Kas ta on sulle Õige?

Kas ta on sulle Õige?

Kuidas saada aru, kas sinu vastas istuv mees on see prints valgel hobusel, keda sa oled nii kaua oodanud. Kas näed end koos temaga paigale jäämas, sõltub sellest, kuidas sa end temaga koos tunned ning kui hästi ta sinu ideaaliga temast sobib.     

Kuidas saada aru, kas sinu vastas istuv mees on see prints valgel hobusel, keda sa oled nii kaua oodanud. Kas näed end koos temaga paigale jäämas, sõltub sellest, kuidas sa end temaga koos tunned ning kui hästi ta sinu ideaaliga temast sobib. 

Eelkõige pead tundma, et mees on sind väärt, et temas on rohkem seda, mida sa partnerilt ootad ja vähem seda, mida ei oota. Nende tunnete ja tõekspidamiste kinnituseks pead teda hindama tema teenete järgi viies kategoorias: isiksus, suhtlemisoskused, suhte tüüp, vaimne sobivus ja välimus.

Milline on ta ilma sinuta?

Teiste inimeste tähelepanekud on suurepärane allikas. Sinu juuresolekul näitab ta end parimast küljest, seega peaksid teda vaatama väikese vahemaa tagant, et tunded nagu armastus ja hoolimine ei häiriks nägemist.

Et teada saada rohkem tema isiksuse ja suhtlemisoskuste kohta, võta ta kaasa peole või perekondlikule koosviibimisele. Siis astu tagasi ja vaata, kuidas ta kõigiga suhtleb. Kuna need inimesed on sulle lähedased, oskad kohe öelda, kas nad soojenevad tema suhtes ajapikku üles või mitte. Kui pidu läbi, võid muidugi koguda kõigilt tagasisidet, et teada, kas nad tahavad teda avasüli vastu võtta või temast eemale hoida.

Milline on tema hariduskäik?

Enamik mehi püüab endast jätta muljet, nagu nad oleksid kõige targemad üldse. Kuigi see võib ka nii olla, võiksid otsida lisaks teatud oskusi või kinnitavaid tõendeid selle kohta.

* Uuri tema haridustaset. Kas ta langes keskkoolist välja? Kui ta jättis keskkooli pooleli, pead välja uurima, miks. Kas sellepärast, et ta läks sõjaväkke, või majanduslikel põhjustel? Kas teda ajendasid teised, tungivamad kohustused või vastutusest kõrvalehiilimine? Kui ta jättis kooli pooleli uimastite ja pidude pärast, ning mis veelgi hullem, ei kahetse seda, siis tead juba kõike, mida sul tema distsipliini ja motivatsiooni kohta vaja teada on, kui just pole väga tõsised ja objektiivseid tõendeid küpsuse kohta.

* Kui edukas ta oma töös on? Kui ta on oma eriala valinud, siis kuidas tal läheb? Kas ta on õnnelik või rahulolematu? Kas ta tunneb end piiratuna? Tema suhtumine oma töösse ja tulevikuplaanid ütlevad sulle palju tema potentsiaali kohta.

* Kui edukas on ta eesmärkides, mida ta saavutada tahab? See, kas ta suudab eesmärke püstitada ja neid saavutada, ütleb sulle palju tema iseloomu tugevuse kohta. Kui tal on pidevalt teostamatuid unistusi, mida ta kunagi täide ei vii, siis jääbki ta alatiseks oma laeva ootama ning võimalust saada ratsa rikkaks. Kuid tegelikult ei tea ta lihtsalt, kuidas edukas olla. Ta ei ole valmis edu saavutamiseks tööd tegema. Sulle on vaja aga meest, kes on mõttes edukas, sest sama pingutust rakendab ta ka teie suhtes.

Millised on tema väärtushinnangud?

* Kui ta saaks muuta midagi, mis ta oma elus teinud on, siis mis see oleks? See on võimalus tunnistada minevikus tehtud vigu ja sinu võimalus näha, kui palju ta neist õppinud on.

* Kas ta on usklik või vaimne ja kas ta järgib käitumisreegleid? See ütleb sulle, kui põhjalik, tõsine, teadlik ja sihikindel ta oma igapäevastes tegemistes on.

* Kas ta austab sõpru ja pereliikmeid, ilmudes kohale õigel ajal, täites lubadusi ja kohustusi, aidates? Kui ta tuleb vastu inimestele, kes on tema elus kõige kauem olnud, siis ilmselt tuleb ta aastate jooksul ka teile vastu.

Millised on tema tujud?

Inimesed paistavad alati head, kui nad end hästi tunnevad. Kuid tõeline iseloom selgub siis, kui nad tunnevad end halvasti. Kui sul on mõni niisugune päev, siis kuidas tema sellele reageerib? Kas tal on kannatlikkust ja tugevust, et sinu juurde jääda ja sind naerma ajada? 

Kuidas on siis, kui ta ise end halvasti tunneb? Kuidas ta sinusse siis suhtub? Kas ta ütleb sulle inetusi, et sa ta rahule jätkaksid? Või suudab ta oma tujudest üle olla ja vähemalt pingutab näitamaks, et oled talle tähtis.

Pane tähele ka seda, kui tülitsete ja olete mõlemad halvas tujus. Kuidas vaidlete ja kuidas te tüli lahendate? See on hetk, mil suhted muutuvad kas sügavamaks või pealiskaudsemaks. Kui oskad võimalust kasutada, võid avastada tema tõelise iseloomu, enda iseloomu ja teie suhte iseloomu.

 

allikas: Phil McGraw “Love smart”

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid