Reklaam sulgub sekundi pärast

Šamaan Stella Shakti: mida tugevamat meest endale tahad, seda tugevam peab olema sinu meespool

Kuidas leida enda kõrvale õiged inimesed? Kuidas leida hea mees? Need ning paljud muud maised ja vaimsed teemad tulid arutlusele intervjuu ajal šamaanipreili Stella Shaktiga. Paljud teist ei tunne teda veel – Stella on valguslaps, kes usub, et tõde ja isikupära on ligitõmbav ja et vale peletab siirad inimesed eemale. Rääkides meestest ja suhetest, ütleb Stella, et tema jaoks tähendab hea mees seda, et ta laseb naisel olla naine ja naudib meheks olemist.

Stella usub, et head meest ootav naine võiks küsida endalt, milline naine ta oma mehe jaoks olla soovib? Mida on temal endal mehele pakkuda? Miks peaks maailma kõige lahedam mees tahtma just temaga koos olla? 

Kuidas leida enda kõrvale õiged inimesed? Kuidas leida hea mees? Need ning paljud muud maised ja vaimsed teemad tulid arutlusele intervjuu ajal šamaanipreili Stella Shaktiga. Paljud teist ei tunne teda veel – Stella on valguslaps, kes usub, et tõde ja isikupära on ligitõmbav ja et vale peletab siirad inimesed eemale. Rääkides meestest ja suhetest, ütleb Stella, et tema jaoks tähendab hea mees seda, et ta laseb naisel olla naine ja naudib meheks olemist.

Stella usub, et head meest ootav naine võiks küsida endalt, milline naine ta oma mehe jaoks olla soovib? Mida on temal endal mehele pakkuda? Miks peaks maailma kõige lahedam mees tahtma just temaga koos olla? 

Paljud lugejad ei tunne sind veel. Kes on see kaunitar, kes kannab nime Stella Shakti?

Ma olen praegu 33-aastane ja kuigi võiks arvata, et vanemaks saamine pole nii lahe, siis mina naudin iga aastaga juurde tulevat elutarkust. Horoskoobi järgi Kaalude tähtkujus sündinuna on mul olnud huvitav komme igasuguseid erinevaid äärmusi elus järele proovida. Olgu need siis langevarjuhüpped, kolmepäevased peod, nädalaid vaikuses viibimine, joogakeskuse pidamine või teisele poole maakera reisimine. Olen tahtnud tunda elu maitset kahesajaga!

Olen mõnes mõttes nagu vaimse maailma kaardistaja inimkehastuses, eksperimentaator ja inspiratsiooniallikas ning mulle väga meeldib luua ilu ja harmooniat mistahes tasanditel. Viimased seitse aastat olen igapäevaselt praktiseerinud joogat ja meditatsiooni ning erinevat laadi teadlikku energiatööd. Selle tulemusel on hakanud avarduma uued arusaamised maailmast ja iseendast. Ma armastan konkreetsust ja struktureeritust. Ma armastan teadust ning mulle meeldib näha ja ka inimestega jagada arusaamu, kuidas ka teadus oskab ära seletada neid vaimseid „imesid“. Väga meeldib ka kirjutada. Eelmisel aastal nägigi ilmavalgust esimene inspiratsiooniraamat „Täna on mu elu parim päev“. See on 44-päevane kiirkursus elu kogemiseks nii, et iga päev oleks lahe.

Minu suurim kirg on teha seda, mida armastan, ja armastada seda, mida teen. Kõik mu meelistegevused on lihtsalt ühe ja selle sama väljendus erinevates vormides – on see siis tants, maalimine, kirjutamine, luuletuste kirjutamine, loodus, inimestega üheskoos avardumine või ilu kogemuse loomine.

Kes olid enne seda, kui said selleks, kes oled nüüd?

