Ettevaatust, jaanuar on lahkuminekute kuu!

Ettevaatust, jaanuar on lahkuminekute kuu!

Aastalõpu uute alguste meeleolud näivad mõjutavat ka suhteid: värske uuring näitab, et jaanuar on kõige lahkuminekuterohkem kuu aastas. 

Aastalõpu uute alguste meeleolud näivad mõjutavat ka suhteid: värske uuring näitab, et jaanuar on kõige lahkuminekuterohkem kuu aastas. 

Viiendik lahkumineku üle elanud inimestest kinnitas, et suhe purunes just aasta esimesel kuul, vahendab Femalefirst.  “Jõulud on aasta kõige pingelisem periood, mis tekitab paljudes suhetes probleeme. Järgneb aastavahetus uusaastalubadustega, uued algused. Nii need suhted purunevadki,” selgitab Matthew Wood, üks uuringu läbiviijatest.

Küsitluses osales 1881 üle 18aastast Suurbritannia meest ja naist, kes on vähemalt ühe lahkumineku läbi teinud. Osalejatelt küsiti, mis kuus nende viimane lahkuminek aset leidis ja selgus, et jaanuari nimetati kõige sagedamini. 21 protsenti osalenuist nimetas just aasta esimest kuud. Teisele kohale jäi 12 protsendiga detsember ja kolmandale märts.

Need, kes nimetasid lahkuminekukuuna jaanuari, pidid vastama, kas nende hinnangul mõjutas lahkuminekut käesolev aastaaeg. 62 protsenti vastas jaatavalt, 38 protsenti ei suutnud otsustada. 

Jaatavalt vastanutelt küsiti seepeale, missugused probleemid lahkuminekuni viisid ning viis enamesinenud vastust olid sellised: 

– jõulustress, 31%

– “uute alguste” lubadused aastavahetusel, 29%

– rahamured, 26%

– masendavad ilmaolud, 22%

– perepoolne surve, 19%

Samuti küsiti neilt, kas nad peavad tõenäoliseks, et suhe oleks jätkunud, kui vahepeal poleks olnud pingelist jõuluperioodi. 22 protsenti pidas seda tõenäoliseks, 37 protsenti arvas, et võib-olla, kuid 41 protsenti oli seisukohal, et suhe oleks lõppenud igal juhul.

48 protsenti küsitluses osalenuist olid viimase suhte purunemise järel juba uue partneri leidnud. Kui neilt küsiti, kas nad peavad tõenäoliseks, et uus suhe elab järgmise jõuluperioodi ja jaanuari üle, vastas 65 protsenti jaatavalt, 25 protsenti tõdes, et on veidi probleeme ja 9 protsenti vastanuist ütles, et ka uus suhe on juba praktiliselt lõppenud.