksiisu kaoks täielikult ära. Vastupidi: kui lapsed on juba saadud, võib seksist hoopis teistmoodi rõõmu tunda, sest ei pea enam kartma rasedaks jäämist. Oma seksuaalsuse võib neljakümnendates aastates uuesti üles leida.

Müüt 2: ma lihtsalt ei saa orgasmi

Orgasmide saamine pole iseenesestmõistetav, kuid üsna vähesed ei saa orgasmi füsioloogilistel põhjustel. Ja isegi kui sa nooremana orgasmi ei saanud, ei tähenda see, et sa seda vanemas eas saada ei võiks. 

Müüt 3: kui kasutan vibraatorit, siis varsti ma ilma selleta enam orgasmi ei saagi

Vibraator võib hõlbustada orgasmi saamist, kuid see ei tähenda, et ilma selleta enam orgasmi ei saakski. Teisest küljest võib surisev mänguasi vähendada huvi tavalise seksi vastu. Vibraatorisse peaks suhtuma nagu hõrgutavasse kooki – see on küll hea, kuid seda ei tasuks iga päev süüa.

Müüt 4: mehed tahavad alati seksi

Menopaus mõjutab ka mehi. Väsimus ja seksiisu kadumine võivad olla märk testosterooni langusest. Samuti võib vähene seksisoov olla stressi tunnuseks. Ka mõningad ravimid ja haigused võivad seksiisu mõjutada.

Müüt 5: vanemaks saades muutub seks valulikuks

Östrogeeni vähenemisest tingitud tupe kuivus võib põhjustada valu seksi ajal. Ilmselgelt ei tundu seks sellises olukorras meeldivana. Sellisel juhul tuleb appi libesti. 

allikas: Women’s Health