SÄRTSAKA SEKSI 7 saladust ehk kuidas hoida kirge elus?

Shutterstock

Buduaar

Pikka kooselu ei seostata just sageli hullutavalt hea seksiga. Kuid kindlasti nii mõnigi paar juba välja nuputanud, kuidas ka pärast aastatepikkust koosolemist kirg linade vahel hõõgvel hoida. Mida siis nende magamistoas teisiti tehakse? Allpool paljastavad seksuaalterapeudid aktiivse voodieluga paaride seitse harjumust.

Õhus on särinat… kogu aeg
Aeglane eelmäng – teineteise kahemõtteliste vihjetega õrritamine avalikus kohas, kus on targem end siivsalt ülal pidada – on kuuma voodieluga paaride üks salanippe, rõhutab New Yorgi seksuaalterapeut Stephen Snyder, raamatu „Love Worth Making: How to Have Ridiculously Great Sex in a Long-Lasting Relationship“ autor. „Enamiku kirglike paaride jaoks on seks pelgalt jäämäe tipp,“ sõnab Snyder. „Nad saadavad teisele seksuaalselt laetud signaale isegi siis, kui vahekord plaanis pole.“ Tõepoolest, olgugi kammitsev, lastes ülesköetud kehal ja ootustel pikkamisi põleda, võib viimaks selle õige hetke saabudes jõuda üliintensiivse ja rahuldustpakkuva seksini.

Prooviks midagi… ulakat?

„Kuuma seksuaaleluga paarid tõstavad panuseid ka magamistoas. Olgu selleks siis kas sekslelud või seniproovimata poosid, on nad alati uute ja avastamata maade otsingul,“ jätkab seksuaalterapeut ja raamatu „Making Love Real: The Intelligent Couple’s Guide to Lasting Intimacy and Passion“ kaasautor Celeste Hirschman. „Üks mu nõustamisel käinud paare tunnistas, et nad lubavad endale aasta-aastalt aina suuremaid siivutusi ning selles tõesti peitubki voodielu värskuse saladus,“ märgib Hirschman. „Et voodielule aastaid lisada, selleks peavad mõlemad partnerid näitama üles leidlikkust, et juba argiseks kulunud järgnevustesse vaheldust tuua.“ Mida selleks teha? „Sosistage teineteisele nilbusi, otsige uusi kogemusi – ühesõnaga proovige kõike, mis pähe tuleb, ja näete, et teie vahel lõõmab kirg ka veel siis, kui teised suhted ammu hääbunud on,“ soovitab Hirschman.

Pühendunud… iseendale

Teineteisest küllastumata paarid teavad, et enesekindlus ja endast lugupidamine on seksuaalsuhte aluseks. „See ei tähenda igapäevast jõusaalis rassimist ega olematut keharasvaprotsenti, vaid endaga rahujalal olemist.“ selgitab seksuaalterapeut Vanessa Marin.
Marini meelest ei tähenda fantastiline seks pelgalt head suhet partneriga, vaid ka iseendaga. „ Sa pead iseenda eest hoolitsema. See võib tähendada pühendumist oma keha ja meele toonuses hoidmisele, seksuaalsusega seotud valehäbi ja süütunde ületamist või hoopis uute tehnikate omandamist, mis viiks näiteks veel nauditavama orgasmini või aitaks voodis kauem vastu pidada.“

Naer enne ja pärast …

Mitte alati pole seks kuum ja sensuaalne nagu filmis. „Halenaljakaid seiku tuleb päriselus voodis pidevalt ette. „Huumor on võrratu afrodisiaakum. Naerge ka seksi ajal! Paarid, kes suudavad pinged magamistoa ukse taha jätta ja nautida seksi kui vahvat ajutist pääseteed tavaelu rutiini ja reaalsuse eest, on märksa rahulolevamad kui need, kel on raskusi ümberlülitumise ning argimurede ja stressi seljatamisega,“ teab seksuaalterapeut ja UCLA meditsiinikooli psühhiaatriaprofessor Kimberly Resnick Anderson.

Soolo…duett

Kas usud, et sooloseks on märksa lõbusam, kui seda mitte üksi teha? „Boonusena saab partner õppetunni otse kõige usaldusväärsemalt allikalt,“ ütleb Los Angelese psühholoog ja seksuaalterapeut Shannon Chavez. „Paarid, kes koos masturbeerivad, ka jäävad kokku. „Kui sa näitad mehele, millised puudutused sulle meeldivad, ei keeldu ta kindlasti sind rõõmustamast. Ühtlasi annab see sulle kontrolli oma naudingu üle ning võimaldab partneril sinu mõnust osa saada.“

Märksõna: fantaasiad

Seksiteemadel kirjutava kolumnisti Dan Savage’i sõnul on parimad voodikaaslased „head, helded ja hakkajad.“
Teisisõnu, nad on seksis kogenud (tänu rikkalikule praktikale!), pakuvad partnerile ohtralt mõnu ning on mõislikkuse piires valmis teise soove täitma.
Need kolm h-d on eriti olulised pikaajalises ja pühendunud suhetes, kus voodielu võib pikapeale üksluiseks muutuda. „Pikaaegsed partnerid on õppinud tundma oma kaaslase kõige salajasemaid fantaasiaid ja ihasid ega pea paljuks enda mugavustsoonist välja astuda, et pakkuda teisele seda, mida ta voodis väga-väga vajab.“

Nad näitavad oma hoolimist

Mänguline pepulaks või head-päeva-musi on tähenduslikumad kui arvata võiks. „Osates teha ka väikeseid mitteseksuaalseid žeste, annab see suurepärase võimaluse partnerile väljendada oma jätkuvat armastust ja õnnetunnet,“ lisab Chavez. „Teineteist puudutades tunneme kaaslasega suuremat lähedust ja sidet ning väljendame soovi tema ligi olla. Lühidalt öeldes: paarid, kes ka niisama teineteist puudutavad, musitavad, masseerivad ja õrnutsevad ning teineteisel käest kinni hoiavad, on paarina lõdvestunumad ning innustunumad ja hingelt lähedasemad.“