Mida teha, kui suhtest kaob seks?

2 kommentaari
Mida teha, kui suhtest kaob seks?

Kui paarisuhtesse saabub argipäev, jääb kirge mõistetavalt veidi vähemaks kui suhte algusaegadel. Aga vahel kaob seks miskipärast sootuks. 

Kui paarisuhtesse saabub argipäev, jääb kirge mõistetavalt veidi vähemaks kui suhte algusaegadel. Aga vahel kaob seks miskipärast sootuks. 

Mida pikemaks kuivalolekuperiood venib, seda raskem on olukorda muuta. Suhtesse tekib pingeid, teemat välditakse, partnerid kaugenevad teineteisest. Kuid Huffingtonpost pani suhtenõustajate abiga ritta neli nippi, mis võivad aidata jääaega murda.

Välistage meditsiinilised probleemid
Alustada tuleks kindlasti sellest, et teha kindlaks, ega vähest seksiisu põhjusta mõni füüsiline probleem. Huvipuudust võivad tekitada kroonilised põletikud, ravimid, ka kõrge vanus. 

Mõelge nõustamisele
Seksivaba suhe viitab enamasti tõsisematele probleemidele suhtes. Asja taga võib peituda vähene usaldus partneri suhtes, lahendamata tüliküsimused, vastumeelsus. Välistada ei saa ka seda, et seksitõrges partner on suhtest tüdinud või peab armukest. Kui asjast omavahel räägitud ei saa, võib terapeut aidata probleemidele lahendust leida.

Teadke teineteise vajadusi
Partnersuhe eeldab, et sa tead, mida su kaaslane eelistab ja tahab, nii magamistoas kui väljaspool seda. Mõnikord võib partneri keeldumise põhjus peituda selles, et ta tunneb end kõrvalejäetuna, tajub, et sa ei huvitu temast kui inimesest, ja reaktsioonina kaob tal isu voodielu järele.

Soolised erinevused
Paratamatult tekib heteropaaride suhetes teinekord probleeme sooliste erinevuste pärast: mehed ja naised kipuvad asju erinevalt mõistma, toetust erineval moel välja näitama ja probleeme erinevalt lahendama. Ka voodis on nad tihti erinevad. Meeste jaoks on seks tihti kõige suurema läheduse jagamine, intiimsuse tipp, ka emotsionaalselt. Naised seevastu tahavad, et mees kaisutamise ja suudlustega tõestaks seda, mida meespool seksiga näidata üritab – jäägitut armastust. Soolisi erinevusi suhtes tuleb mõista ja tajuda, see aitab vältida sekselu kadumist.

Keset probleemide lahendamist ärge laske end mõjutada naistefoorumite teemadest, kust võib tihti lugeda, kuidas kümme aastat koos elanud paarid seksivad endiselt igal hommikul ja õhtul – enamasti ei vasta need jutud tõele ja kui ka vastavad, siis see ei pea teid kõigutama. 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid