MIKS MA VALISIN MEHE mõistuse, mitte südame järgi?

MIKS MA VALISIN MEHE mõistuse, mitte südame järgi?

„Tahan oma armastuse edulugu ka teiste naistega jagada. Armastus on nagu lotomäng. Me kõik loodame võita ja me lähme mängima lootusega võita jackpot. Me usume, et valitud lotonumbrid on õiged ja parimad,” kirjutab Buduaarile Leana (36) , kes otsustas valida mehe hoopis teistel kaalutlustel kui enamik meist.

 

Mehevalikuga on peaaegu sama seis. Loodad parimat, aga üldjuhul siiski ei lähe nii, nagu lootsid. Põhjus, miks me meestes pettume, on armastus ja ootused. Me valime mehe nende omaduste järgi, mis kuuluvad meie projekteeritud ideaalmehele. Ja väga tihti me leiamegi sellise mehe. Vähemalt esialgu arvame nii. Kahjuks selgub aga hiljem, et need kriteeriumid ei ole üldse need, mis aitavad selle mehega õnnelikult koos elada. Kes meist ei tahaks ilusat, tarka ja suure südamega meest, aga kas me ise oleme selliseks meheks valmis ning soovime ka kõike muud, mis sellise mehega kaasa tuleb?  

Mul on olnud kolm pikka suhet ja nende vahepeal lausa kümmekond lühemat suhet. Palju aastaid arvasin ma, et ei saagi ühegi mehega õnnelikuks. Algus oli paljulubav, aga kõik lõppes alati pisarate ja pettumusega. Kuidas ma siis ikkagi selle õige mehe lõpuks leidsin? See võib kõlada imelikult, aga viimasel korral valisin ma meest mõistuse, mitte südame järgi. Ja see ei tähenda, et ma oma meest ei armastaks. Vastupidi. Võiks öelda, et armastan iga päevaga aina rohkem, kuigi koos oleme olnud vaid kaks aastat.  

Minu ema rääkis mulle noorena, et ideaalses suhtes armastab mees rohkem naist kui naine meest. Siis ei saanud ma sellest aru, sest tõlgendasin seda nii, justkui peaksin valima mehe, kelle vastu mul pole tundeid. Ma ei ole kunagi väga oma ema kuulanud, aga peale järjekordset lahkuminekut kutsus mu ema mind esimest korda elus kohvikusse ja palus, et ma tema loo vähemalt ära kuulaksin. Erinevalt minust on tema elanud terve elu ühe mehega. Ta abiellus 20aastaselt ning nagu ma siis teada sain, ei olnud ta minu isasse sugugi armunud. See oli mõistuseabielu, kuhu ta pidi minema peale seda, kui oli orvuks jäänud. Isa ei olnud noorena ilus ega edukas, aga ta armastas mu ema nii väga, et ka ema hakkas teda armastama. Kuulasin seda juttu ja teades, kui õnnelikud mu vanemad on, olin sõna otseses mõttes jahmunud. „Sa ju tõmbad kogu aeg samasuguseid mehi ligi. Juba kakskümmend aastat. Ka sinu kooliaegne esimene peika oli ilus ja sotsiaalne spordipoiss, kes sulle ainult haiget tegi. Kui sa tahad pikka ja kestvat suhet, siis vali mees, kes armastab sind rohkem kui sina teda. Naudi igat hetke ja päeva, mil sind armastatakse ja sinu eest hoolitsetakse. Ole tänulik ja su süda täitub armastusega. Armastust tuleb ehitada, mitte osta, mängida või rentida, kallis laps,” ütles mulle mu armas ema. 

