Nägin Tinderis õnnelikes suhetes tuttavate mehi: Eesti naiste kogemused internetitutvustega

Buduaari ajakiri

Illustratsioon tutvumisest
Foto: 123rf

Foto: 123rf

Kes poleks kuulnud tutvumisportaalidest ja kohtingurakendustest? Võib-olla oled isegi neist mõnda kasutanud? Neli Eesti naist jagasid Buduaariga oma kogemusi ja üks on kindel – kes otsib, see leiab!

Naised jagavad kogemusi erinevate tutvumisportaalide ja kohtingurakenduste kohta. Juttu tuleb Twoo portaalist, Instagrami rakendusest, kurikuulsast Tinderist ja Facebook Datingust.

Twoo, katsetas Kristi*

Kristi* reageeris tutvumisportaalis kirjale alles viis kuud pärast selle saamist, kuid on tänaseks sama kaaslasega koos elanud pea seitse aastat. „Tutvumisportaalidesse tasub aega panustada küll,“ ütleb ta julgustavalt.

Tutvumisportaalidest olen kokku puutunud nii rate.ee kui ka twoo.com platvormiga ning eks ka Facebook on omamoodi virtuaalne kohtumispaik.
Twoo platvormiga liitumine oli lihtne ja kuna algus oli tehtud väga mugavaks, lisasin mõned enda pildid, täitsin profiili ja oligi valmis! Kasutamine ei olnud samuti kontimurdev.
Kuna minu elu oli juba üsna värvikirev, jätsin peale platvormiga liitumist konto umbes üheksaks kuuks soiku. Ühel kurbusehetkel otsustasin siiski Twoosse vaatama ja tutvuma minna. Selle pika aja jooksul oli mulle tulnud rohkem kui 800 kirja. Suurem osa neist eestlastelt ja mitte väga asjalikelt tüüpidelt. Kummalisel kombel hakkasid mulle silma kaks profiili. Nende Härradega hakkasime Facebookis edasi suhtlema ja leppisime kokku ka kohtumised.
Esimene kohting oli nii paljulubav, et teise Härraga ma ei kohtunudki. Kusjuures kiri oli mulle saadetud juba augustis, aga mina reageerisin sellele alles detsembris. Tänaseks olen oma Twoo tutvusega elanud koos pea seitse aastat. Minu kogemus ei ole küll väga värske, kuid annab aimu, et tutvumisportaalidesse tasub aega panustada küll.
Suhe välismaalasega sai minu jaoks samuti tänu tutvumisportaalile alguse. Poetasin aastaid tagasi enda info rate.ee portaali ja kohtusin mitmete meestega, kuid enamasti jäi esimene kohtumine ka viimaseks. Välja arvatud ühe välismaa Härra puhul… Oleme tänaseks head sõbrad, kes teineteist inspireerivad. Tunnistan, et tänu sellele sõprusele on rahvusvaheline haare muutunud mulle kättesaadavamaks ja minu elu on oluliselt põnevam. Meie sõprus on kestnud ligi 20 aastat ehk ajaproovile kenasti vastu pidanud.

 

Instagram, katsetas Reelika*

Reelika* on märganud, et üha enam uusi tutvusi luuakse ka sotsiaalmeediarakenduse Instagram vahendusel ja pole mingit põhjust, miks sealt midagi tõsisemat ei võiks areneda.

Instagramis tutvumine on muutunud ülimalt populaarseks just koroonaajal. Ilmselt on inimesed kodukontorites avastanud, et piltide lisamine ja laikimine on lihtne võimalus tähelepanu avaldada ja püüda.
Instagramis oodatakse, kas vastaspool paneb sinu piltidele samuti like’i. Reeglina enne seda jälgima ei hakata. Tavaliselt kirjutatakse siis, kui ka teine pool on vastu jälgima hakanud, ent on ka inimesi, kes hakkavad kohe jälgima, laigivad pilte ja kirjutavad. Olen ka ise suhtlemist alustanud ja suhtleme siiani.
Olen ka kohtingutel käinud, kuigi inimestega, keda olen juba varasemalt teadnud. Päris võõraga ei ole veel Instagrami suhtluse alusel kohtingule läinud, kuigi ma ei välista, et seda kunagi tulevikus ei tee.
Kord kirjutas mulle üks mees ja väitis, et olen tema elu armastus. Blokeerisin ta kiirelt ära, sest ilmselt ta armastuse tähendusest kuigi palju ei tea, kui pole mind päriselt kohanudki.
Armastuse leidmine Instagrami abil on kindlasti võimalik. Eriti tänases ühiskonnas, kus inimesed leiavad teineteist üha sagedamini just interneti vahendusel.
Kui oled vallaline, ei näe ma ühtegi põhjust, miks mitte Instagramis tutvusi luua. Alati ei pea ju suhet otsima, võib ka endale toreda sõbra leida.

 

Tinder, katsetas Kadri*

Kadri* leidis oma õnne populaarsest Tinderi kohtingurakendusest, kuid sai ka värvikaid ettepanekuid ja märkas seal paljude tuttavate mehi, kes peaksid olema õnnelikes suhetes.

