KES ON ARMUVAMPIIRID ja kuidas nad sind ohustavad?

Paljud inimesed on kuulnud energiavampiiridest, kes toituvad kõrgema vibratsiooniga inimeste eluenergiast, et ise funktsioneerida ja elus edasi jõuda. Vähem tuntud on aga energiavampiiride alamliik – armuvampiirid – kes toituvad naiste armu- ja hingeenergiast.

Tänapäevases globaalses ühiskonnas on seks kergesti kättesaadav ning üheöösuhted ja casual-seks on muutunud moodsaks normiks. Läbi ajaloo on mehed pidanud mägesid liigutama, et naiste usaldust ja kätt võita. Kadumas on ka pereväärtused, millega käisid koos vastutus ja kohustused oma abikaasa ning laste ees. Seks müüb nii meedias kui ka popkultuuris. Meestel on võimalik seksi igalt poolt kergesti ja kiiresti kätte saada ilma pikemaajalise vastutuse ja kohustusteta. Seksist üleküllastunud ühiskonnas on meestel rohkem kui kunagi varem vaja naise hingeenergiat. Naiste hingeenergia on siiski seotud ka naise seksuaalsusega.

Terved suhted algavad südamest

Meesarmuvampiirid avavad naises hingeenergia ja tunded (tihti läbi seksi, aga mitte alati) ise mitte midagi tagasi andes, ainult võttes, kuni nad imevad naise hingeenergiast tühjaks. Armuvampiiridel on vaja naise hingeenergiat, et elus püsida, edasi liikuda ning oma eluolu parandada. Paljud mehed teavad väga hästi, et naiselikuks omaduseks on armastuse ja hoolitsuse jagamine. Läbi seksi on kõige kiirem ja efektiivsem viis jõudmaks naise hingeenergiani. Hiljem on paljudel naistel raskusi nendest tunnetest lahtisaamisega. Sellepärast peaksid naised olema ettevaatlikud, kellega nad voodisse hüppavad ning oma hingeenergiat jagama hakkavad. Suhte vundamendiks ei ole seks. Terved  suhted algavad südamest ning on väga tähtis oma hinge hoida ja kaitsta.

Armuvampiiride kõige sagedamini esinevad tüübid:

· Seikleja, kes otsib üheöösuhteid. Hommikul on ta tavaliselt kadunud sama kiiresti kui ta sinu ellu ilmus ning ainult tema viimane lause „Ma helistan sulle!” kumiseb sul veel kõrvus. Tavaliselt ta ei helista, aga kui ta juhtubki helistama, siis ainult selleks, et sinuga uuesti seiklusrikas ühe öö randevuu kokku leppida.

· Klassikaline abielumees. Fakt, et ta üldse otsib kõrvalsuhteid, näitab juba ära, et ta ei taha tegelikult mitte midagi oma elus muuta, ta soovib lihtsalt oma ellu natuke värvi ja maitset armukese näol juurde lisada. Tavaliselt on tema abielu muutunud igavaks ja rutiinseks ning tal on vaja natuke adrenaliini ja seiklust, et oma elu värskendada. Pole mõtet hakata kellegi armukeseks, sest tavaliselt lõpeb see suhe hingevalu ja lõhutud südamega.

· Emotsionaalne vampiir. Ta ei ole otseselt huvitatud seksist, vaid vajab ning naudib pikalevenivaid armastusest pakatavaid tähelepanuepisoode. Sina kui ohver jagad talle lõputult oma armastust, hoolitsust ja tähelepanu. Tema omalt poolt ei anna tavaliselt mitte midagi vastu. Ta jätab endast mulje kui emotsionaalsest, tundlikust ning meeldivast inimesest, kuid elu on tema vastu alati olnud ebaõiglane ning tal ei ole olnud lihtsalt mitte kunagi õnne. Tavaliselt on tal palju probleeme, mida sina lahendama hakkad – ehk siis tal pole kusagil elada ning tal on vaja tihti raha laenata ja on väga võimalik, et keegi ka tema perekonnast on haigestunud ning kohe-kohe suremas ja sa pead talle selle puhul kaasa tundma.

·Internetivampiir. Meie maailm on väga digitaalseks muutunud ning ka armuvampiirid on internetti kolinud. Sa kohtad internetivampiiri erinevatel sotsiaalmeedialehekülgedel sulle mõttetuid sõnumeid saatmas. Ka igasugused kohtinguleheküljed ja äpid on armuvampiire ääreni täis. Mida nad siis otsivad? Kiiret naisenergia laksu. Paljud neist ei plaanigi kunagi kokku saada. Milleks? Nad saavad juba läbi internetisuhtluse oma energiaannuse kätte. See, et keegi neile tähelepanu pöörab ja isegi viitsib nende kirjadele vastata, on neile piisav. Mõned vampiirid on nõus ka kohtuma. Tavaliselt naised, kes kuulavad oma intuitsiooni, tajuvad koheselt ära teatud negatiivse energia juba esimesel kohtumisel. Kui oled mõne internetivampiiriga juba kohtingul käinud ning nad näevad sinus potentsiaalset ohvrit, siis on neist raske ja tülikas lahti saada. Mõned internetivampiirid on nii oskuslikud, et nad suudavad naisohvri väga kiiresti juba esimesel või teisel kohtingul voodisse meelitada. Tavaliselt tunneb ohver ennast pärast tühjana ning mõistab, et tegemist oli millegi väga valega, kuid armuvampiire ei tasu alahinnata ning üsna tihti suudavad nad läbi oskusliku manipuleerimise tõmmata oma ohvri ainult seksil baseeruvasse suhtesse, kus kohtutakse ainult kiireteks sekskohtinguteks, alati armuvampiiri enda initsiatiivil. Samal ajal antakse ohvrile erinevaid lubadusi, mis hoiavad ohvrit kinni, isegi kui ta mõistab, et asi pole õige.

Kuidas armuvampiiri ära tunda?

Naistele on looduse poolt kingitud väga tugev intuitsioon. Oma intuitsiooni tuleb kuulata, sest see ei valeta! Kui sulle tundub, et midagi on valesti või miski on lihtsalt liiga hea, et olla tõsi, siis see arvatavasti ka seda on. Järgnevalt mõned armuvampiiride kõige levinumad käitumismustrid:

1. Armuvampiir ei pea kunagi oma lubadustest kinni. Tema kõige tavalisemaks taktikaks on naise oote- või stand-by režiimile panemine. Naine treenitakse ootama armuvampiiri telefonikõnet või SMSi. Ta lepib sinuga kokku kohtingu, milleks sa valmistud tunde, kuid kui ta sinuga lõpuks uuesti kontakteerub, et üle täpsustada, kus te kokku saate, siis informeerib ta sind, et kohting jääb ära. Armuvampiirid saavad sellest tohutult suure energiakoguse, kui nad teavad, et on kellegi aega, närve ja energiat mõttetult kulutanud.

2. Ta ei näita üles huvi sinu elu vastu ning ei aruta ega küsi kunagi sinu käekäigu või elu kohta. Ka sinu igapäevased probleemid ning mured jätavad armuvampiiri külmaks. Iga kord, kui proovid vestlust viia millegi enda eluga seonduva peale, vahetab ta kiiresti teemat. Samamoodi ei paku vampiir oma abistavat kätt, kui sul peaks midagi tõsist juhtuma ja sa vajad abi. Pingelise situatsiooni tekkides armuvampiir põgeneb ning on teadmata kadunud.

3. On teatud sorti armuvampiire, kes väga oskuslikult kasutavad seksi, et oma ohvrit enda küljes kinni hoida ning teda endast sõltuvaks muuta. Seda tüüpi vampiirid võrgutavad naise nii oskuslikult ära, et asi läheb nii kaugele, et vampiir on endale väga mugava ja soodsa olukorra tekitanud, kus ta külastab oma ohvrit ainult seksi eesmärgil ning tavaliselt lahkub valguskiirusel peale seksi. Kui temalt nõuda, et ta rohkem aega sinuga koos veedaks, siis kõige tavalisemaks ettekäändeks toob ta oma tempoka elustiili ning sina ei mahu sinna elustiili rohkemaks kui sekspartneriks.

4. Te veedate enamuse ajast kodus, tavaliselt sinu kodus. Ta ei kutsu sind välja – restoranid, teatrietendused ja kontserdid on armuvampiiri jaoks välistatud!

5. Vampiirid on armukadedad. On iseenesestmõistetav, et neile on lubatud mitme naisega samaaegne deitimine ning ka seks, aga kui sina näiteks isegi vaatad tänaval teise mehe suunas, siis tavaliselt tabab armuvampiiri armukadedushoog, selline käitumine on sinule absoluutselt keelatud!

6. Need mehed on väga osavad süümepiinade tekitajad. Nende taktikaks on naise nõrkade kohtade tuvastamine ning hiljem nende samade nõrkuste ärakasutamine. Võin oma enda elust näite tuua – ma soovisin luua peret, kuid minu armuvampiir ei soovinud seda, selle asemel et mulle seda otse öelda, tegi ta pidevalt maha minu traditsioonilise perekonna loomise soovi, pannes mind ennast süüdi tundma, et isegi julgen perekonnast unistada.

7. Tutvuse alguses kinnitab armuvampiir sulle mitmel korral, et ta on vaba ja vallaline. Jah, tal on eelnevalt olnud mitmeid suhteid, kuid need on minevik ning sina oled see eriline naine, kes suudab talle pakkuda midagi, mida mitte keegi teine pole iialgi suutnud. Ta vajab sinu hoolitsust ja armastust. Tema motivatsioon sellise jutu taga on väga lihtne: sa langed ta meelituste lõksu ning hakkad automaatselt teda päästma ning talle oma õnne pakkuma. Sa pakud talle tingimusteta armastust, hoolt, abi ja mõistmist tema vajaduste suhtes. Armuvampiir pakub suhte alguses sulle oma briljantset kuulamisoskust. Sa tunned, et saad talle kõigest rääkida ja südant puistata. Kuid ka see on ainult üks taktika osa, selgitamaks välja sinu nõrgad kohad, mida ta hakkab hiljem sinu kahjuks ära kasutama!

8. Suhte arenedes paneb ta sind aina rohkem ebakindlust tundma. Ta tahab, et sa pidevalt muretseksid ning oleksid närvis, see on täiesti teadlik psühholoogiline võte ja tegevus, kuna naise ebakindel olek annab vampiirile vajalikku eluenergiat, mis vampiiri elus edasi liikuma paneb. Sellel ajal, kui sina kodus küüsi närid ning oled endast välja aetud, naudib tema elu täiel rinnal. Asi on läinud nii kaugele, et tema teeb kõik otsused, millal ta helistab, millal te kokku saate ning kas ta üldse suvatseb kohtumisele ilmuda. Tavaliselt ilmub armuvampiir ainult korraks välja ning kaob siis sama kiiresti, kui ta tuli, kuni järgmise korrani.

Mida teha, kui oled juba sattunud armuvampiiri haardesse?

Kui sa märkad eelkirjeldatud käitumist enda suhtes, siis ainuke viis armuvampiirist lahtisaamiseks on temaga igasuguse kontakti katkestamine. Tavaliselt viib see armuvampiiri endast välja ning ta hakkab sind piirama ja pommitama ning mõtleb välja erinevaid strateegiaid, kuidas sinuga uuesti suhet luua, et jätkata sealt, kus tema mäng pooleli jäi.

Tekst: Siie Hint

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, suvi 2016