PERETERAPEUT avaldas levinuimad vead, mida naised suhtes olles tegema kipuvad

pilt: Freedigitalphotos.net

Karin Karu

Kui küsimuse fookus on selles, et mida naised teevad valesti, et neid petetakse, siis suhteabi pereterapeut Kärt Kase tõdeb, et kindlasti ei saa öelda nii, et see on petetu „süü“.

“Pigem tekib omavahelises suhtlemises teatud muster, mis kutsub petjas esile soovi kõrvalsuhet alustada või siis mitte sellele kätt ette panna, kui selleks võimalus tekib. Miks valitakse just petmise tee selle asemel, et oma vajadustest ja ka senistest pettumustest rääkida, on selle inimese endasse vaatamise koht,” nendib Kärt.

“Arvan, et nii mehed kui naised on ehk kohati oma suhte kestmises ja teise poole truuduses liialt kindlad. Osade inimeste taluvuspiir on kaugemal kui teistel. Samuti ehk alahinnatakse probleemide ära lahendamise väge „õhu puhastamisel“ ja teineteisele lähenemisel. Paljud probleemid jäetakse õhku kuna neid ei osata lahendada. Pigem loodetakse, et teine muutub või et iseenesest läheb kõik paremaks. Illusioone on inimestel palju kuigi reaalsus on hoopis teine,” nendib Kase, et tihtipeale ei tunnistata endale probleemi olemasolu või selle tõsidust.