KERGESTI RASESTUV ANNIKA: mul võiks olla juba 15 last

25 kommentaari
KERGESTI RASESTUV ANNIKA: mul võiks olla juba 15 last

Samal ajal kui paljud naised näevad vaeva, et rasestuda, leidub ka naisi, kes jäävad rasedaks praktiliselt igast vahekorrast. Annika on peagi nelja lapse ema, kes tunnistab, et ta on olnud elus 13 korda rase. See pole siiski alati rõõmu toonud, sest nooruses Annika lapsi ei soovinud.  Pealegi hoiatas teda arst korduvate abortide eest, mis võivad teda lõpuks hoopis viljatuks teha. Täna on Annika 39-aastane ning kaugel siiski sellest, et viljatu olla. Tal on kolm last ning neljas on peagi tulemas. 

Samal ajal kui paljud naised näevad vaeva, et rasestuda, leidub ka naisi, kes jäävad rasedaks praktiliselt igast vahekorrast. Annika (nimi muudetud) on peagi nelja lapse ema, kes tunnistab, et ta on olnud elus 13 korda rase. See pole siiski alati rõõmu toonud, sest nooruses Annika lapsi ei soovinud.  Pealegi hoiatas teda arst korduvate abortide eest, mis võivad teda lõpuks hoopis viljatuks teha. Täna on Annika 39aastane ning kaugel siiski sellest, et viljatu olla. Tal on kolm last ning neljas on peagi tulemas. 

“Esimest korda jäin ma rasedaks oma elu esimesest vahekorrast,” räägib Annika Buduaarile. “See tundus ebareaalne, sest kasutasime kondoomi ning kondoom isegi ei läinud katki. Kuidagi siiski rasestumine pidi aset leidma ja kirjutasin selle iseenda ja oma partneri saamatuse ja oskamatuse arvele. Olin siis veel noor ja otsustasin teha aborti,” räägib naine. “Enne oma abikaasaga kohtumist ja enne seda, kui esimese lapse sünnitasin, olin olnud kuus korda lapseootel. Kohati tundus, et jään iga kord rasedaks, kui seksisin, välja arvatud need korrad, kui ma seksisin ja olin juba rase samal ajal.” Esialgu ei osanud noor naine lihtsalt arvestada sellega, et ta võib nii kergesti rasedaks jääda. “Siis aga soovitas mu arst beebipille tarbima hakata. Olin õnnelik, et see kontrollimatu olukord sai lahenduse, aga peagi selgus, et ka tablettidest ei olnud kasu, sest ka rasestumisvastaste tablettiega jäin ma rasedaks.” 

Annika tunnistab, et abordid on talle alati halvasti mõjunud ja eelkõige psüühilisi probleeme kaasa toonud. “Kõige sellega kaasnes alati palju valu ja kurbust ning riske ka tervisele, sest üldjuhul oli vaja rasedus katkestada kirurgiliselt,” räägib naine. “See aga tähendas järjekordset narkoosi ning hirmu, kas ikka raseduse katkestamine õnnestus ning mingeid tüsistusi kaasa ei toonud.”  Kuid see polnud sugugi ainus osa – naisel tekkis tõeline foobia rasedaksjäämise ees ning iga ootamatu rasedus kutsus esile hüsteeria- ja depressioonihoogusid. 

Miks Annika sünnitada ei soovinud? “Sest ma olin enda jaoks otsustanud, et enne ülikooli lõppu ei soovi lapsi. Ühel hetkel otsustasin üldse seksist mõneks ajaks loobuda, sest see tundus ainus kindel viis olukorda kontrolli all hoida. Minu viljakus oli ka arstidele arusaamatu ja ühtegi tõeliselt turvalist ideed neil mulle välja pakkuda ei olnud.” 

Kui naine oli 26, sünnitas ta oma esimese lapse. “Kuigi öeldakse, et imetamise ajal ei ole võimalik rasedaks jääda, kui sul päevi ei ole, siis minul see siiski õnnestus,” meenutab naine minevikku. Tema kaks esimest last on 16kuuse vanusevahega. “Kui teine laps sündis, siis kuus kuud hiljem jäin jälle lapseootele ja oodata oli kaksikuid. Kahe väikese lapsega oli psühholoogiliselt raske toime tulla ja ei kujutanud ette, et kuidas ma suudaksin veel aega leida kahe imiku jaoks. Seetõttu sai taas abordi kasuks otsustatud.” Sellele järgnes veel üks abort ning alles viis aastat hiljem otsustati taas üks laps perre sünnitada. Nüüd, kolmekümnendate lõpus, ootab naine perre neljandat last. “Loodan, et see on meie pere viimane laps ja viimane rasedus,” räägib ta ja tunnistab, et kuigi rasestumine on tema jaoks endiselt väga kerge, siis on ta õppinud oma keha tundma ja teab, millal rasestub ja millal mitte. “Alles paar aastat tagasi sain ma aru, et rasestumine toimub siis, kui ma saan orgasmi ja ma pole sugugi ainuke selline naine maailmas. Orgasm aktiveerib ka teistel naistel munaraku tegevust. Nüüd vähemalt tean, mis mu kehas toimub, et ma nii kergesti rasedaks jäänud olen.” Lisaks räägib Annika, et enne viimast korda rasestumist elas ta üle ka ühe raseduse katkemise, oodates taas kord kaksikuid. “Huvitav on see, et just sel korral oli meil teadlik plaan ja otsus veel üks laps saada, aga ju siis jumal ei tahtnud anda. Õnneks järgmisel korral kõik õnnestus ja pere neljas laps peaks ilmavalgust nägema juba suve alguses.
“Ma armastan väga lapsi ja lapsed on suur rõõm, aga nagu iga kingitusega, peab ka kingisaaja valmis olema selleks, et kingitust vastu võtta ja tahta,” ütleb tubli ema. 

Buduaar.ee