KAS TÄNAPÄEVAL EI OSKAGI inimesed suhtes püsida?

Meid inspireerib ütlus, et armastus võidab kõik, kuid ometi näib, et reaalses elus ei pea keegi armastust enam üldse tähtsaks. Tundub, justkui iga teine abielupaar lahutaks ja see, et keegi pikemaks ajaks kokku jääb, on pigem haruldus. Kuid kas tõesti ei oska tänapäeva inimesed enam armuda? Või kui nad seda isegi teevad, siis vaid hetkeks, sest kauemaks ei ole mõtet?

Meid inspireerib ütlus, et armastus võidab kõik, kuid ometi näib, et reaalses elus ei pea keegi armastust enam üldse tähtsaks. Tundub, justkui iga teine abielupaar lahutaks ja see, et keegi pikemaks ajaks kokku jääb, on pigem haruldus. Kuid kas tõesti ei oska tänapäeva inimesed enam armuda? Või kui nad seda isegi teevad, siis vaid hetkeks, sest kauemaks ei ole mõtet?

Inimesed on endast sõltuvuses
Tänapäeva inimesed on nii kinni selles, mis nende elus toimub, et nad lihtsalt ei vaatagi, mis ümberringi käimas on. Kui suunad kogu oma energia ja fookuse endasse, polegi su elus enam armastuseks ruumi.

Meile meeldib püsimatus
Tänapäeva maailma võtmesõnaks on kiirus ja efektiivsus, olgu siis jutt internetist või telefonilevist. Kuigi me kõigelt valguskiirust ootame, ei ole armastus miski, mida liialt tagant sundida. Armastus peab põlema aeglaselt ja orgaaniliselt ning tunded tekivad ajaga, mistõttu ei tohiks otsustada armastuse olemasolu üle peale teist kohtingut. Ometi on tänapäeva inimestel nii kiire, et paljud lihtsalt ei viitsi nii kaua ühele asjale pühenduda…

Me oleme reaalsusest kaugel alkoholi ja muude mõnuainete tõttu
Mõne kokteili vastu pole kellelgi midagi, kuid kui alkoholi kuritarvitada, tekib sul paratamatult palju probleeme sotsiaalelus. Isegi kui sa seda ei märka, takistab rutiinne mõnuainete tarvitamine sul armastust leida, sest sa ei ole päris sina ise. Alkohol aitab sul põgeneda reaalsusest, kuid seejuures on sul võimatu täielikult kohal olla “päris maailmas”, et kohata uusi inimesi ja neile enda tõelist mina näidata, sest ta on sel hetkel kuskil mujal.

“Lihtsalt seks” on muutunud igapäevaseks
Mõni üheöösuhe ei ole ilmtingimata halb, kuid kui asi läheb kontrolli alt välja ja prioriteedid lähevad segamini, ei ole seis enam hea. Just nagu alkoholil, võib seksil olla hävitav jõud, kui lased sel end mõjutada. Pead olema ettevaatlik, et mitte lasta endal käest minna ja teha midagi vaid selleks, et hetkeks ellu põnevust tuua või kurbust leevendada. Selle energia võiksid suunata hoopis kellessegi, kes on sinu jaoks olemas nii füüsiliselt, vaimselt kui emotsionaalselt.

Me käime kohtamas vaid surve tõttu
Probleem on selles, et inimesed kipuvad käima lõputul arvul kohtingutel, kus kaaslane neile isegi eriti ei meeldi, kuid nad teevad seda ikka, sest tunnevad, et kohtingutel peab ju käima, et midagi muutuks. Tegelikult ei tähenda see, et sul hetkel kedagi silmapiiril pole, seda, et sa peaksid teda paaniliselt otsima. Lihtsalt võta asja rahulikult ja õpi parem sel ajal tundma iseennast. Käi näiteks üritustel, mis sinu enda kirgi ja huvisid peegeldavad – see on palju parem viis, kus endale sarnase mõttemaailmaga kaaslast leida!

Meile ei meeldi kompromisse teha
Enamikel inimestel on oma eluks plaan valmis – neil on idee, mida nad tahavad ja mis vanuses iga kindel asi peaks nende ellu tulema. Teadmatus on küll hirmus, kuid armastus ei ole alati lihtne ja mugav ning see ei oota sinu järele. Ole lihtsalt vastuvõtlik muutustele ja kui vaja, lükka oma plaane edasi ja lisa neisse ka armastus. See on seda väärt!

Inimesed peavad armastust muinasjutuks
Arvatakse tihti, et tõeline armastus on justkui uskumatu fantaasia, mida vaid mõned oma elus kohtavad. Neil on kõik need ideaalid, tingimused ja ootused, mis aga tegelikult takistavad tõelise armastuse sündimist, sest ükski inimene ei suuda nende lootusi täita. Tegelikult ongi armastus segane ja vahel raske. Armastusele peab andma ka eksimisruumi, sest see on ikkagi päriselu, mitte muinasjutt.

Me lihtsalt ei tea, kuidas kedagi tõeliselt armastada
Inimese armastama õppimine võtab palju aega, vaeva ja kogemust. Iga partner on erinev ja kõigil neil on oma vajadused, mis nõuavad erinevat moodi armastamist. Võibolla peame tunnistama, et ehk ei oskagi inimesed veel väga hästi armastada. Kuid pole hullu! Me õpime ja kasvame ning aeg näitab, kas ehk suudame paremini. Praegu saad sa vaid hoida oma südame avatud ja anda endast parima!

Allikas: Dailyvibes.org