Reklaam sulgub sekundi pärast

“Ma tahan”- ehk kuidas väljendada suhtes oma soove?

Kas oled mõelnud, et oi kui hea, kui mees täna minu eest nõud ära peseks või homme mind teatrisse viiks? Sageli jääbki see ainult mõtteks. Meie, naised, arvame, et mehed on selgeltnägijad, kes aimavad soove õhust ja pettume, kui see nii pole. Paljude suhteraamatute autor Laura Doyle seletab, kui tähtis on suhtes väljendada oma soove.

Kas oled mõelnud, et oi kui hea, kui mees täna minu eest nõud ära peseks või homme mind teatrisse viiks? Sageli jääbki see ainult mõtteks. Meie, naised, arvame, et mehed on selgeltnägijad, kes aimavad soove õhust ja pettume, kui see nii pole. Paljude suhteraamatute autor Laura Doyle seletab, kui tähtis on suhtes väljendada oma soove.

"Ära kõhkle oma mehele ütlemast, mida sa tahad, olgu see siis puhkus, uus kleit, aeg iseenese jaoks või isegi laps," räägib Laura Doyle. Ära ütle talle, kuidas seda teha, vaid kirjelda lõpptulemust. Kui sa ütled oma kallimale, mida sa tahad, ilma et ütleksid, millal, miks ja kuidas sa seda tahad - see tähendab ilma teda kontrollimata - annad talle võimaluse tunda end tublina ja uhkena selle üle, kui uhkeks ta sind teeb. Lastes tal endale meelehead teha, tunned ennast jumaldatuna ja talle lähedasena.

Kui sa väljendad oma soovi lihtsalt ja selgelt, siis tunnustad sa sellega iseennast ning annad ka mehele võimaluse. Ja vastupidi, kurtmine selle üle, et sa ei saa seda või teist, on tüütu ja äärmiselt eemaletõukav.

"Paar aastat tagasi oli mul kombeks kurta ja nõuda, kui ma tahtsin, et mu abikaasa nõud ära peseks. Kuid siis ütlesin talle, et ma tahaksin täna õhtul meile ilusa õhtusöögi teha, aga siis tekib niipalju segadust ja ma ei taha pärast nõusid pesta. Mees pakkus kohe, et võib ise nõud sel õhtul ära pesta. Ja tegelikult pesi ta samal nädalal veel mitu korda nõusid. Ja nüüd ma ei pea enam ise nõusid pesemagi!" räägib Doyle.

Paljud inimesed on võõrdunud sellest, et öelda "Ma tahan". Võibolla õpetati meile kunagi, et me ei tohi olla nii enesekesksed ja peame mõtlema nende peale, kellel on palju vähem või olema praktilisemad. Näiteks üks ema ütles pargis oma koolieelikust tütrele, et neil on aeg koju minna ja väike tüdruk vastas lihtsalt: "Ma ei taha sinuga tulla." Ema reageeris sellele nii: "See on küll sinust inetu. Kas sa ei taha siis oma emaga koos olla?" Ema moondas oma tütre sooviavalduse isiklikuks rünnakuks tema vastu. Ja kahjuks õnnestus tal väga edukalt oma tütrel see ma tahan ütlemise komme välja harjutada. Samamoodi nagu sellele tüdrukule seal pargis, on võib-olla ka meile öeldud, et oma tahte väljendamine on ebaviisakas või teistega mitte arvestamine, aga see pole tõsi.

Teadmine, mida sa tahad ja valmisolek seda väljendada on kõige lihtsam viis enda vastu aus olla, mis on vägagi veetlev omadus. Teine võimalus selle asemel, et oma soov otse välja öelda, on manipuleerimine, mis on väga ebameeldiv. Kolmas võimalus on ignoreerida oma soove, mis tähendab, et me jätame ennast ilma millestki, mis teeb meid õnnelikuks ning tunneme pidevalt puudust energiast ja elujõust ning pole oma eluga rahul.

Kui sa väljendad oma tahtmisi, siis see näitab, et oled oma tunnetest ja soovidest teadlik ning austad neid. See tähendab, et oled asjad, mis sulle meeldivad, ära teeninud. See tähendab seda, et sa ei pea raiskama oma jõudu sellele, et välja mõelda, kuidas oma tahtmist saada, ja sa ei pea enam teesklema, et seda on vaja mingil teisel, paremal põhjusel. Sa ei ole märter ning keegi ei pea mõistatama, mida sa tahad. Naine, kes tunneb ja austab ennast, ütleb oma abikaasale lihtsalt "Ma tahan".

 

Allikas: Laura Doyle " The surrendered wife"

 

Triin Tisler