Merlyn Uusküla: mis on prantsuse naise salarelv?

Merlyn Uusküla: mis on prantsuse naise salarelv?

Olles veetnud ühe õppeaasta Prantsusmaa lõuna poolses osas, oli mul piisavalt aega, et tutvuda lähemalt ka prantslastega. Tavaliselt tekib naistel kohe huvi, et noh, millised need prantsuse mehed siis ka on – kas ikka on nii kirglikud nagu räägitakse ja nii romantilised nagu filmides kujutatakse? Minu vastus on – jah, see vastab tõele! Kuid selle kõige taga on tegelikult üks veetlev prantsuse naine …

Olles veetnud ühe õppeaasta Prantsusmaa lõuna poolses osas, oli mul piisavalt aega, et tutvuda lähemalt ka prantslastega. Tavaliselt tekib naistel kohe huvi, et noh, millised need prantsuse mehed siis ka on – kas ikka on nii kirglikud nagu räägitakse ja nii romantilised nagu filmides kujutatakse? Minu vastus on – jah, see vastab tõele! Kuid selle kõige taga on tegelikult üks veetlev prantsuse naine …

Lisaks sellele, et prantsuse naisi peetakse maailma üheks stiilseimaks ja elegantseimaks naisgrupi esindajaks, ei puudu neis ka see ürgne miski, millest viimasel ajal ajakirjanduses taas palju räägitud. Kui aus olla, siis seal olles panid mind enda olemuse üle mõtisklema pigem naised kui mehed.

Prantsuse naisel on minu meelest väga hästi säilinud kontakt enda sisemise naisega ning seetõttu lubavad nad endale ka üsna palju, sest õrnema soo pärusmaa on ju veetlev olemus, ülevoolavad emotsioonid, see salapärane miski, natuke pritsakust ja hulgaliselt naiselikku väärikust.

Prantsuse naine on küllalti julge ja avatud andma välja signaale, kui talle keegi meeldib. On täiesti tavaline minna kellegi juurde ja öelda otse: „Sa meeldib mulle, lähme tantsima!“ Samas on prantslannal ka julgust ja väärikust rääkida tõtt, kui talle midagi ei sobi. Ta teab oma hinda ja seda, mida väärt on, olles enesekindel ja uhke. Ta on Naine suure algustähega ja võiks isegi öelda, et tal on veidi feministlikud vaated. Prantsuse naine on naine, kes oskab mehed panna tegema seda, mida tema tahab ja on üsna osav meeste ümber sõrme keeramises. Naine dikteerib oma soovidega paljuski, kuidas asjad suhtes on, jäädes seejuures aga hapraks ja veetlevaks. Prantsuse naine lubab endale tihti ka emotsioone ega hoia end selles osas tagasi. On tavaline, et ühel hetkel järgneb nutule naer ja naerule pisarad. Ta laseb elul ja tunnetel endast läbi voolata. Ta on naine koos selle salapärase miskiga, mis teeb ta pisut ettearvamatuks, ent siiski ligitõmbavaks. 

Prantsuse mehe valik on siinkohal üks: kas võtta või jätta? Enamasti võetakse ja ollakse nõus naise soovidele vastu tulema. Ja seejuures ilma tundeta, et meest alla surutakse. Mehele on auasi olla naisega viisakas ja talle vääriline partner. Naiselt saab ta vastu veetleva, sooja, rahuloleva ja õnneliku naeratuse. Õnnelik naine teeb ka mehe õnnelikuks. 

 

Iga printsess vajab oma printsi

Prantslased on väga romantiline rahvas. Õhtuti näeb tihti paarikesi restoranides veini nautimas või tänavatel ümbert kinni jalutamas, kirglikult suudlemas ja rõõmsasti aega veetmas. Prantsuse mees on uhke, kui ta viib oma südamedaami romantilisele õhtusöögile, ja suhtub oma väljavalitusse kui printsessi. Hästi käitumine pole häbiasi, mida varjata, pigem tehakse seda hea meelega, sest prantslaste arvates on see ainuõige. Kui soovid olla naisele vääriline kaaslane, tuleb ka vastavalt käituda. Ja eks prantslannadel on siingi oma roll kanda: kuna nende nõudmised mehele on üsna kõrged, teavad nad, mida tahavad. Naisega hästi käitumata ei ole suhtel tulevikku. Ja prantsuse mees teab seda!

 

Naine jäägu naiseks, mees meheks

Eesti naistel oleks prantslannadelt õppida ehedat naiselikkust ilma valehäbita. Samuti olgu igal naisel seatud kõrge latt ja kriteeriumid, millised on tema ootused millegi või kellegi suhtes. Seesama latt panebki sinu ümber kõik paika. Sa ei pea ise rassima ja kõike omal käel tegema. Ei pea ise avama uksi ja haarama veinipudeli järele, et kallata endale ise klaasike veini. Ei pea tormama ise arveid maksma või tegema ise teie koosolemiseks plaane. Seda tuleb lasta meestel teha! Kui aga naine seda ei lase teha, ei saa ka mees suhtes olla mees. Arvan, et selleks, et mees saaks ennast tunda mehena, peab naine sellele ise tee looma ja andma mehele vabad käed. Miks mitte ollagi daam, vahel bravuurikalt solvuda ja öelda, mis sulle ei sobi, ning näidata välja oma õrnemat ja sentimentaalsemat külge. Jäädes seejuures aga veetlevaks ja naiselikuks. 

Usun, et iga mees oskab olla sama romantiline ja kirglik armastaja, kui seda on maailmakuulus prantsuse mees, aga selleks tuleb naistel oma naiselikkusega ise tee ette näidata. See ongi see prantsuse naise salarelv. Oskus olla naine. See on meis kõikides olemas, kuid vahel kipume me selle unustama.

Soovin teile edukat kontakti oma naiseliku väe leidmisel, sest see on miski, mis paneb mehe tegutsema ning tekitab neis soovi täita kõik sinu soovid suurima rõõmu ja uhkusega. Ja pea meeles, kui naine on õnnelik, siis on ka mees õnnelik!

 

 

Buduaarile Merlyn Uusküla

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping suvi 2013 

 


Sarnased artiklid