Tinderi konto tegin endale naljaviluks. Paar mu sõbrannat kasutasid sel ajal Tinderit ja tutvusid uute inimestega. Mõtlesin, et proovin ja vaatan, mis seal põnevat toimub. Ma ei arvanud, et võiksin endale Tinderist päriselt elukaaslase leida.
Profiili loomine oli väga lihtne. Kuna Tinderi saab siduda enda Facebooki kontoga, pidi tegema endast reaalajas selfi, et ennast tuvastada ja tõestada, et tegemist on õige inimesega. Tinderis olid olemas ka tasulised funktsioonid, aga neid ma ei proovinud.
Jõudsin kasutada Tinderit suhteliselt lühikest aega, seega tundus äpp mulle väga lihtne ja mugav. Vaatad kirjelduse ja piltide järgi, kas inimene meeldib ja lükkad pildi vasakule või paremale. Ja siis jäin ootama, kas keegi võtab ühendust. Olin otsustanud, et mina esimesena kellelegi ei kirjuta.
Tinderis leidub mehi igale vanusele ja maitsele. Paljude profiilide puhul oli aru saada, et tegemist ei olnud päris kontodega ja pilt ei pruugi reaalsusele vastata. Ka mehed kasutavad pilte, kus nad on nooremad ja atraktiivsemad. Mina kohtusin umbes 4–5 inimesega. Kasutasin Tinderit vaid ühe aasta jooksul ja mitte väga aktiivselt, see tähendab, et vastasin kirjadele päris palju hiljem.
Üks noormees tuli mulle autoga järele ja tal oli autos kass kaasas. Olen saanud fotograafidelt ka aktifotode pildistamise ettepanekuid.
Tinderis nägin ka paljude tuttavate mehi, kes peaksid olema õnnelikus suhtes.
Mina elan oma viimase Tinderi kohtinguga koos ja meil saab paarina kohe kaks aastat. Usun, et Tinderi abiga on võimalik tõelist armastust leida. Soovitan Tinderit proovida kõigil, kes ihkavad uusi tutvusi või tahavad ellu natuke põnevust. Võib-olla leiad ka tõelise armastuse!

Facebook Dating, katsetas Sandra*

Sandra* avastas enda jaoks Facebook Dating rakenduse ja soovitab seda teistelegi, kes eelistavad põhjalikkust. Platvorm küsib muuhulgas, kas sul on lapsi, oled suitsetaja ja kuidas suhtud alkoholi joomisesse – kõik need täpsustused aitavad kaasa sobiva kaaslase leidmisele.

Ma ei olnud Tinderist suurt õnne leidnud ja kohe kui Facebook Dating loodi, sain selle kohta reklaami. Mõtlesin, et miks mitte uurida.
Otsid sa püsisuhet, sõprust, seksi või lihtsalt vestlust, Facebook Datingus saad ära märkida, et saaksid suhelda rohkemate inimestega.
Rakenduse kasutamine on lihtne. Alustades on sinu isikliku Facebooki profiili põhjal näha sinu eesnimi, vanus ja elukoht. Jätkates saad profiili täiendada põnevate lisadega, tehes aktiivseks näiteks oma kooli, hariduse, pikkuse, ameti, firma, hobid. Platvorm küsib ka, kas sul on lapsi, oled suitsetaja ja kuidas suhtud alkoholi joomisesse. Lisaks saad ära märkida ka oma keeleoskuse. Kui profiil on loodud ja pildid lisatud, saad vastata põnevatele küsimustele ja ühendada profiili oma Instagrami kontoga.
Põhjalik on õige iseloomustus Facebook Dating rakendusele ja mulle isiklikult see sobib. Platvorm töötab küll sarnaselt Tinderile, aga lisaks saab matchida inimestega, kes on huvitatud sinuga sarnastest asjadest. Oletame, et osaled igal aastal kindlal joogaüritusel ja soovid enda kõrvale samasuguse huviga inimest. Lisa see üritus ühiste huvide alla ja võidki kaaslase leida! Sama põhimõte kehtib ka Facebooki gruppide kohta.
Alati tekib ka apsakaid. Kui kahetsed, et kellelegi „ei” märkisid, saad tagasi minna ja oma otsust muuta.
Kõige põnevam on „Secret Crush”. Erinevalt Tinderist ei paku Facebook Dating sulle sinu Facebooki sõpru ja match sõbraga tekib alles siis, kui mõlemad on üksteist salajaseks silmarõõmuks märkinud. Kui põnev!
Vastassoo profiilid on sümpaatsed, sest Facebook Dating pakub palju valikuid. Lisaks välimusele saad inimesest endast hoopis põhjalikuma ülevaate. Mul isiklikult tekkis varasemalt päris palju momente, kui ma ei osanud teistele midagi kirjutada, sest infot oli liiga vähe.
Minu elu on olnud kui seebiooper, kui rääkida suhetest. Facebook Datingu kaudu sain isiklikult kokku ühe inimesega, kellega pärast ühte kuud tutvust ka kokku kolisin. Kahjuks ei jäänud see kooslus kestma.
Usun, et äpist leiavad tõelise armastuse kahte tüüpi inimesed: need, kes on lihtsalt õnnega koos ja need, kes on head suhtlejad ja oskavad kuulata oma sisetunnet. Kui sa midagi ikka väga tahad, ei saa see sinu eest lõpmatuseni põgeneda! Ometi ei meeldi väga paljudele dating äpid, sest esmamulje ei teki silmast silma ja on raske aru saada, kas inimene ka päriselt võiks meeldida. Paljude erinevate inimestega kohtumine võib olla ka väsitav, eriti, kui oled introvert.
Soovitan Facebook Datingut kõigile, kes Tinderi „lihtsusest” vaheldust soovivad ja muidugi ka neile, kes pole seda õiget veel leidnud. Edu!

*nimed muudetud, aga inimesed toimetusele teada