Kuidas jõuda suhteni, mis teeb sind õnnelikuks? Õnneliku suhte 10 käsku!

22 kommentaari
Kuidas jõuda suhteni, mis teeb sind õnnelikuks? Õnneliku suhte 10 käsku!

Õnnelik ja eluterve suhe on maailma üks suurimaid rõõme. Armastus, see ei ole mitte ainult õige inimese leidmine, vaid õige suhte loomine. Ei ole oluline see, kui suured olid sinu tunded suhte alguses, loeb see, kui tugevaks te olete oma suhte kasvatanud. Õnnelik suhe on eluterve, hooliv, armastav, lahke ja positiivne, pannes sind rohkem naeratama ja muutes sinu elu paremaks.

Õnnelik ja eluterve suhe on maailma üks suurimaid rõõme. Armastus, see ei ole mitte ainult õige inimese leidmine, vaid õige suhte loomine. Ei ole oluline see, kui suured olid sinu tunded suhte alguses, loeb see, kui tugevaks te olete oma suhte kasvatanud. Õnnelik suhe on eluterve, hooliv, armastav, lahke ja positiivne, pannes sind rohkem naeratama ja muutes sinu elu paremaks.

 

1. Me teame, et iga inimene ja suhe on erinev. Sageli armuvad inimesed oma partneri erilisusesse. Just erinevused teevadki meid unikaalseks ning teistele atraktiivseks. Ole sina ise, kõigi oma iseärasustega, sest nii oled sa kõige kaunim – seest kui ka väljast! Nii nagu on erinevaid inimesi, on erinevad ka suhted. Ära iial võrdle oma suhet vanemate, sõbrannade, kolleegide või ükskõik kelle teisega, kellel näib olevat ideaalne suhe. Pea meeles, et iga paar loob suhtes omad reeglid ja kokkulepped. Kõikidel paaridel on erinev käitumismuster ning erinevad kombed. Keskendu teiste asemel hoopis teile kahele ning looge üheskoos enda muster, reeglid ja kokkulepped.

2. Me kuulame üksteist, ilma kohut mõistmata. On kerge kelllelegi peale vaadates teda kiireotsuseliselt hukka mõista. Kuid usu, sa võid üllatuda, nähes, milline valu ja pisarad peituvad selle naeratuse taga. Ära iial mõista kohut, vaid oska vaadata sellest kaugemale. Austa tema tundeid ja pööra neile tähelepanu. Ole olemas, kui sind vajatakse. Alati ei vajatagi nõu. Mõnikord on oluline vaid see, et on keegi, kes hoiab sinu kätt, on kõrv, mis kuuleb sinu muret, ning on süda, mis sind mõistab. Tea, et on aeg rääkimiseks ja on aeg vaikuseks. Tõeline tarkus peitub sellest arusaamises. Ja see teadmine võib kas tugevdada või murda suhet.

3. Me mõtleme seda, mida me ütleme, ja ütleme seda, mida me mõtleme. Räägi sellest, mis toimub sinu peas ja südames. Jaga oma mõtteid, tundeid, lootusi ja unistusi. Avatud ja aus suhtlemine on iga terve suhte alustala. Jaga oma kallitele inimestele infot, mida nad vajavad, mitte ära oota seda, et nad teaksid teadmatut. Suhtle otse ja selgelt. Ära oota, et teised, eriti sinu kallim, oskaksid sinu mõtteid lugeda.

4. Me toetame üksteist nii heas kui ka halvas. Ole tema kõrval nii heas, halvas, kurbuses ja rõõmus. Kuula teda, kallista, anna nõu ja aita raskest olukorrast üle saada. Usaldus on see, kui te saate üksteisele loota – igal ajal!

5. Me oleme lojaalsed. Tõeline armastus ja tõeline sõprus on lahutamatud. Lojaalsus suhtes ei ole kunagi võimalus, vaid prioriteet. Vastastikune usaldus suhtes on esmatähtis.

6. Me elame ausalt. Aus elu on see, kui saad öösel rahulikult magada, teades, et sa ei ole kedagi ära kasutanud selleks, et jõuda elus sinna, kus sa praegu oled. Elage ausalt, õiglaselt ja usaldusväärselt.

7. Me veedame koos olles kvaliteetaega. Leidke üksteise jaoks aega. Oma tihedas töögraafikus kipub meil üha vähemaks jääma aega, mida veeta oma kallimaga. Suhtes ei mõõdeta vahemaad kilomeetrites, vaid kiindumuses. Ära ignoreeri neid, kellest sa hoolid, sest ükskõiksus teeb rohkem haiget kui kurjad sõnad. Leia igas nädalas aega, mis kuulub vaid teile kahele. Tehke koos midagi lõbusat: rääkige, taaselustage kohtingul käimine ja ajage üksteist naerma. Naer ei ole mitte ainult parim ravim, jagatud naer suudab muuta iga suhte suurepäraseks.

8. Me hindame üksteist ja kasvame koos. Üksteise tunnustamine aitab teil mõlemal saavutada rohkem ja jõuda lähemale oma unistustele. Rõõmusta, kui sinu kallim on millegi suurega hakkama saanud ning tähista koos temaga tema võitu.

9. Me lahendame erimeelsused rahumeelselt. Vaidlemine ja jagelemine ei ole midagi väärt. See on vaid üks suur ajaraiskamine. Kui vähegi võimalik, ära lasku vaidlusse. Kui tunned kiusatust karjuda ja kõiksugu labasusi välja hüüda, siis mõtle veidi. Pane suu kinni ja kõnni pigem mõneks ajaks teise tuppa. Ära lase vihal enda üle võitu saada. Rahune ja aruta erimeelsusi rahumeelselt.

10. Me armastame ja austame ka iseend. Selleks, et armastada teisi, peame kõigepealt armastame iseend. Ära looda selles mitte kellegi teise peale, ainult sina ise oled oma õnne sepp. Aktsepteeri seda, kes sa oled. Aktsepteeri oma häid ja ka halbu külgi. Ja muuda end vaid siis, kui sina seda vajalikuks pead, mitte sellepärast, et keegi teine seda sinust ootab.

 

allikas: marcandangel.com

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid