Reklaam sulgub sekundi pärast

EESTI MEESTE SEEMNEVEDELIK on Euroopas teisel kohal

Šveitsis asuva Geneve ülikooli teadlastel tekkis hiljuti huvi, kui kvaliteetne on Šveitsi meeste sperma. Nad viisid läbi uuringu, milles osales üle 2500 noore mehe. Katsealused pidid hoiduma kaks päeva vahekorrast ning pärast seda pidid teadlastele viima oma spermaproovi, vahendab Daily Mail

Tulemusi nähes muutusid teadlased murelikuks. Nimelt oli lausa 60 protsendil katsealustest probleeme sperma kvaliteediga. Probleemide hulka kuulusid näiteks liiga vähene spermatosoidide arv, spermatosoidide liikumine ning ebanormaalselt moodustunud spermatosoidid. 

Lausa 17 protsendil osalejatest oli sperma kvaliteet niivõrd kehv, et teadlased arvasid, et see mõjub negatiivselt ka järglaste saamisel. Meeste sperma kvaliteet on läänemaades juba pikemat aega aina kehvemaks muutunud. Eksperdid usuvad, et põhjuseks on modernsed eluviisid. 

Tulemustest selgus, et kõige parem seemnevedeliku kvaliteet oli Hispaania meestel, teisele kohale tuli Eesti ning kolmandale Leedu. Kõige kehvem sperma on aga Taani meestel. 

Nimekiri täispikkuses: 

1. Hispaania

2. Eesti

3. Leedu

4. Soome

5. Šveitsi

6. Saksa

7. Norra

8. Taani