LAHKUMINEK KALLIMAST MÕJUB meestele üllataval moel

LAHKUMINEK KALLIMAST MÕJUB meestele üllataval moel

Kui suhe läheb nässu ning seda ei anna enam kuidagi parandada, kiputakse arvama, et kuna naised on õrnem sugupool, siis kannatavad nemad lahkumineku all rohkem. Wake Forest ja Florida ülikooli teadlastegrupp väidavad aga, et tegelikult elavad lahkuminekut raskemini üle mehed, kirjutab Geniusbeauty.

Uuringus osales 1000 vallalist naist ja meest vanuses 18-23 eluaastat. Tulemustest selgus, et lahkuminek mõjutab mehi palju raskemini. 

Naised, kelle suhe on rappa jooksnud, pöörduvad oma lähedaste sõbrannade poole, otsides neilt toetust ning lohutust. Meestel on aga kalduvus otsida üksindust ning võõranduda ühiskonnast, mis süvendab nende kannatusi veelgi.

Noortel naistel on selleks vanuseks paremad suhted sõbrannade ning perega, kellele nad toetuda saavad. Noored mehed ei kipu teineteist usaldama ning seetõttu tunnevad nad ennast eraldatult. Nende sõprusringkond on omavahel pigem konkureeriv kui toetav. Mehed on tegelikult sama tundlikud nagu naisedki, kuid palju oleneb sellest, kui väärtuslikult nad ennast tunnevad. 

Uuring rõhutab, et meestel ja naistel on lahkuminekust ülesaamiseks erinevad toimetuleku strateegiad. Naised käituvad rohkem seltskondlikult, avades oma südant sõbrannadele ja perele, mis aitab neil haavu ravida. Meestel on harjumus oma leina aga endas hoida, otsides lohutust alkoholist ning narkootikumidest, mis aitaks neil üle saada oma sisemise eneseväärikuse langusest.