MIS JUHTUDEL ON OKEI olla mehe eksi sõbranna?

Paljud meist ei ole kunagi isegi oma kallima endise partneriga kokku puutunudki, kuid mida teha, kui sinu partneri endine kallim on ikka veel nende elus? Kas temaga peaks sõbraks saama või käituma temaga külmalt ja ootama, et ta kaoks? Mida aga teha, kui sinu kallim ei ole oma eksiga ehk isegi sõbrad, kuid asjad on veelgi keerulisemad - näiteks peate te pidevalt viibima samas seltskonnas või olete lausa töökaaslased?

Paljud meist ei ole kunagi isegi oma kallima endise partneriga kokku puutunud, kuid mida teha, kui sinu partneri endine kallim on ikka veel tema elus? Kas temaga peaks sõbraks saama või käituma külmalt ja ootama, et ta kaoks? Mida aga teha, kui sinu kallim ei ole oma eksiga ehk isegi sõber, kuid asjad on veelgi keerulisemad – näiteks peate te pidevalt viibima samas seltskonnas või olete lausa töökaaslased?

Ära satu paanikasse! Erinevad suhteeksperdid on sulle avaldamas saladusi, kuidas sellises olukorras toimida ning hea uudis on, et päris konkreetset õiget vastust ei ole olemas, seega, kui oled end leidnud ebamugavast hallist alast, võib see olla täiesti normaalne. Siin on aga asjad, mida meeles pidada, kui püüad aru saada, kuidas oma partneri endise kallimaga toime tulla.

Kui ta on sinu kallima hea sõber
Kõik sõltub tegelikult sinu mugavustsoonist ja nende suhte loomusest. Kui sinu kallim ja tema eks on olnud sõbrad ja pole sõpradena juba aastaid mõelnud uuesti romantilist suhet alustada, on ilmselt kasulik sõbralik olla. On parem sellega harjuda ja mitte vastu punnida, sest hästi läbi saades on teil kõigil parem.

Kui asjasse on segatud lapsed
Kui sinu kallimal on oma endise partneriga laps, on mõistlik olla sõbralik ja kuigi pole vajadust parimateks sõbrannadeks hakata, on kõigil mugavam, kui oskate hästi läbi saada. Sinu kallim hindab sinu pingutusi kindlasti väga.

Kui ükski osapool ei ole “hull”
Kuni su partneri eks teiega läbi saab, on kõik korras. Kui tegemist on aga “hullu eksiga”, oleks parem ikkagi suhet hoida ja asjadel silma peal hoida. Kui sinu partner suudab oma eksiga sõber olla, on see hea märk, sest see näitab, et ta ei ole teinud midagi, mida keegi andestada ei suudaks ning see on ka sinule pikas perspektiivis kasulik.

Teatud tingimustel
Oma partneri endise kallimaga saad sa sõber olla järgmistel tingimustel: kui see sobib su kallimale, kui sõpruses ei ole kadedust ning kui sinu kavatsused on siirad ja te ei ole sõbrannad vaid seetõttu, et oma partneri kohta midagi välja nuhkida. Kui need kolm kriteeriumit on täidetud, lase käia!

Kui muud üle ei jää
Üldiselt on hea idee lasta endistel kallimatel minevikku jääda, et asjad edaspidi sujuvamalt läheksid. Kuid kui peate pidevalt viibima samas seltskonnas, sest jagate sõprusringkonda või töökohta, on asjad teisiti. Parem on olla sõbralik kui ebameeldiv ja tõrjuv, sest see toob kaasa vaid mittevajalikku stressi. Ole sõbralik ja püüa viisakalt suhelda ning piira suhtlust, kui asi liiale läheb, kuid negatiivsus ei vii teid kuhugi.

Kõik sõltub minevikust
Tegelikult sõltub kõik sellest, milline suhe sinu partneril ja tema endisel kallimal oli ning kuidas see lõppes. On ekse, kes on su kallima jaoks pikka aega olulised olnud ja kuigi nende suhe lõppes, ei tähenda see, et tunded on kadunud. Pead kindlaks tegema, kas romantilised tunded on ikka kadunud ja tegemist on vaid sõprusega. Kui see on nii, siis on kõik korras.

Nii, nagu õpid armastama oma kallima kodulooma, kes on tema jaoks aastaid väga tähtsal kohal olnud, pead õppima oluliseks pidama ka kõiki teisi, kes tema elus on olnud. Pead aru saama, et sinu kallima eks on siiski oluline osa tema minevikust ja seetõttu pead seda austama.

Oma partneri nimel pead olema valmis pingutama, sest lõppude lõpuks on ta enda kõrvale valinud hoopis sinu ja tema endised kallimad ei ole iial nii tähtsad kui sina!

Allikas: Bustle.com