Ma arvan, et meie pärisolemus ongi muutumatu vaatleja ja tunnistaja. Seega on võimalik, et on muutunud minu arusaamised ja välimus ning see, mida mõtlen. Ent sisimas olen ma seesama, kes siia maailma sündides. Kui vaatan oma maist teekonda, siis näen, et olen igavene õpilane. Iga lapski teab seda tunnet, et kui teed midagi, mida tegelikult teha ei tohiks, siis on paha tunne. Ja kui teed asja, mis on meeldiv, siis sellest sünnivad ka meeldivad tulemused. Ometigi sunnitakse lapsi koolis käima ja tegema palju asju, mida tegelikult teha ei taha. Siis läheb aga sisemine GPS sassi. Olen südame häält vaigistanud lugematu arvu sigarettide, viinapitside ja kõige muuga, mis meeli hägustaks, sest arvasin, et pean olema nagu teised. Sellest kõigest on nüüd muidugi aastaid möödas, aga see aeg on tulnud takkajärgi enda sees ära kammida. Samamoodi nagu põllule, kuhu on laotatud palju sõnnikut, kasvavad lopsakad taimed, on inimestel võimalik suurte läbielamiste kaudu kiirelt teadlikuks sirguda.

Kuidas sai sinust šamaan?

Mul oli väiksena indiaanijutte lugedes unistus, et kui ma suureks saan, tahan ka õppida neid asju tegema nagu loodusrahvad. Eks olude sunnil iseendaga hätta sattudes hakkasingi abi otsima ja elu ise siis viis järjest kokku uute põnevate inimestega. Ma usun, et tegelikult on igas lapses šamaan olemas – suhtlemine käbide, ojakeste ja kividega on ju pea kõikide laste mängudes. Noored inimesed saavad aru, et kõik on elus – kõiges elab seesama maagiline hingus. Ja seda sisemist šamaani saab ka suuremana endas välja otsida. Lõpetada endale valetamine ja vaadata elu tõesemate silmadega. Elu läbi armastuse vaatav inimene näeb selgelt ja mõistab, miks midagi tekib ja kuidas saada selline tulemus, mida südames sooviks. Minul tuli õppida rahunema ja andestama, kuulama emotsioone nende mahasurumise asemel. Pidin õppima väljendama seda, mida elus kogeda soovin.

Kuidas leida tänapäeva kiires maailmas hingerahu?

Hing on rahul siis, kui me teeme neid asju, mida hing on tulnud siia tegema. See ei tähenda tingimata liikumatult istumist ja maiste tegevuste lõpetamist, sest hing tahab kogu aeg luua ja kogeda. Hinge soovist saab aru selle järgi, mis on meie jaoks ahvatlev ja tundub lahe. Ühele on see jalka, teisele söögi tegemine, kolmas armastab ilu luua, neljas mediteerib ja naudib sisemist vaikust – igaühel on oma ülesanded. Mida suuremad meistrid, seda keerukamad õppetükid, aga ka magusamad viljad. Mõni ütleb, et lõpeta igasugune otsimine ja rahune. Mina arvan, et inimesel on vaja isu täis rahmeldada, siis tuleb rahunemine ilma sundimiseta. 

Kes aga soovib reisi marsruudil Ahastus-Rõõmutunne kiirrongil läbi teha, siis kindlasti on suureks abiks jooga ja meditatsioon, sport ja enda eest hingetasandil hoolitsemine. Nagu hammaste pesu aitab meil ära hoida suuri hambaarstiarveid, aitavad igapäevased väiksed praktikad meid häälestada sagedusele, kus pole nii palju tarvis ise pingutada, et midagi saavutada. Tõstes oma arusaamu, liigume olekusse, kus universum justkui ise kannab meie vajaduste eest lahkesti hoolt. 

Kuidas leida enda kõrvale õiged inimesed?

Kõik inimesed ongi õiged. See on üks kummaline arusaam, nagu midagi võiks kuskil valesti olla. Kui sind ümbritsevate inimeste uskumused ja olek ei meeldi sulle, siis on sul võimalus muutuda ise samasuguseks, muuta oma suhtumist või minna teise kohta, kus on sarnase mõtlemise ja eesmärgiga inimesed. Tões elamine tõmbab sarnaseid inimesi ligi. Ootamise asemel võiks luua ise keskkonna, kuhu sinu jaoks meeldivad inimesed saavad kokku tulla. Kui tegin paar aastat tagasi Tallinnas joogakeskust, sain väga imeliste inimestega just sealsamas tuttavaks. Ja ma ei pidanud isegi pingutama! On vaja laiendada tutvusringkonda. Mõtle, millised inimesed sulle meeldivad ja kus sellistega tuttavaks võiks saada.

