5 SUURIMAT PÕHJUST, miks pikaajalised suhted purunevad

Kui koos on oldud pikki aastaid ning armastusest on saanud midagi veelgi sügavamat, siis võiks arvata, et see suhe jääb kestma lõpuni välja, ent kahjuks alati nii see pole. Ka mitukümmend aastat koos olnud paarid lahutavad ja loomulikult ei tehta seda kunagi kõva südamega. Lahkuminek on alati valus, ka siis kui armastus on otsa saanud...

Kui koos on oldud pikki aastaid ning armastusest on saanud midagi veelgi sügavamat, siis võiks arvata, et see suhe jääb kestma lõpuni välja, ent kahjuks alati nii see pole. Ka mitukümmend aastat koos olnud paarid lahutavad ja loomulikult ei tehta seda kunagi kõva südamega. Lahkuminek on alati valus, ka siis, kui armastus on otsa saanud…

Kuid mis on need põhjused, miks pikaajalised suhted purunevad? Allpool on välja toodud viis kõige levinumat põhjust!

1. Sekselu hääbumine.

Seks on oluline ja seda ka siis, kui koos on oldud pikki aastaid. Me kõik vajame füüsilist lähedust ja kontakt oma kallimaga on ääretult oluline. Et suhe oleks emotsionaalsel ja hingelisel tasandil tugev, peab see olema tugev ka füüsilisel tasandil. Kui seks suhtest täielikult kaob, võib see ka kõige kaljukindlama suhte lõhkuda. 

2. Petmine

Truuduse murdmine inimesele, kes on sinu kõrval olnud aastaid ja seda nii heas kui halvas, võib lõhkuda suhte. See purustab usaldusväärse sideme, mis kahe inimese vahel aastatega tekkinud on ning usaldust tagasi võita on väga keeruline. Kui mängu on toodud kolmas osapool ehk armuke, võivad lõppkokkuvõttes haiget saada kõik kolm. 

3. Ühiste huvide kadumine

Inimene areneb ja kasvab terve elu ning vahel leitakse oma tõeline kirg ja kutsumus üsnagi hilises eas. Soov leida tõelist õnne ja kogeda midagi enneolematut võib lõhkuda suhte, kui üks osapool saab aru, et see suhe polnudki see, mida ta elult tahab. Inimesed kasvavad lahku ja sinna pole midagi parata.

4. Raske haigus/õnnetus

Raske haiguse puhul muutub kogu suhe ja on võimalik, et üks osapool peab enda kanda võtma hooldaja rolli. Paljud ei saa sellega kahjuks hakkama ning ka see võib suhtele saatuslikuks saada. 

5. Sõltuvus

Kui ühel osapoolel kujuneb näiteks alkoholisõltuvus ning ta ei suuda sellest lahti saada ka professionaali abiga, siis tihtipeale jääb ta oma lähedastest ilma. Sõltuvused on väga ohtlikud ning need rikuvad suhteid, lõhuvad usalduse ja sõpruse. Olgu selleks alkohol, narkootikumid, kasiinos käimine või mõni muu sõltuvus – tegu on raske haigusega, mis vajab sekkumist ja abi. 

Allikas: elitedaily.com