“MINU ABIKAASA SILITAS mu keha ja ütles, et ma lõhnan magusa piima järgi”

pilt: erakogu

Buduaar

Koduperenaine ja pisitütre ema Mari Arocha Albial tõdeb, et rasedusejärgne periood oli tema jaoks kõige ilusam aeg, mis tema elus selle hetkeni veel olnud oli.

Just sel teemal kirjutas Mari ka oma hiljutises blogipostituses.

“Ma jumaldasin seda aega ja kõike selle juures. Olla värske ja särav ema on aeg, mil naine tunneb end kõige naiselikumana. See on aeg, kus naiselik energia voolab kõige tugevamalt ning me elame 100% ainult naisena, mõtlemata ja muretsemata millele muu üle. Minu abikaasa silitas mu keha, kõhtu ja rindu ja imetles mind, ütles, et ma lõhnan magusa piima ja vastsündinu järgi.

Kuidas mu kõht nii kiiresti tagasi endisesse vormi taastus? Ma tegelesin terve raseduse aja kõhutantsuga, tantsides kuni sünnituseni välja. Kõhutants hoiab vormis kõhulihased ning just lihaste elastsusest ja tugevusest olenebki, kas ja kui kiiresti kõht taastub. Samuti tegelesin enne lapseootele jäämist pilatesega, mis on samuti suunatud just sisemiste kõhu- ja seljalihaste tugevdamiseks ning paindlikuks muutmiseks. Kuid ma ei treeninud selleks, et peale sünnitust hea välja näha, vaid selleks, et sünnitus oleks kerge ning keha oleks täidetud hapnikuga ja elastne.

Võtsin raseduse ajal päris palju kaalus juurde. Kuid peale sünnitust ja imetades kadus kõik see kolinal. Kaotasin ikka väga kiiresti ja palju kaalu ja pidin lakkamatult sööma. Kõige imelikum minu jaoks oligi see, et ma olin absoluutselt kogu aeg näljane ja janune! Iga kord kui imetasin, tõi mu mees mulle vett või mahla.

Minul ei tekkinud rasedusega venitusarme. Neid saab ära hoida, kui juua piisavalt vett ning süüa taimi. Rohelised toored töötlemata taimed sisaldavad räni, mis teeb naha elastseks. Sellest, kui elastne on nahk, oleneb, kas nahk venib ja taastub endiseks, või venib ja rebeneb. Muidugi armastan ka keha kreemitada, looduslike, sünteetiliste ainete vabade kehakreemide ja õlidega, sest see tegevus on niivõrd naiselik. Kreemitan ja õlitan oma keha iga kord peale duši all käimist ning alati õhtul enne voodisse minemist, et seal väga meeldivalt lõhnata ja oma kallima käte vahel siidpehme nahaga olla. Küll aga ükski kreem ei hoia ära venitusarme, kui organismis pole räni.”

Mari blogi näed SIIN.