6 MÄRKI, ET oled vaimse vägivalla ohver

6 MÄRKI, ET oled vaimse vägivalla ohver

Enamikel juhtudel areneb vaimne vägivald aastate jooksul, mis tähendab, et sageli ei märka me seda enne, kui keegi teine sellele tähelepanu osutab. Ka siis otsustavad paljud sellele läbi sõrmede vaadata ning andeks anda, sest armastad ju teda. Ja siis see kordub. Ja kordub veel. Ajakiri Prevention pani kirja kuus märki, mis paljastavad, et oled vaimse vägivalla ohver. 

1. Teie suhtes on füüsilist vägivalda

Kui su partner on füüsiliselt vägivaldne, siis suure tõenäosusega kasutab ta ka vaimset vägivalda. Füüsiline vägivald võib olla näiteks see, et ta tirib sind juustest, ähvardab või lööb “kogemata”. Füüsilise vägivalla alla liigitub ka see, kui partner käsib sul alkoholi tarbida, ei lase sul süüa või magada. 

2. Ta alandab sind

Normaalse suhte juurde ei kuulu see, et nimetatakse teist nimedega või alandatakse teda, ükskõik kui vihane sa ka ei oleks. Kui kallim teeb kogu aeg sind maha, kutsub sind nimedega ning sa tunned ennast alandatuna, on tegu vaimse vägivallaga. 

3. Ta kritiseerib su välimust ja riideid

Ta kritiseerib su üleliigseid kilosid või vihjab, et võiksid natukene kurvikam olla. Samuti teeb ta maha su maitset ja riideid. Kommentaarid võivad näida küll süütuna, kuid välimuse kritiseerimine on väga solvav. 

4. Ta hävitab su vara

Kui ta hävitab su vara, peksab seinu või laamendab, on see väga murettekitav. Kui ta ei oska oma vihaga toime tulla ilma asju rikkumata, siis on selline käitumine vaimselt väga kurnav. 

5. Ta nõuab sult voodis asju, mida sa teha ei taha

Kui ta mõtleb voodis ainult enda rahulduse peale ning nõuab, et sa teed asju, mida sa ei taha teha, siis ole ettevaatlik. Sa ei pea kunagi olema nõus millegagi, mis sinu jaoks ebamugav on. 

6. Ta jälgib igat su liigutust

Ta tahab olla kursis iga su liigutusega ning sa pead jagama temaga igat väiksemat detaili oma päevategemistest. Lisaks nõuab ta su sotsiaalmeedia paroole, et saaks kõiki su vestlusi lugeda. 

Sarnased artiklid