Kõik naised tahavad teada, kuidas leida endale hea mees.

Praktiline on kõigepealt kodust välja minna ja turuülevaade teha. Hingekaaslased leiavad teineteist siis üles, kui tehakse asju, mis mõlemale tõesti meeldivad. Siis tekib tõmme ja on ka ühiseid asju ajada. Kui tahad karsklasest meest, siis kell kolm öösel klubist teda leida on suhteliselt vähe tõenäoline. Kui tahad lahedat meest, siis võid mõelda, milline võiks olla naine, kes tõmbab enda poole lahedust. Äkki peaksid ka endas midagi muutma?

Kõige lihtsam on käia neis kohtades, kus on sinu arvates lahedad mehed, sest ükskõik, mida me enda ellu leida soovime, tuleb see välja valida. On need siis kingad, õunad, potililled või suhted oma elus – on tarvis ära otsustada, mis sulle meeldib. Siis on vaja nuusutada, näppida ja katsetada, suhelda ja otsus langetada. Pealtnäha on mõni õun küll väga ilus, aga kui hambad sisse lööd, on seest mäda. Ega enne teagi, kui järele ei proovi. 

Kes meestest halvasti räägib ja neid sigadeks peab, saab seda oma elus ikka ja jälle tunda. Tuleb õppida austama ja kohtlema ennast ja mehi kui jumalikke olendeid maa peal.

Ühes filmis öeldi toredasti, et iga naine saab endale just sellise paarisuhte, nagu ta seda tahab. Kellel kaaslast pole, võiks üle vaadata, mis uskumused teda üksi hoiavad. Äkki meeldibki mõnda aega omaette elada? 

Kuidas aru saada, milline on hea mees?

Tuleb välja mõelda, mida „hea mees“ sinu jaoks tähendab. Ühe jaoks on see võib-olla palju muskleid ja kiire auto, teine tahab jälle osavat tegelast puusepatöös ja vaikset iseloomu. Naistel on ju erinev maitse. Me võime küll mõelda, et kõik tahavad George Clooney't, aga kui tema lõhn ikka naisele ei meeldi, ei saa ennast sundida. Sinu mees on ju sinu jaoks. Sina ise tead kõige paremini, milline see kõige parem variant on. See tuleb välja mõelda, ära sõnastada, välja kirjutada ja universumilt tellida. Samas ka ise endas neid omadusi tugevdada.

Minu jaoks tähendab hea mees seda, et ta hoolitseb enda eest, laseb naisel olla naine ja naudib meheks olemist, on avatud ja südamlik, tugev ja vastupidav.

Milline peaks olema naine, et leida endale hea mees?

Tõde ja isikupära on ligitõmbav, vale peletab siirad inimesed eemale. Mida tugevamat meest endale tahad, seda tugevam peab endas olema meespool. Kui lepid naiseliku olekuga mehega, siis pole ka midagi valesti, ent juba iidsetel aegadel teati, et mees kui inimene on oma naispartneri meesenergia kehastus ja vastupidi. Tuleb kogu komplekt läbi mõelda ja endas ka vastavaid omadusi arendada, sest isikuomadusi saab treenida ja tugevdada. Lihtsalt tuleb teada, kuidas seda teha. Kui naine on valmis, siis tuleb ellu ka mees. Meespartner peegeldab naisele tema olekut ja iseloomu sel hetkel. Kui partner ei sobi, siis tuleks ikka enda sisse vaadata, mida endas tugevdada või kõrvale jätta, võib-olla suguvõsa karmamustreid ümber seadistada. Universum on tark. Eesmärk pole ju ainult uhkelt päikseloojangusse ratsutada, vaid õppida siin maisel kogemusel maksimum, mida hing kogeda soovib.

