PATUST ROMANTIKANI ehk Tanel Padariga naistest ja suhetest

„Ma olen valetanud, vassinud, teeselnud, kakelnud, nutnud, laulnud, tantsinud ... kokkuvõtvalt lõputult kannatanud,” loetleb laulja Tanel Padar tegusid, mida on naiste tähelepanu nimel tehtud.  Seekord Eesti esirkokkariga naistest ja armastusest rääkisimegi.

„Ma olen valetanud, vassinud, teeselnud, kakelnud, nutnud, laulnud, tantsinud… kokkuvõtvalt lõputult kannatanud,” loetleb laulja Tanel Padar tegusid, mida on naiste tähelepanu nimel tehtud.  Seekord Eesti esirokkariga naistest ja armastusest rääkisimegi.

 

Milline naine püüab sinu pilku?

Minu pilku püüavad tavaliselt keskmist kasvu blondid või brünetid, saledamad ja ka vormikamad, enamasti rõõmsas tujus naisterahvad. Iseasi muidugi, kas neil see pilgupüüdmine ka korda läheb.

Mis on sinu arvates naise juures täielik turn off?

Ma arvan, et paljud mehed ühinevad minu arvamusega, et koledasti purjus naine seab igasuguse vastupandamatuse kahtluse alla. Purjus mehed on muidugi ka töllid kuubis, aga nad on seda olnud aegade algusest peale. Lällavad tšikid on täielik turn off!

Kummad on kuumemad: kontsad või tennised?

Vahepeal oli tänavapildis näha mingeid kahtlaseid hübriide, kontsatenniseid või kuidas iganes neid kutsuti. Mulle isiklikult meeldib tenniseid rohkem kanda kui kontsasid. Eriti peale näosaadet (naerab – toim). Kui nüüd tõsisemalt arutleda teemal kontsad või tennised, siis see ikkagi sõltub väga ka nende kandjast. Konts võiks olla elegantsem ja tennis natuke neiulikum. Ei, ma ei oska valida. Kuumad on mõlemad. Tennised kindlasti põlevad paremini, kuna on kummist.

Milliseid omadusi hindasid sa naistes kümme aastat tagasi ja milliseid omadusi hindad sa täna?

Selle kümne aastaga on minu maailmavaadetes küll palju muutunud, aga mis naiste omadusi puudutab, siis kardan, et ei ole kardinaalset muutust toimunud. Kunagi sai kusagil välja öeldud: ilus, tark ja osav. Jään seegi kord endale kindlaks. Nüüd võib-olla järjestaks ehk omadussõnade järjekorra natuke ümber, aga mõte jääb ju ikka samaks. Oleks maamees, hindaks kõrgelt naise tugevaid sääremarju nagu ennemuiste, aga näe, ei ole. Kurat, ja bemmi mul ka ei ole…

Tuleb sulle meelde kõige meeletum tegu, mida oled naise südame või tähelepanu võitmiseks teinud?

Oeh. Ma olen valetanud, vassinud, teeselnud, kakelnud, nutnud, laulnud, tantsinud… kokkuvõtvalt lõputult kannatanud.

Me kõik oleme teinud oma suhetes vigu. Milliseid vigu oled sina oma eelmistes suhetes teinud ja mida sa neist tänaseks õppinud oled? 

Suhete toimimiseks tuleb leida tasakaal. Mida rohkem ollakse ninapidi koos, seda kiiremini hapnik otsa kipub lõppema. Vahepeal on vaja ruumi õhutada. Üldiselt ma tahaks uskuda, et olen selline inimene, kes suudab oma tehtud vigadest järeldusi teha ning neid edaspidi vältida. Sellest hoolimata avastad aeg-ajalt end istumas pea käte vahel, et kuidas ma jälle sellise portsu otsa olen sattunud. Mingit ühest tõde või õnne valemit ei ole ju olemas. Ja jumal tänatud, et ei ole, kes selle igavuse käes tahaks vegeteerida.

Mida ei peaks naine mehele kunagi andestama?

Naine ei peaks mehele andeks andma petmist, selleks et lastel oleks isa. Andestamine on nii isiklik asi ja sellega peabki igaüks ise toime tulema.

Kui oluline on sinu jaoks see, et suhe jõuaks abieluni. Kui oluline on sinu jaoks abielu? 

Abielu on kindlasti oluline. See on suurim armastuse ja austuse avaldamine oma armastatule. Et sa tahad ennast siduda teise inimesega kogu eluks. Alati ei pruugi see muidugi nii minna. Õnneks elame mõistlikus kultuuriruumis, kus inimestel ja suhetel on alati võimalus seni otsast alata, kuni lõpuks enda jaoks see üks ja õige on leitud, kellega oma elu jäädavalt siduda.

Mis sa arvad, kas mees ja naine saavad olla lihtsalt sõbrad?

Kümme aastat tagasi oleksin vastanud, et ei saa. Hetkel on see minu jaoks nii normaalne, et isegi häbi on tunnistada, et kunagi see nii ei olnud.

Kui suureks romantikuks sa end pead? Kas oled pigem rokkar, kelle jaoks õhtusöögid küünlavalgel ja lillede kinkimine on harv nähtus? 

Küünlaid ja viirukeid põletan ma pea iga päev. Sinna juurde vaaritan vabadel õhtutel ka meelsasti õhtusööki. Kahjuks neid vabu õhtuid ei ole kuigi palju. Minu arust on ka rokkari kuvand tänapäeval muutunud kuidagi romantiliseks ja pigem hääbuvaks nähtuseks. Romantik olen alati olnud ja nagu ütleb Haljala vanasõna: „Kes kord juba romantikuna sündinud, see ka sureb romantikuna”.

Milline on parim viis murtud südame ravimiseks?

Raamatud, teater, muuseum, kino, üks lähedane sõber ja aeg! Aga mitte mingil juhul muusika. Muusika hakkab toitma sinu hetkeemotsiooni, mis on niigi sant.

Aga milline muusikapala teeb alati tuju heaks?

Joe Dassin – „Champs Elysees”.

Kas ka sina oled nõus väitega, et armuvalu inspireerib. Kas sina oled sellest ainest saanud ja laule kirjutanud?

Armuvalu on üks nendest paljudest emotsioonidest, mis on indikaatoriks muusika kirjutamisel. Minu jaoks on armuvalu pigem pärssiv kui loomepuhanguid soosiv. Aga kui nüüd mõningaid näiteid tuua, siis „Lootusetus” ja „Nii siis jääbki” on alguse saanud rasketest läbielamistest. Neid on muidugi veel, aga las nad elavad oma elu.

Selle kuu alguses tuleb The Sun’il välja uus plaat „Ma näen sind”. Kas ja kui palju erineb see eelmistest?

Esimese asjana tulevad kohe meelde kaks erinevust, milleks on uued lood ja plaadikujundus (naerab – toim). Kui nüüd mingeid parralleele tuua, siis meie esimese plaadiga „Greatest Hits”, mille ilmumisest on möödas täpselt kümme aastat ja mis koosnes ainult hittidest. „Ma näen sind” on natuke sarnase iseloomuga plaat.

Sealt on pärit juba mitu singlit nagu „Ootab veel palju ilusaid maid”, „Päevast päeva” ja „Võit nagu valatud”, mis on vallutanud raadiokuulajate südamed. Plaat on väga terviklik ja igati hästi õnnestunud.

On teada, et naised on meeste suurimad muusad. Kui palju on neid naisi, kes sulle on ispiratsiooni andnud?

Neid on olnud, aga mitte palju. Üheks olulisemaks imetlusobjektiks oli vanaema, kes oli ka minu esimese omaloomingulise albumi „Woman Knows” kaanel. Üldiselt olen ma jõudnud järeldusele, et enamik asju siin ilmas saavad teoks tänu naistele. Kas siis otseselt või kaudselt.

 

Tekst: Triin Tisler

Fotod: Herkki-Erich Merila

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar suvi 2015