 

Kui emaga kohtumiselt ära jalutasin, olin ma väga suures segaduses. Mõistuseabielu ei tundunud 34aastaselt sugugi minu teema olema. Küll aga meenusid mulle need mehed minevikust, kes mulle inimestena meeldisid, aga kelle kohtingukutsed ma tagasi lükkasin, sest minu meelest ei oleks olnud aus raisata mehe aega, kellega ma voodisse minna ei tahaks. Ka siis veel ei saanud ma aru, et mõistuseabielul ja mõistuse järgi armastuse valimisel on suur vahe. Oma meest peab armastama, aga valiku pead tegema mõistusega. Otsustasin hakata pisut laiema spektriga mehi vaatama ja anda võimalusi ka neile, kes ei ole siiani olnud nn minu tüüpi mehed. Ei läinud palju aega, kui minu ellu tuli üks mees. Tegelikult oli see mees kogu aeg mu elus olnud, aga ma ei olnud teda varem sellise nurga alt vaadanud. Põhjused tema mittemärkamiseks olid ilmselged – ta oli minust peaaegu pool pead lühem ja minu ilumeele jaoks esmapilgul liiga priske. Täna ma naeran selle probleemi peale ja mõtlen, et kuidas ma võisin üldse kunagi selliste kriteeriumite järgi oma ellu inimesi valida. Aga välimus on ju nii tähtis, eriti tänapäeval. See on nii tähtis, et kui sul seda pole, siis pole ka lootust, et keegi su sisemise ilu vastu huvi tunneb.

Ja nii ma siis leidsin end ühel õhtul Kolmest Sibulast temaga poole ööni lobisemas. Nii hea oli. Turvaline. Lihtne. Soe. Ma sain olla mina ise. Ma ei mõelnud kordagi, kas ma ikka väärin teda, sest mina olin tema auhind, mitte vastupidi. Sellele õhtule järgnes teine. Ja kolmas. Ja neljas. Peagi ma lõpetasin temaga koos veedetud päevade ja õhtute lugemise, sest meist sai üks. Ja ma olen nii õnnelik ning aina rohkem armunud. Pole ka ime, kui koged 35aastaselt elus esimest korda kallima poolt valmistatud hommikusööki voodis.  

Kui valid mehe mõistuse järgi, siis kasvab tunne vaikselt ning teadlikult. Jah, just teadlikult valid sa selle mehe enda meheks, erinevalt nendest olukordadest, kus sa armud pea ees ära ja ei suuda enam kainelt mõelda, kas see mees ikka on see, keda sa oma ellu täna ja kümne aasta pärast vajad. 

Hea ja õige mehe number üks kriteerium on see, et ta kohtleb sind nagu kuningannat. Hea mehe saavad endale naised, mitte tüdrukud. Kui sa ei tea, mis on naise ja tüdruku vahe, siis mõtle sellele, milliseid nõudmisi esitasid sa meestele, kui olid 18. Siis meeldis sulle see, kui poisil oli auto ja ta oli sportlik ja arvatavasti panid sa ideaalmehe tabelisse kirja ka selle, kas tal võiksid olla heledad või tumedad juuksed. Kas täiskasvanud naine valiks selle järgi meest? Mitte kunagi! Kui sa jätkad oma mustrit ja otsid meest samade nõudmiste järgi nagu 18aastaselt, siis ei saagi sa kohata inimest, kes teeks sinust jumalanna. Unusta trendimehed ja pahad poisid ning otsi üles tema, kes paneb su naerma ja näeb sinus jumalannat igal hommikul sinu kõrval ärgates. 

 

Mõtle sellele, naine, kes sa oled õnnetu. Sinu unistuste mees on olemas, aga võibolla pisut teistsugune, kui sa siiani unistanud oled…

 

Leana kolm soovitust igale naisele ideaalmehe leidmisel:

1. Ära vali meest välimuse järgi. Kohutava iseloomu puhul ei ole ka ilusast välimusest kasu. Küll aga on võimalik elu aeg armastada pisut paksukest, lühikest ja karvase seljaga meest, kes sind jumaldab ja naeratama paneb.

2. Ära erutu voodis mehe, vaid iseenda peale! Kui mees on sinu vastu hell, hea ja armastav, siis väga palju muud polegi vaja, sest sina ise oled enda seksuaalne magnet, mitte mees oma suurte musklite või seksinippidega.

3. Luba mehel esimesest päevast peale sinu eest hoolitseda! Kui mees ei taha sinu eest hoolitseda, on see märk sellest, et see pole õige mees. Iga mees on õige naise nimel nõus tähed taevast alla tooma. 

Ilmunud ajakirjas Buduaar