Naised ja mehed räägivad justkui erinevat keelt. On vaja õppida see „võõrkeel“ selgeks, kui tahad arusaadavat suhtlust. Hea suhe on tõel põhinev suhe, siis energia voolab ja ka seksuaalselt on see mõlema jaoks toitev ja väestav. Ilma tõeta seks ei klapi, mängu tuleb teesklus ja sageli ka igasugused ained, et seda kõike varjata. Seksuaalsus on väga oluline osa meie elu arengust ja väga kasulik on end sel teemal harida. Siit saab alguse enamik emotsionaalseid takistusi suhtes – kui naine ei halda oma energiat, tekivad kergesti viha, ärritumine, vastumeelsus, varjamine, valetamine. Samas teadlik tantristlik naine on õppinud neid tundeid ära tundma ega vala seda valu mehele kaela. Pole mõtet ennast lollitada. Kui oled ikka elus ja väekas jumalanna, tuleb kõiki tundeid ette. Küsimus on siis, mida nendega peale hakata. 

Kas inimesel peaks olema elu lõpuni üks kindel elukaaslane?

Jah, ja nii see ongi. Ja väga tore, kui sa seda elukaaslast ka kogu südamest armastad! See elukaaslane oled sa enda jaoks ise!

Aga ka partnerluses ei saa me üle ega ümber sellest, et kõik on ühe suure terviku väljendus, mis on inimeste maailmas jagunenud meesteks ja naisteks. Kõik mehed on meesenergia Shiva väljendus ja naised on sellesama naisenergia Shakti väljendus. Elu jooksul erinevaid partnereid kogedes võid ju tunnetada, et iga inimesega on koos oldud aeg erinev ja iga mälestus erinev, aga see algne essents seesama. Kui me ise areneme, õpime end väärtustama ja muudame oma maailma. Armastades üht meest, armastame neid kõiki. Kui põlgame mõnd meest, kandub see üle kõikidesse meessuhetesse. See kandub üle ka endale, sest naises on ju ka meespool olemas. Aktsepteerimine, sallivus ja austus aitavad. See ei tähenda, et peaks kõike takka kiitma, aga võib jääda erapooletuks – igal asjal on olnud mingi põhjus ja eriti absurdne on ju see, et iga asja tegelik põhjus on armastus. Ega tülid ka muu pärast sünni, ikka seepärast, et keegi armastab midagi palju. Aga see teadmine saab tulla aegamööda, kogemuste kaudu. Ei pea ennast sundima neutraalseks. Tuleb oma võitlused ära võidelda, tunnetada hinnangulisust, viha ja vastupanu, need on ka väärt kogemused. Ma usun, et kui inimene neist lõpuks lihtsalt ära tüdineb, siis kasvab ta neist loomuldasa välja nagu madu vanast nahast.

Kas me kohe peame käed lööma selle ühe partneri kehastusega, on maitse asi. Hinged soovivad erinevaid kogemusi. Kuna sajandeid on olnud keelatud mitme mehega järgemööda koos elada, siis võib olla ka, et praegusel ajal on hinge arengus vajalik ära tunda, et ta võib elus armastada mitut meest ja armastada kõiki mehi maailmas! 

Mida arvad polügaamiast?

See on tore meelelahutus neile, kes on veel otsinguil. Nii palju kui mina sellistes suhetes olen osalenud ja ka maailmavägevaid tantrameistreid kõrvalt näinud sellist eluviisi praktiseerimas, on kellelgi sellises suhtes alati raske. 

Ma arvan, et inimesed võivad kõike kogeda ja proovida, aga mina soovitaks siiski paarisuhet.

Kuidas saavutada valgustatud olek?

Valgustumine on see, kui on heas mõttes suva, mida teised sinust arvavad. Ja mitte seepärast, et ollakse mäluaugus või keemiliselt ennast ära sättinud, vaid siis, kui saabub äratundmine ja taipamine, kes sa oled. Välise toetuse asemel lähtutakse puhtalt sisemisest juhatusest. Pilk, mis otsis kogu aeg kinnitust väljastpoolt, pöördub sissepoole, enda südamesse. See on puhtas voos elamise tunne. Kogu aeg on inspiratsioon, on teadmised, on lõbus, on naljakas ja on selgus. Kiireim viis valgustuseni on lõpetada endale valetamine ehk siis elada tões.

