Reklaam sulgub sekundi pärast

Pidevalt abikaasaga nõustumine ei ole õnneliku abielu võti

Hiljuti läbiviidud uuring tõestas, et harmoonilise abielu võti ei ole nõustumine kõigega, mida sinu teine pool ütleb. Kusjuures, sellel võivad olla isegi tõsised tagajärjed.

Hiljuti läbiviidud uuring tõestas, et harmoonilise abielu võti ei ole nõustumine kõigega, mida sinu teine pool ütleb. Kusjuures, sellel võivad olla isegi tõsised tagajärjed.

Aucklandi ülikooli teadlased tahtsid välja selgitada, kas õnneliku abielu saladus on see, kui üks pool teeb enamik ajast seda, mis tema partnerile meeldib või hoopis seda, mis tema enda arvates õige tundub.

Uuringu käigus prooviti jälgida üht Uus-Meremaa paari. Kahjuks lõppes teadlaste katse varem, kui algselt plaanitud, sest katsealune mees langes sügavasse depressiooni.

Katse käigus pidi mees oma naisega nõustuma ja tegema kõike, mida ta palus. Isegi, kui ta tegelikult arvas, et naisel ei ole õigus või ta käitub valesti.

Uuringu läbiviija selgitas, et olukord oli 12. päevaks muutunud talumatuks. Meespool tundis, et naine muutub iga hetkega tema suhtes kriitilisemaks.

Enne katse alustamist oli mees teadlastele öelnud, et õnn on tema jaoks olulisem kui õiglustunne. Naine ei olnud uuringu eesmärgist teadlik, selle asemel paluti tal lihtsalt teha märkmeid oma õnnetunde kohta.

Katse ajal selgus, et kui mehe esialgne eluga rahulolu oli 7 palli kümnest, siis 12. päevaks oli see langenud kolmele. Naise õnnetunne oli tõusnud kõigest 8. pallist 8,5 peale. See näitab, et isegi, kui partner sinuga pidevalt nõustub, ei muutu sinu elus siiski midagi märkimisväärset.

Huvitav on fakt, et ka naine soovis katkestada uuringu poole pealt, sest tema jaoks muutus ebameeldivaks pidevalt oma õnnetunde kohta aruande andmine.

Teadlased tegid järelduse, et liiga suure võimu korral võtavad inimesed alfa positsiooni ja sarnaselt šimpansitele, muutuvad nad agressiivseks ja ohtlikuks.

Paar, kes uuringus osales, on tänaseks taas ära leppinud.

Allikas: huffingtonpost.co.uk