MÜÜDID MASTURBEERIMISEST: kas vibraatorist võib jääda sõltuvusse?

MÜÜDID MASTURBEERIMISEST: kas vibraatorist võib jääda sõltuvusse?

Masturbeerimisega on seotud palju müüte. Mida arvab neist aga meditsiinitöötaja?

Masturbeerimisest ei räägita sõprade seltsis just väga avameelselt, mistõttu on selle kohta väga palju lahtiseid küsimusi, lausa müüte liikvel. Veebileht Refinery29 kogus kokku enim levinud müüdid eneserahuldamise kohta ja palus dr Vanessa Cullinsil rääkida, mismoodi asjad tegelikult on.

Ainult vallalised masturbeerivad

Mõned võivad mõelda, et suhtes on midagi valesti, kui ennast ise rahuldatakse. Cullinsi sõnul masturbeerivad suhtes olevad isegi rohkem kui vallalised ja see on okei! 

Masturbeerimine viib seksiisu

Vastupidi! Masturbeerimine on suurepärane võimalus oma seksuaalsuse avastamiseks ja see muudab ka seksi partneriga nauditavamaks. 

Vibraatorist võib sõltuvusse jääda

Cullinsi sõnul pole see tõsi, vibraatoriga võib suhtesse hoopis vürtsi tuua. Kuid oodake! Psühholoog ja seksuoloog Lori Buckley on varasemalt väitnud, et see on täitsa tõsijutt. Buckley sõnul võib tihe vibraatori kasutamine viia selleni, et suguelund pole enam nii tundlik ning ei partneri ega ka enda käsi ei tundu enam nii hea kui vibraator. Tema soovitas, et vibraatorit võib kasutada küll erutumiseks, kuid orgasmi peaks saama ilma abivahenditeta. Samas aga sõnas Buckley, et sõltuvus on ajutine ja möödub, kui vibraatorit enam ei kasuta. Seega on müüdil all oma tõepõhi. 

Sul on midagi viga, kui sa ei masturbeeri

Kõik teevad seda – välja arvatud need vähesed, kes ei tee. Hinnanguliselt 95% meestest ja 89% naistest rahuldab end aeg-ajalt. Sa ei ole sunnitud ennast rahuldama, kui sa seda teha ei taha. 

Masturbatsioon on tervisele ohtlik

Eneserahuldamisega seotud suurimad riskid on marrastused ja nahaärritused, samuti näiteks mõndade seksivahendite või libesti potentsiaalselt allergeensed ained. Vaimsed riskid on aga suuremad. “Mõned inimesed tunnevad häbi või ennast süüdi, et nad masturbeerivad. Negatiivsed emotsioonid võivad mõjutada tervist või heaolu. Vestlus usaldusväärse sõbra või tervishoiutöötajaga võib abiks olla,” soovitab arst.

Liig on liig

Isegi need, kes kardavad, et masturbeerivad liiga palju, harva rahuldavad ennast nii palju, et see võiks ohtlik olla. Regulaarne masturbatsioon – isegi kord päevas – on arsti sõnul normaalne. Tasukski endalt küsida, et kas eneserahuldamine segab su igapäevatoiminguid? Kui see segab su tööd või sotsiaalset elu, peaks pöörduma terapeudi vastuvõtule. On siiski haruldane, et liigne masturbeerimine oleks probleem.

Masturbeerimine lõppeb teatud vanuses

Lapsed leiavad enda kehalt erogeenseid tsoone isegi enne, kui nad teavad. mis seks on ning nii pole ka masturbeerimisel “parim enne” tähtaega. Sa pole kunagi eneserahuldamiseks liiga vana. See on tervislik igas vanuses.