Kas seks mõjutab sportlase sooritusvõimet?

Kas seks mõjutab sportlase sooritusvõimet?

Käimasolevate jalgpalli maailmameistrivõistluste raames on õige hetk pöörata tähelepanu jalgpallurite treeningkavale. Näiteks: ei mingit seksi enne mängu!

Käimasolevate jalgpalli maailmameistrivõistluste raames on õige hetk pöörata tähelepanu jalgpallurite treeningkavale. Näiteks: ei mingit seksi enne mängu!

Seksikeeld valitseb paljude riikide profijalgpallurite seas mängu eel sellepärast, et see mõjutab väidetavalt hilisemat sooritust väljakul, vahendab Women´s Health.

Mõned liberaalsemad riigid siiski lubavad oma mängijatel meistrivõistluste ajal vahekorras olla, sealhulgas näiteks Saksamaa, USA, Austraalia, Itaalia, Holland, Šveits, Uruguai ja Inglismaa.
Rangelt on igasugused voodirõõmud keelatud Venemaa, Tšiili, Mehhiko ja Bosnia ja Hertsegoviina mängijatele.

Ja et asi ikka veel veidram oleks: mõned riigid lubavad oma meeskondadel küll seksida, kuid ainult teatud tingimustel.
Näiteks prantslased tohivad mängu eel seksida vaid juhul, kui voodirõõme ei naudita terve öö.
Nigeeria mängijad tohivad seksida vaid oma seadusliku abikaasaga – seega, kui oled vallaline, siis unusta ära, ei mingeid juhusuhteid.
Brasiilia mängijatel aga, pange tähele, on lubatud seksida vaid juhul, kui seks ei lähe akrobaatiliseks!

Põhjus veidrateks piiranguteks on üks: usutakse, et seks enne mängu kurnab mängijaid ja vähendab nende keskendumisvõimet. Tegelikult pole see arvamus aga ametlikku kinnitust saanud.

Teooria kinnitamiseks pole täpsemalt öeldes tehtud mitte ühtegi tõsiseltvõetavat uuringut. Üks vähestest seonduvatest leidis, et mängujärgset taastumisperioodi võib mängule eelnev seks pikendada, aga seda vaid juhul, kui seksitakse paar tundi enne mängu. Seega soojenduse asemel seks võib-olla tõesti ei sobi.
Küll aga on mitmed uuringud leidnud, et seks hoopis parandab sooritusvõimet, sest tõstab testosterooni taset kehas, mis annab jõudu, energiat ja võistlustahet.

Nii et kui oled ise sportlane või käid mõnega, ära sellepärast seksimata küll jäta. Pealegi – pikad pühad ju ees, küll te jõuate taastuda!

 

Buduaar.ee