Reklaam sulgub sekundi pärast

NEED 6 KRIISI panevad suhte kõige rohkem proovile

Kuigi iga suhe on unikaalne, maadlevad paljud paarid samade probleemide küüsis. Iga suhe satub mingil ajal kriisi kätte, olgu see siis seotud töö, ebakindluse või muude erimeelsustega. Aga kuidas sellest kriisist välja tulla, meelsamini üheskoos? Kas kriis on ületamatu?

Isegi kui suhtes tekib kriis, ei tähenda see automaatselt lahkuminekut. Olukord nõuab tööd ja tahtmist oma suhe päästa - mõnikord on vaja ka professionaalset abi. Terapeudid avaldasid, kuidas on võimalik kriisid üle elada.

1. Esimene aasta: kes me oleme?

Suhte alguses on lilled ja liblikad, kuid teistel ka armukadedus ja tülid, sest alles õpitakse teineteist tundma. Algues panevad hormoonid meid normaalsest erinevalt käituma - kallim on otsekui narkootikum. Kui suhte esimesel aastal esineb palju riide, oleks mõistlik selgitada, miks see nii on: kas põhjus võib peituda näiteks varasemates suhetes. On inimesi, kes hüppavad ühest suhtesse teise ning vanad emotsioonid ja probleemid on käsitlemata. Sellisel juhul võib ka uues suhtes kriis tekkida.

2. Kolmas aasta: kas soovime argielu jagada?

Pärast kolmeaastast tutvust muutub armumine armastuseks. Nüüd on aeg õppida, kuidas teineteisega rääkida ning õppida andestamist. Aeg järele mõelda, kas soovid tõepoolest partneriga argielu jagada või mitte: kas argipäev on õnnelik või õnnetu. Kas koos on hea olla, kas on ühiseid huvisid ja eesmärke? 

3. Seitsmes aasta: kas oleme koos vaid harjumusest?

Seitsmenda aasta kriisil tõusevad esile partnerite omavahelised suhtlemisoskused: kas osatakse rääkida enda vajadustest, seista silmitsi partneri tunnetega ja teha kompromisse? Samuti peab oskama seista silmitsi ka iseendaga ja olla mõnikord haavatav kallima ees. Mõelge ausalt järele, miks te koos olete. Kas ollakse koos vaid harjumusest või tõelise armastuse tõttu? Mõnigi paar jätkab keskpärases suhtes, sest tegelikult on ju kõik korras. Sellisel juhul on õnn sekundaarne. 

4. Uus töö või hobi

Uus töökoht või hobi muudavad suhte dünaamikat. Kallim võib leida uue huvitava sõpruskonna, kes otsekui imeb teda endasse. Sellisel juhul võib teine end kõrvalejäetuna tunda. Paljude uute alguste ja muudatustega on seotud esialgne uudsus, mis nõuab partnerilt kannatlikkust. Suhtes on oluline järgida enda piire, mitte vaid teisele meele järele olla. Samuti võib ka töötus suhtes kriisi põhjustada. Kui üks on kodus ja teine tööl, siis suhe muutub. Paaridel on erinevad ootused ja rahalised probleemid võivad erimeelsusi põhjustada.

5. Haigus või surm

Perekonnas, suhtes või lähikondlaste seas võib mistahes eluperioodil ette tulla raske haigestumine või surm. Nendest asjadest on hea rääkida, kui kõik korras on, sest inimesed reageerivad katastroofidele erinevalt. Mis juhtuks, kui peaksin aasta aega haiglavoodis veetma? Kuidas me siis hakkama saaksime?

6. Petmine

Petmine on mis tahes ajahetkel suhtes suur probleem. Ka paljud eelpool toodud kriisid võivad kaasa tuua petmise. 

 

allikas: Me Naiset