Palun anna nõu mediteerimise osas. Kuidas seda teha?

Mediteerida saab päris mitut moodi. Kuna see on meie põhiolemus – vaikus, avarus, valgus, siis neid kogemusi enda ellu rohkem lubades olemegi enam häälestuses jumalikkusele. Meditatsiooni eesmärk pole mõtete mahasurumine, vastupidi, see on kõige lubamine, täielik aktsepteerimine. Inimestel on igasuguseid veidraid ideid, kuidas see olema peaks. Valesti pole võimalik seda teha. Kui keskendud südamepiirkonnale, vaikusele, avarusele, lubamisele ja liikumatusele, hakkad ise oma elus imesid nägema. See on seesama tunne, kui vaatad kaunist päikseloojangut, mängivat kutsikat või imeilusat pilti. Nagu sisemine sulamine. Võib keskenduda ka mingile omadusele endas, mida tahaks tugevdada. Näiteks õndsus. Istud või pikutad päevas 20 minutit ja sisse hingates tunnetad, et hingad sisse puhast valgust läbi terve keha ja välja hingates ütled südames – õndsus. Õndsuse tunne hakkab ise endast peagi märku andma. Võib ka läbi mõelda, mis õndsus sinu jaoks on. 

Regulaarne meditatsiooni- ja joogapraktika peaks paari aastaga tooma endaga kaasa väga suuri muutusi psüühikas ja arusaamistes, saabub sisemine tasakaal, rahu, teadlikkus, tähelepanelikkus, parem mälu jne. Loomulikult võid konsulteerida sel teemal ka oma arsti või meditatsiooniõpetajaga, kõik stiilid kõigile ei sobigi. Ka on oluline hakata elama oma igapäevast elu vastavalt heatahtlikkuse ja tõe põhimõtetele. Muidu pole praktikast mingit kasu. Mõni arvab, et ma ju käin kolm korda nädalas joogaklassis. Aga kui mõtlemist ei muuda, ei ole see muud kui lihtsalt võimlemine. Jooga tähendab armastusega keha, meele ja hinge lõimimist, terviklikkust. See tähendab, et meie sõnad, mõtted ja teod on kooskõlas.

Milline on sinu arvates suhe inimese kui indiviidi ja universumi vahel?

Inimene on vaimolend füüsilises kehastuses, kes on ühenduses algallikaga, kust ta pärineb, sealt saab ta elujõu ja inspiratsiooni. Kui inimene elab armastuses, siis teostab ta Suure Südame tahet, mis on ühenduses kõikide inimeste südametega ja seda võib nimetada harmooniaks kogu maailmaga. Õpitud valed ja päritud negatiivsed seisukohad toovad endaga kaasa karmalised õppetunnid, mis on väike utsitus meile edasi õppida, areneda ja võtta ise vastutust oma elu eest. Teadlik inimene on armastav inimene. Universum annab meile ikka ja jälle võimalusi lihvida enda olemust vastavalt soovile ja oskustele.

On suur kunst lasta lahti asjadest, mis ei ole enam meie arengu toetuseks, ja valida uued tegevused. Et uusi kogemusi saada, tuleb üks tase läbi teha, asjad ära õppida ja kui tunned, et on aeg edasi liikuda, siis võtta see julgus ja eluga edasi minna. Kõik see on harjutamise küsimus – nagu ükski suusataja pole võitnud olümpiamedalit ilma lumiseks saamata, ka meie inimestena aeg-ajalt komistame ja kukume. Aga pole ju mõtet sinna nõlva peale pikalt nukrutsema jääda. Pühime põlved puhtaks, tõuseme püsti ja läheme edasi.


Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar sügis 2014

 

[gallery ids="1907173,1907181,1907190,1907199"]