Intelligentsed mehed oma partnerit ei peta?

42 kommentaari
Intelligentsed mehed oma partnerit ei peta?

Uus uurimus on leidnud, et meestel, kes oma kaaslast petavad, on tõenäoliselt madalam IQ, kirjutab Cleo.

Uus uurimus on leidnud, et meestel, kes oma kaaslast petavad, on tõenäoliselt madalam IQ, kirjutab Cleo.

Uurimusest selgus tõsiasi, mida paljud meist on juba pikka aega kahtlustanud – mehed, kes oma partnereid petavad, on ilmselt “vähem arenenud” kui need, kes omavad monogaamseid suhteid.

Londoni ülikooli evolutsioonilise psühholoogia dr. Satoshi Kanazawa usub, et mida targem meesterahvas on, seda vähem tõenäolisem, et ta on truudusetu.

Ta toob põhjenduseks, et seksuaalne ainuõigus on meeste jaoks nagu evolutsioonilise romaani arendamine – tava, mis oleks inimeste eellastele vastukarva olnud.

Kanazawa kinnitab, et varem olid mehed programmeeritud olema kergelt polügaamsed, sest nende eesmärgiks oli geenide levitamine. Nüüd aga suudavad intelligentsed mehed areneda oma liigi “psühholoogilisest pagasist” kaugemale ning võtta omaks uued tavad ja väärtushinnangud.

“Nagu empiirilised analüüsid näitavad, siis arukamad mehed suudavad suurema tõenäosusega väärtustada monogaamiat ja seksuaalset ainuõigust kui vähem intelligentsed mehed,” lõpetab ta.

Teisest küljest aga pole Kanazawa uurimuses leitud ühtegi seost naiste intelligentsuse ja truudusetuse vahel – justnagu monogaamia oleks naistel alati olnud sotsiaalseks normiks ja evolutsiooni mõistes ei ole tegu uue nähtusega.

 

Anneli Allikas

Sarnased artiklid